Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam posiadam płytę główną asus m3n78-vm daje link do obsługiwanych procesorów https://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/M3N78-VM.html aktualnie posiadam procesor amd athlon II X3 450 i kartę graficzną nvidia geforce gt610 ale będę zmieniał na rx 580 i interesje mnie zmiana na procesor 4 rdzeniowy oraz o wyższym taktowaniu i żeby cena nie była bardzo duża

 

płyta główna: https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-m3n78-vm-186430/\

karta graficzna: https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gt-610-2gb-ddr3-64-bit-hdmi-dvi-box-gt610-sl-2gd3-l-483500/

procesor: https://www.benchmark.pl/produkt/amd-athlon-ii-x3-450

 

 

Edytowane przez rqalny
nie dokończyłem
  • Haha 2
Link to post
Share on other sites
  • rqalny zmienił tytuł na Jaki najbardziej opłacalny procesor pod am3
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, zbiku90 napisał:

Pod RX 580 najlepiej było by wymienić całą platformę. Niby można by za 100zł wziąć jakiegoś Phenoma, podkręcić go i byłoby lepiej niż jest, ale ta płyta się do OC nie nadaje z tego co widzę.

nie stać mnie :/ mam 8 gb ram z najwyższym taktowaniem jakie płyta obsługuje ale chyba już procesor znalazłem i opłaca się starego amd athlon ii x3 450 w dobrym stanie 3,2 ghz x3 sprzedać i kupić https://allegro.pl/oferta/amd-phenom-ii-965-black-edition-3-4ghz-gw-12-nowy-9587732020?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MWNmMWI0MWMtYzliMS00Y2QzLTg5MWQtY2NmZGE4ZTQ3MWM2AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=d437bd91-6e9a-4a65-a65e-f6914a08eb3e? Jak tak to za ile by poszedł ten athlon stary nie odblokowywałem w nim rdzenia ani go nie podkręcałem bo mi chodzi o to żeby móc grac w gre beamng drive w którym po wejściu do gry w zakładce help/performance wszystko jest okej nad wszystkim jest zielony ptaszek tylko mi pokazuje że gra jest spowolniona przez to że na minimalnych wymaganiach potrzebny jest 3,2 ghz 4 rdzenie a ja mam 3 aktualnie gram na 5-10 fps

Edytowane przez rqalny
Link to post
Share on other sites

Piszesz że cię nie stać, a z drugiej strony chcesz wydać 300zł na 12-letni procesor który będzie szybszy od obecnego max o 50%. 

4 godziny temu, rqalny napisał:

gra jest spowolniona przez to że na minimalnych wymaganiach potrzebny jest 3,2 ghz 4 rdzenie a ja mam 3 aktualnie gram na 5-10 fps

A mi się wydaje że problemem jest karta graficzna, która jest o wiele słabsza nawet od kilkuletnich układów zintegrowanych. Wydaj lepiej te 300zł na jakąś kartę np. gtx 750 ti, przynajmniej zauważysz jakąś różnicę. Napisz jeszcze w co próbujesz grać na tym sprzęcie.

RX 580 i tak się będzie nudzić na AM3, obojętnie jaki procesor tam wstawisz, żaden z nich nie obsługuje SSE4.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Za 300 to się kupuje wydajniejszy procesor z płytą i ramem od phenoma 965 . Chociaż by do dostania fx6300 

Ale problemem nie jest procesor tylko za słaba karta graficzna zapewne co już zbiku90 zauważył .

Nawet w wymaganiach masz gtx550ti co najmniej . 

Chcesz 4 rdzenie to spróbuj odblokować , może masz opcję w biosie . Kiedyś miałem athlona 2 435 . Odblokowałem mu 4 rdzeń , ale działał na niskich częstotliwościach tylko . Więc wyłączyłem , wolałem mieć w tamtych czasach 3 podkręcone rdzenie niż 4 wolne . 

 

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, zbiku90 napisał:

Piszesz że cię nie stać, a z drugiej strony chcesz wydać 300zł na 12-letni procesor który będzie szybszy od obecnego max o 50%. 

A mi się wydaje że problemem jest karta graficzna, która jest o wiele słabsza nawet od kilkuletnich układów zintegrowanych. Wydaj lepiej te 300zł na jakąś kartę np. gtx 750 ti, przynajmniej zauważysz jakąś różnicę. Napisz jeszcze w co próbujesz grać na tym sprzęcie.

RX 580 i tak się będzie nudzić na AM3, obojętnie jaki procesor tam wstawisz, żaden z nich nie obsługuje SSE4.

  karta graficzna jest dobra akurat ale fakycznie może lepiej będzie to kupić bo przynajmniej w batllefield 3 pogram w którym wykorzystanie procesora graficznego to było 100% i nie spadało

17 godzin temu, zbiku90 napisał:

Piszesz że cię nie stać, a z drugiej strony chcesz wydać 300zł na 12-letni procesor który będzie szybszy od obecnego max o 50%. 

