Skocz do zawartości

Drukarka do domu max 400zł


Recommended Posts

Witam, po roku męczenia z drukarką atramentową po ciągłym wysychaniu tuszy i problemem z poprawnym drukiem, postanowiłem zmienić na cos na tonery.

Drukowane będzie max 10 stron miesięcznie, głownie faktury,

Drukarka czarno-biała, najlepiej ze skanerem i WiFi tylko na tonery. Używki jak najbardziej mogą być. co byście polecili bo kompletnie się na tym nie znam

Link to post
Share on other sites

Ciężko. Sama dobra i tania drukarka np HP2055 z LAN i duplexem z tanimi tonerami to 500 PLN. Ja mam takie coś HP LaserJet Pro M1212NF (skaner, fax nie potrzebny, lan i brak duplexu). Kupiłem jak miała 65 000 stron przebiegu. Od trzech lat w domowych warunkach mam jeden toner za 40 PLN. Drukuję tak jak ty kilka - kilkanaście stron na miesiąc : list przewozowy do paczkomatu, czasem jakaś praca domowa, czasem jakaś kolorowanka dla dziecka lub potwierdzenie OC za samochód. WiFi sobie odpuść, lepiej szukać z portem LAN i wpiąć w router.

 

Jak mało skanujesz, to spokojnie można sobie na telefon aplikację wgrać do skanowania dokumentów np https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.office.officelens&hl=en_US&gl=US 

lub Cam Scaner (kiedyś były tam jakieś wycieki danych więc nie bardzo polecam) Jak już nie możesz nic więcej przeznaczyć, to bierz HP 2055 lub nowszy model 400/401 ale bez skanerów a dokumenty będziesz sobie telefonem skanował

 

Tylko jak będziesz brał używkę to nie taką co ma 500 czy 1000 stron przebiegu ale 20 000 - 50 000. W tych drukarkach można liczniki skasować. Potem taki janusz biznesu wypucuję drukarkę mleczkiem do czyszczenia piekarnika, wkłada ryzę papieru i puszcza kilkaset pustych wydruków żeby głupio nie wyglądało i sprzedaję "prawie nową" 10 letnią drukarkę ze śmiesznym przebiegiem. A faktycznie może być 200 000 wydruków. Jak drukarka ma 20 czy 50 tyś stron, to nikomu się nie che tyle razy drukować pustych kartek .

Edytowane przez bob
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Nie znam modelu więc się nie wypowiem.  Jak sobie upatrzysz jakiś model to poszukaj czy są tanie tonery zamienniki. Do jednych modeli są bez problemu do innych nie. Mamy w robicie 2035 i 2055 i z nimi nie ma problemu. To są bardzo popularne modele, są do nich części. Jest masa firm robiących tonery. HP Laser 400 401 też podobno są OK. Kolega ma jakiegoś małego samsunga i jest zadowolony. Ja kiedyś też miałem i nie działał z zamiennikami a niby miało być OK. Z takimi małymi, które nie są popularne na rynku różnie bywa......

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Z własnego doświadczenia powiem Ci aby omijać drukarki HP szerokim łukiem.
Polityka firmy jest taka że drukarka ma się zepsuć a jej naprawa ma być nieopłacalna i klient ma kupić nową.

Przerabiałem to na własnej skórze 3 krotnie.
Kolejny problem z hp jest taki że nie lubią zamienników, owszem da się włożyć (oszukać drukarkę) i coś drukować ale do czasu, przy drugiej, trzeciej wymianie tonera drukarka się blokuję lub ulega ww awarii.
A koszt oryginałów... No cóż jak ktoś chce wydawać 200zl na toner to czemu nie.

Mi serwis odmówił naprawy drukarki że względu na to że używałem zamienników, w sumie to użyłem ich tylko raz.

I tuczy się to laserów jak i atramentówek, ja Zrezygnowałem z hp 3 lata temu na rzecz Epsona Eco tank i mam spokój raz zalana drukarka i 12 miesięcy z głowy.

W pracy mieliśmy lasery hp dziennie drukowały min 50 stron czarno białych , padały jak muchy nie było tygodnia żeby jakas drukarka nie padła.

W końcu firma wymieniła drukarki na Brothery.

Także sugerował bym zakup Brothera np tego ww, niż pchanie się w hp.
No chyba że coś się zmieniło w ciągu ost 3 lat w polityce i jakości hp ale nie sądzę.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Nie miałem styczności z HP LaserJet Pro M28 to nie pomogę.

Są tanie zamienniki tonera i ogólnie pozytywne opinie.

10 minut temu, raiders napisał:

Z własnego doświadczenia powiem Ci aby omijać drukarki HP szerokim łukiem

Nie wiem czym tam drukowaliście ale mam teraz 2 drukarki  HP P2055 i złego słowa o nich nie mogę powiedzieć . Ta z przebiegiem 127997 stron drukuje 1000 stron tygodniowo na home office ( siostra pracuje zdalnie) A wiem że w firmie dała rady wydrukować 30000 stron na miesiąc , szła dzień i noc cały czas .

 

2021-05-07 14.17.58.jpg

2021-05-07 14.16.24.jpg

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Ja

4 godziny temu, raiders napisał:

Z własnego doświadczenia powiem Ci aby omijać drukarki HP szerokim łukiem.

 

Masz rację, trzeba omijać szerokim łukiem wszelkie małe popierdółki z bajerami typu Wifi . Podaj jakie modele wam padały jak muchy do będziemy wiedzieć czego unikać. Załęże się, że pewnie jakieś wynalazki za 200-300 PLN takie właśnie malutkie zgrabniutkie na parapet. Polecasz  ecotanka, a autor właśnie nie chce mieć nic wspólnego z atramentami.

 

Trafiają się perełki na których da radę wydrukować 180 - 200 tysięcy stron i gdzie tonery kosztują grosze.  NP. 2055 wyrafinowaniem i kulturą pracy przypomina cepa, ale działa w wielu hurtowniach, magazynach i bankach. Tonery są śmiesznie tanie. Części zapasowe też dostępne. Jak taki ruski kraz - prosty z gaźnikiem, siermiężny ale nie do zajechania.

 

 

202105071525.thumb.png.f505ef6bc1fbe9329e8d7dff3fdbafd5.png

Edytowane przez bob
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 7.05.2021 o 15:51, bob napisał:

 

202105071525.thumb.png.f505ef6bc1fbe9329e8d7dff3fdbafd5.png

Jak po podmianie tonera w tym miejscu co liczniki masz dalej będzie odbijać druk lepiej daj do serwisu na wymianę foli na grzałce bo jak się folia przetrze jest duża szansa ze do wymiany będzie też wałek dolny, ewentualnie serwis moze zalecić wymianę śliźgów wałka dolnego jak się wytarły.

Link to post
Share on other sites

Utylizujemy te drukarki po 180-200 tysiącach. Tyle wytrzymują w naszych warunkach. Za serwis z częściami i dojazd trzeba u nas ze 300 zapłacić. One używki są po 500 PLN. Jedna nawet 225 tys ma wydrukowane i dalej ładnie drukuje. Ta akurat z załącznika jest od tego miesiąca zezłomowana.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...