Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam
Mam laptopa Lenovo Ideapad 310 procesor i5 karta graficzna Nvidia 920MX. Problem polega na tym, że pokusiłem się podkręcić procesor grafiki i tu zaczęły się przysłowiowe schodki. Byłoby wszystko ok, gdyby nie to, że w trakcie gry wyrzuca mnie z gry do pulpitu. Pomimo tego, że przywróciłem zegar procesora do stanu pierwotnego to i tak problem jest nadal. Zmieniłem nawet bios i też nic to nie dało, chciałbym jeszcze nadmienić, że użyłem programu MSI Afterburner jeżeli ma to jakieś znaczenie. Dziwi mnie jednak fakt, że z nie wszystkimi grami tak się dzieje. Będę bardzo wdzięczny za udzielenie mi pomocy. Dziękuję

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Faraon1963 napisał:

We wszystkich przypadkach jest ten sam komunikat o błedzi

Dobre. Poczekaj...sprawdzę w swojej książce serwisowej.....już wiem. Masz komunikat O BŁĘDZIE :) Naprawdę uważasz, że tutaj pracują wróżki i czarodzieje?

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 7.05.2021 o 19:28, zbiku90 napisał:

W jakich grach wyrzuca cię do pulpitu? Czy pokazuje jakiś komunikat czy po prostu się wyłącza?

Przed podkręceniem procka tego nie było

W dniu 8.05.2021 o 06:53, zbiku90 napisał:

Jaki?

Twoja karta graficzna jest dużo słabsza od minimalnych wymagań tych gier, może mieć to jakiś związek.

Wcześniej nie miałem tych problemów

Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, Faraon1963 napisał:

Przed podkręceniem procka tego nie było

Wcześniej nie miałem tych problemów

Sam niejako dajesz sobie odpowiedź na swoje problemy. Skoro nie było tego wcześniej przed podkręceniem procka, to jaka opcja pozostaje? Wróć do nominalnego taktowania. To raz. Dwa - jak Ty podkręcasz tego procka w laptopie? To nie stacjonarka, że możesz sobie robić praktycznie, co chcesz i dołożyć wentyl więcej dla optymalnego przepływu powietrza. I jeśli wyżej napisałem to, co napisałem, to nie uważasz, że wypadałoby podać ten KOMUNIKAT O BŁĘDZIE? Chłodzenie w laptopie jest z reguły dobrane tak, że ma schłodzić to, co jest na standardowych ustawieniach. Jakiekolwiek próby podkręcania (o ile są możliwe), to proszenie się o kłopoty. I pomimo, że Twoja grafika spełnia minimalne wymagania gry, np. Red Read Redemption 2, to obawiam się, że zabawa na karcie z 2GB vram na pokładzie daleka jest od komfortu. Ale co kto lubi.....

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, sebki1 napisał:

Moze  po prostu za duzo podkreciles i grafika sie uszkodzila ?

I jak wyzej - jaki to dokladnie komunikat o bledzie ? :)

Wystąpił błąd proszę powiadomić nas o błędie,czasami wogule nie ma żadnego komunikatu a co chodzi o uszkodzenie grafiki,to wywalało by mnie z każdej gry,bynajmniej tak uważam

14 godzin temu, marko22 napisał:

Sam niejako dajesz sobie odpowiedź na swoje problemy. Skoro nie było tego wcześniej przed podkręceniem procka, to jaka opcja pozostaje? Wróć do nominalnego taktowania. To raz. Dwa - jak Ty podkręcasz tego procka w laptopie? To nie stacjonarka, że możesz sobie robić praktycznie, co chcesz i dołożyć wentyl więcej dla optymalnego przepływu powietrza. I jeśli wyżej napisałem to, co napisałem, to nie uważasz, że wypadałoby podać ten KOMUNIKAT O BŁĘDZIE? Chłodzenie w laptopie jest z reguły dobrane tak, że ma schłodzić to, co jest na standardowych ustawieniach. Jakiekolwiek próby podkręcania (o ile są możliwe), to proszenie się o kłopoty. I pomimo, że Twoja grafika spełnia minimalne wymagania gry, np. Red Read Redemption 2, to obawiam się, że zabawa na karcie z 2GB vram na pokładzie daleka jest od komfortu. Ale co kto lubi.....

W zupełności się zgadzam z Tobą,że mój laptop nie jest jakimś super ale na średnich ustawiniach Red Read Redemption 2 chla dość dobrze.Podkręciłem tylko taktowanie i pamięć a gdy zaczeły się problemy to powróciłem do nominalnych ustawień i nic to nie dało,a co zaś się tyczy komunikatu o błędzie to nie jest on po stronie laptopa tylko postronie gry.Czasami wogule gra nie informuje mnie o jakimkolwik błędzie tylko odrazu wywala mnie do pulpitu,co zaś tyczy się samego komunikatu to wyskakuje tekst "wystąpił błąd proszę o powiadomienie nas"

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...