Skocz do zawartości

Zasilacz i obudowa do RX 6800XT


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Navier,

Recommended Posts

Cześć.
Udało mi się załapać na drop RX 6800xt TUF i teraz muszę wsadzić go w jakąś obudowę i czymś zasilić.
Oprócz grafiki posiadam Ryzena 5 3600 i 2x8GB 3200MHz. Tak wiem, wstyd wsadzać taką kartę do takiego procesora ale za taką cenę to wstyd nie brać, za jakiś czas wsadze coś lepszego.

Cóż - jestem w stanie wydać około 1000zł na moje combo, gdzie większą część chciałbym przeznaczyć na zasilacz. Z tym, że nawet nie wiem w jaką pojemność celować. 750? 850? Widzę tutaj polecane zasilacze za nawet i 800zł typu Seasonic Focus GX 850W 80 Plus Gold albo Fractal Design Ion 860W 80 Plus Platinum, ale czy to naprawdę ma sens? Jaka jest różnica między tymi a chociażby Gigabyte P850GM 850W 80 Plus Gold za praktycznie pół ceny? 

Co do obudowy - chciałbym coś niezbyt wielkiego, bez żadnych światełek. Wstępnie znalazłem SilentiumPC Signum SG1 TG, ale jestem otwarty na inne propozycje. Oprócz tego klasycznie - kilka slotów na hdd, kilka na ssd, dobry przepływ powietrza. Nie chciałbym wydawać nie wiadomo ile, wydaje mi się, że do 350zł będzie wystarczająco, ale to też zależy od ceny zasilacza.

Polecacie coś ciekawego? Chciałbym zaoszczędzić gdzie mogę, ale jednak preferowałbym nie kupić beznadziei która będzie mi za rok piszczeć.

Link to post
Share on other sites

Mam 6900xt (wcześniej 5700xt red devil) i 5900x, zasilacz miałem corsaira rm750x, po wymianie GPU pod obciążeniem cewki w zasilaczu zaczęły "śpiewać". Zmiana na 850W pomogła. 6900xt wciąga prawie 300W w stresie, 6800xt pewnie niewiele mniej, dlatego uważam, że nie warto oszczędzać na zasilaczu. Obudowę wybierz przewiewną, ta SPC powinna być OK.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Ok, dzięki za pomoc.
A jakiś konkretny zasilacz? Chciałbym we wszystkim zamknąć się jak najbliżej 1000zł, czyli zasilacz najlepiej do około 800zł. 

Znalazłem tego Corsair RM850x 850W 80 Plus Gold w miarę dobrej moim zdaniem cenie, natomiast czy to jest jakiś refresh albo nowa wersja? Wszystkie jakie widziałem wyglądały troszkę inaczej (i są już niedostępne)

Edytowane przez Keifanel
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Corsair to dobra firma i nie powinieneś mieć z nim problemów. Mocowo też z Twoim zestawem powinien dać radę. Co do wyglądu to się nie wypowiem, mój 750W wygląda trochę inaczej, ale ma już parę lat - wygląd mogli odświeżyć, "flaki" zostały.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Podjąłem decyzje o kupnie Corsaira RM750x po dogłębnej analizie wielu aspektów - kalkulator PSU wskazuje ledwo 500W przy mojej konfiguracji. Dodatkowo, kolega mówiąc o jego problemach z 750W miał wtedy ryzena 9, chłodzenie wodne i 7 wentylatorów 140mm, gdzie ja mam ryzena 5, stockowe chłodzenie i 4 wiatraczki na krzyż. Dzięki za pomoc, ale jednak nawet i 750W to za dużo (ale niżej nie zjadę, bo rzeczywiście gpu podobno lubi skoczyć aż do 450W) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...