Skocz do zawartości

Niestabilny 2700x na b450 Asus strix


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lukczas,

Recommended Posts

Do tej pory wieszal sie podczas grania. Dzis pierwszy raz stalo sie to podczas przegladania netu. Co do tej pory zrobilem to wyprobowalem kilka wersji biosu, aktualnie ostatni dostepny. Bawilem sie ustawieniami zarzadzania energia. Wlacznie z wylaczaniem c-state itp. Pamieci, dyski i grafe wykluczylem z tego wzgl ze dyski i grafa dzialaly na starym kompie. Mialem tez inne ramy na probe ale nic to nie zmienilo. Temperatury oraz napiecia monitoruje i wszystko w normie. Reinstalacja systemu i sterow nic nie dala.  Czasem moge pograc przez kilka godzin bez problemu a innym razem juz po kilku min potrafi sie wykrzaczyc. Podczas korzystania z benchmarkow typu occt jest stabilnie. Czasem jest to zawias kompletny a czasami nie reaguje na klawisze ani mysz ale w tle slychac dzwiek. Osatnim razem gdy sie tak zawiesil to nie moglem nawet wejsc do biosu po restarcie. Ale po poscie tutaj ktos doradzil podlaczenie klawiatury na ps2 i dalem rade go odpalic.  Niestety komp dalej sie wiesza a mi juz pomyslow braklo co moze byc nie tak. 

Link to post
Share on other sites

Wszystko w sygnaturze plus kilka dyskow ssd jak i hdd. Wiekszosc z tego dzialala wczesniej na intelu dlatego wykluczam. Zmienilem tylko cpu,mobo,ram i zasilacz. Ustawienia biosu fabryczne, profil pamieci czy wl czy wyl nie ma znaczenia. Bawilem sie tez w reczne oc ale tez nic. Najdluzej dzialal gdy wyl boosta na cpu. Stad tez moze przy tescie occt jest stabilnie bo boostuje do tych 3.7ghz. Z drugiej strony podczas tych zawiasow msi wskazywal na 4050mhz a obciazenie podczas tych gier w ktore gram dochodzilo w porywach do 30% 

Link to post
Share on other sites

Wybacz, że nie zauważyłem stopki. Przypuszczam zaś, że winą możnaby obarczyć dość słabą płytę główną/chipset B450. Jednakże wyroku nie wydam. Zdaj się na użytkowników z doświadczeniem tejże platformy. Sam od wielu lat omijam AMD pamiętając od zeszłego wieku kłopoty z ich platformami. Kapryśne i niestabilne. 

 

Link to post
Share on other sites

A ja sie skusilem na amd bo znalazlem dobra oferte. Pewnie dalej korzystał bym z tego i7 ktorego mialem ale po tym jak padlo mobo stwierdzilem ze nie ma sensu inwestować w stara platforme. Mialem zlozyc coś nowego ale ceny mnie zniechecily wiec skierowalem sie w stronę uzywek. Ostatnie amd jakie mialem paręnaście lat temu to był athlon xp ale z nim nie bylo problemów. Zaczynam żałować ze nie wzialem jakiegoś intela. Ostatecznie moge go oddac gdzies na serwis ale za nim to zrobie to poczekam jeszcze na jakies propozycje.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Odłącz wszelkie dyski, jakie masz, zostaw tylko systemowy. Żadnych OC, żadnych zabaw profilami energii. Wszystko na nominal i domyślne ustawienia. System ma działać po instalacji i koniec. Z reguły. Bo pewnie są jakieś odstępstwa. I jaka to płyta? E? F? I? Bo są 3 wersje. