Skocz do zawartości

Stacja Dokująca dysków SATA- nie widać w systemie dysku


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez sebki1,

Recommended Posts

Prośba o pomoc  forumowicze.

 

Na allegro kupiłem właśnie stację dokującą do dysków 3,5 żeby w końcu zrobić porządek ze starymi dyskami. Myślałem że kupuję urządzenie plug and play. Nie jestem w tym wszystkim za mocno ogarnięty, ale komp nmie widzi dysku ze stacji dokującej. To drugie takie urządzenie w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Pierwsze poszło z dymem jak tylko dostało trochę prądu. Teraz mam dokładnie taki wynalazek: https://allegro.pl/oferta/stacja-dokujaca-dyskow-sata-ata-ide-hdd-ssd-usb-9261336344?snapshot=MjAyMS0wNC0zMFQxMzoyNjowMi4wNjdaO2J1eWVyOzA1NWU0MmM3YTIyYzE0ZmY1MWM3NDg4MGM0MDkwYjEwM2FiNjc4NTZhZWRiYTRiODVkM2FkOGVhZDExZTVjMDI%3D

 

Czy ktoś jest w stanie pomóc mi ogarnąć ten temat? Chcę zgrać zawartość ze starych dysków na swojego kompa

 

Z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Komputer widzi wogole ta stacje dokujaca ? czy tylko nie widzi samego dysku ?

Rozumiem ze podlaczasz stacje dokujaca za pomoca USB do komputera ? sprobuj podlaczyc stacje do ktoregos z tylnych gniazd USB komputera.

Czytales instrukcje obslugi ? masz wszystko poprawnie podlaczone ?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Probowales zainicjowac dysk w zarzadzaniu dyskami ? 

panel sterowania - narzedzia administracyjne - zarzadzenie komputerem - zarzadzanie dyskami 

Link to post
Share on other sites

To nie jest tak że zainicjowanie dysku z tego poziomu wiąże się w pierwszej kolejności z jego formatem? 

Za 15 minut będę z powrotem przy kompie to zobaczę. Dysk normalnie nie pracuje, słychać go i zdążył już nabrać temperatury 

4 minuty temu, Blaviken84 napisał:

To nie jest tak że zainicjowanie dysku z tego poziomu wiąże się w pierwszej kolejności z jego formatem? 

Za 15 minut będę z powrotem przy kompie to zobaczę. Dysk normalnie nie pracuje, słychać go i zdążył już nabrać temperatury 

Znaczy pracuje tylko system go nie widzi 

Link to post
Share on other sites

Szczerze to nie mam pojecia - zazwyczaj po zainicjowaniu dysku (nadaniu literki) trzeba jeszcze go sformatowac (mowie tu o nowym dysku).

Chyba ze do szczytania danych z dysku trzeba uzyc jakiegos programu do odzyskiwania danych.

Poczekaj na moderatora @kokosnh - pewnie bedzie wiedzial lepiej ode mnie  jak rozwiazac ten problem :)

 

Edytowane przez sebki1
Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś takie coś tylko z Uniteka i bez czytników kart, działało jak marzenie. Z tego co pamiętam to plug n play, zasilanie, USB i wykrywało dyski od razu. Można było też klonować bez podłączania do PC. Sprawdź instrukcję (o ile jest jakaś w zrozumiałym języku) może przeoczyłeś coś.

Link to post
Share on other sites

Strzałem w kolano było zakupienie tego cuda na USB 2.0 no ale nie będę się dalej pastwił :)

Pobierz 
MiniTool Partition Wizard Free

Sprawdź czy po włączeniu stacji dokującej widzisz w tym programie dyski i jego partycje.

 

Jak nie to testujesz kolejny dysk. Jak dalej występuje problem to śmiem twierdzić że w tym cudzie uwalony jest mostek.

 

1 godzinę temu, zbiku90 napisał:

Miałem kiedyś takie coś tylko z Uniteka i bez czytników kart, działało jak marzenie.

No nie porównuj Mercedesa do Taty ;)

Edytowane przez 8gwiazdek
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

pobrałem ten program. Widać dysk

1 minutę temu, Blaviken84 napisał:

pobrałem ten program. Widać dysk

I co dalej? Mogę za pomocą tego

programu pobrać w jakiś sposób swoje pliki

Chyba oddam to dziadostwo. Nie ogarnę tego. Potrzebuję takiego adaptera dosłownie na raz

Link to post
Share on other sites

Zainicjowanie dysku, to tworzenie tablicy partycji MBR/GPT ( oczywiście wiąże się to z utratą danych, choć da się je jeszcze odzyskać )
Formatowanie to tworzenie partycji w konkretnym systemie plików np NTFS o konkretnym rozmiarze i wielkości sektorów ( oczywiście wiąże się to z utratą danych, choć da się je jeszcze odzyskać, o ile użyto szybkiego formatowania ).
Nadanie litery to tak naprawdę tworzenie punktu montowania danej partycji w systemie operacyjnym. Może być jako litera, może jako folder itp.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...