Skocz do zawartości

Monitor 2k, praca/film/gry


Recommended Posts

Witam serdecznie.
Aktualnie poszukuje nowego monitora, główne zastosowanie programowanie i praca z tekstem. Multimedia you tube, filmy.
Zależy mi na dużej powierzchni roboczej gdyż na jednym 24" LG się już nie mieszczę. Estetycznie nie przekonują mnie ultraszerokie monitory dlatego wybór padł na 27".
na czym mi dodatkowo mi zależy
- długotrwałe używanie- redukcja zmęczenia oczu -nie mam pojęcia czy VA czy IPS lepiej się sprawdzi jedni mówią ze zbyt mocny kontrast moze źle wpłynąc oraz popluarne w tych matrycach smużenie, inni natomiast narzekają na ips glow czy przesycenie czerwieni w IPS.

- gdzie mogę używam ciemnych IDE.
- scrollowanie stron, tekstu często na porządku dzienny, wiec nie chciałbym uświadczać dodatkowych rozmyć, smużeń. Do końca się nie znam ale dodatkowe odświeżanie myslę ze mogłoby rozwiazać ten problem.
- okazjonalnie gry
- póki co siedzę w backendzie ale biorąc pod uwagę późniejsze przejście na front dobre odwzorowanie kolorów w IPS-ie moze mieć znaczenie podczas projektowania stron. Ale to w dalszej przyszłości więc nie must have.

Śledząc cześć wątków na tym forum zauważyłem ze monitory gejmingowe sa zdeczka hejtowane. Zrobiłem researchi przeglądając strone https://www.rtings.com/
zaciekawił mnie ten monitor Dell S2721DGF oraz BenQ PD2700Q, który ponoć jest bardzo dobrze skalibrowany a nie bardzo mam czas w bawienie się w kalibracje ekranów.
Ale może ktoś inni się wypowie, czym warto się interesować oraz coś polecicie.

Z góry dzięki
Pozdro.

Link to post
Share on other sites

BenQ to monitor typowo skrojony pod grafika, który oczekuje świetnie odwzorowanych barw, ale niestety ma niskie odświerzanie, a z własnego doświadczenia wiem, że przewijanie tekstu w Wordzie na 144Hz to przepaść między 60Hz. Dell w ostatanich dostawach do polskich sklepów miał problemy z flickeringiem, więc nie wiem czy jest sens ryzykować kolejnym powodem do zwrotu. (mam na myśli typowe wady każdej matrycy IPS)
Ja do pracy i rozrywki używam LG 27GL850-B. Swoją sztukę kupiłem z outletu, ale mimo to uważam, że jest praktycznie idealna. BLB oczywiście w niej występuję, ale jest na tyle małe, że w żaden sposób mi nie przeszkadza. Jeśli nasuwają Ci się jakieś pytania o tym panelu, śmiało pisz. Postaram Ci się pomóc najlepiej jak umiem.
https://www.x-kom.pl/p/502255-monitor-led-27-lg-27gl850-b-nanoips-hdr10.html

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Xavi8 napisał:

@tokacz masz jakieś informacje odnośnie premiery i ceny?

startowa ma być taka sama jak gl850 czyli coś koło jak mnie pamięć nie myli 2200-2300 (znalazłem info o nieoficjalnych cenach 500$ i 600 ojro). Premiera była pod koniec kwietnia (24?), a do sprzedaży miał trafić w maju (pod koniec?)..... ale kowid srowid i hgw

 

https://www.amazon.it/dp/B08VS8YG8H

Edytowane przez tokacz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...