Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam-mam problem z odbieraniem i wysyłaniem poczty. Dotyczy to programów pocztowych ale chodzi tylko niektóre serwery-np. na gmail działa wysyłanie i odbieranie, na poczta.onet.pl tak samo, ale już na onet.eu nie działa nic. Listy dochodzą i mogę je wysyłać ale tylko przez stronę www co jest dość upierdliwe bo różnych skrzynek mailowych (firmowych ,osobistych itd ) mam chyba z 7).

Od razu napisze że wszystkie ustawienia logowania, szyfrowania , smtp, IMAP itd mam wpisane prawidłowo-sprawdzałem chyba z 10 razy i porównywałem na oficjalnych stronach. Próbowałem Thunderbirda, Claw Mail-i nic nie działa. W Thunderbirdzie gdy dałem opcję by sam skonfigurował skrzynkę to owszem-zapisał dane ale tylko wysyłanie hasła bez szyfrowania (z ostrzeżeniem że to niebezpieczne itd) gdy tę opcję zmieniłem na szyfrowaną- nie dało się przejść dalej i skrzynka w efekcie nie była skonfigurowana (musiałem wcisnąć anuluj-cały czas kręciło się kółeczko konfigurowania poczty i tak się mogło kręcić do usranej śmierci).

Macie pomysł co jest grane? A może macie jakiegoś innego fajnego klienta pocztowego za free w zanadrzu? Będę wdzięczny- pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

A nie blokuje Ci czegoś antywirus, jeśli takowy posiadasz? U mnie swego czasu właśnie thunderbird z ESET'em miał problem z ruchem pocztowym.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem...no ale dwa pytania tak na gorąco-czy pomoże dodanie pliku uruchamiającego pocztę do wyjątków? I czy to bezpieczne? W sensie czy jeśli dodam go jako wyjątek to czy poczta przychodząca i wychodząca będą filtrowane pod kątem wirusów?

Link to post
Share on other sites

wszystko jest dobrze skonfigurowane. 

Gdzieś tam dokopałem się do wątku że AVG robi problemy -po wyłączenia na próbę ochrony maili ściągnął pocztę no ale co z tego-po co mi ochrona którą muszę wyłączyć? Za chwilę znów ni z gruchy ni z pietruchy program wołał o hasło, potem zapominał i trzeba było wpisywac po raz drugi,potem się znów przyburzył o certyfikaty-rzygać mi się tym powoli chce....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...