A mi się wydaje że problemem jest karta graficzna, która jest o wiele słabsza nawet od kilkuletnich układów zintegrowanych. Wydaj lepiej te 300zł na jakąś kartę np. gtx 750 ti, przynajmniej zauważysz jakąś różnicę. Napisz jeszcze w co próbujesz grać na tym sprzęcie.

RX 580 i tak się będzie nudzić na AM3, obojętnie jaki procesor tam wstawisz, żaden z nich nie obsługuje SSE4.

ale i tak bez sensu troche kupować gtx 750 ti bo pamięć ta sama a taktowanie rdzenia to jest 1000 mhz z czego gt 610 ma 800 mhz

16 godzin temu, jakub1t napisał:

Za 300 to się kupuje wydajniejszy procesor z płytą i ramem od phenoma 965 . Chociaż by do dostania fx6300 

Ale problemem nie jest procesor tylko za słaba karta graficzna zapewne co już zbiku90 zauważył .

Nawet w wymaganiach masz gtx550ti co najmniej . 

Chcesz 4 rdzenie to spróbuj odblokować , może masz opcję w biosie . Kiedyś miałem athlona 2 435 . Odblokowałem mu 4 rdzeń , ale działał na niskich częstotliwościach tylko . Więc wyłączyłem , wolałem mieć w tamtych czasach 3 podkręcone rdzenie niż 4 wolne . 

 

odblokowanie rdzenia może być nie stabilne z tego co czytałem

Link to post
Share on other sites
46 minut temu, rqalny napisał:

ale i tak bez sensu troche kupować gtx 750 ti bo pamięć ta sama a taktowanie rdzenia to jest 1000 mhz z czego gt 610 ma 800 mhz

No faktycznie nie widać różnicy, 750 ti jest tylko jakieś 9x szybsza :rotfl: 640 vs 48 shaderów, 1400 vs 150 GFLOPS, przepustowość pamięci 86 vs 16 GBps itd.

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-750-Ti-vs-Nvidia-GeForce-GT-610/2187vsm7736

Te najtańsze geforce'y (610,710 itp.) to już w momencie premiery były na poziomie integry intela, nic dziwnego że w serii 9xx nie było słabszej karty od gtx 950, po prostu straciły sens istnienia.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, rqalny napisał:

odblokowanie rdzenia może być nie stabilne z tego co czytałem

Może , ale nie musi . Nie sprawdzisz to się nie dowiesz  (na początek poczytaj jakiś poradnik ) 

Twój geforce 610 to jest do wyświetlania pulpitu , a nie grania . Moja integra hd4600 w i5 za 130zł jest 2x szybsza . 

Wydajność karty graficznej to nie są tylko megaherce i ilość pamięci , ale wiele innych czynników , część z nich przedstawił Ci już zbiku90 .

Link to post
Share on other sites

Co do tego odblokowania tego Athlona do 4 rdzeni odpada - nie ma na płycie SB710/750 lub 810/850, więc kolega musiałby kupić nową płytę, bezsens. Wymiana procka też mało opłacalna, chyba że się dorwie gdzieś za 50zł jakiegoś Phenoma II. Jakąś kartę za stówkę tam wrzucić i może w coś się jeszcze pogra. Jaki Ty tam masz zasilacz? Taka 460-tka jak była proponowana do oszczędnych pod względem poboru prądu nie należy.

Link to post
Share on other sites
W dniu 6.05.2021 o 10:23, zbiku90 napisał:

No faktycznie nie widać różnicy, 750 ti jest tylko jakieś 9x szybsza :rotfl: 640 vs 48 shaderów, 1400 vs 150 GFLOPS, przepustowość pamięci 86 vs 16 GBps itd.

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-750-Ti-vs-Nvidia-GeForce-GT-610/2187vsm7736

Kolego przeczytaj post Żbika dokładnie (szacun Żbiku, prościej się nie da...) i nie myśl kategorią częstotliwości w grafikach :) ta co masz to pulpitowa padlina, acz obecnie ratująca nawet czasem wirtualne życie

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.08.2021 o 13:41, gonevid napisał:

Najszybszym procesorem dla gniazda AM3 jest Phenom II X6 1100T. vidmate save insta 

Pomimo widocznego braku obsługi wielowątkowości, procesory Phenom II X6, zwłaszcza 1100T, zapewniały wymierne korzyści w stosunku do Phenom II X4 965. ... W rezultacie procesory Phenom II X6 oferują wydajność porównywalną z Phenom II X4 965.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...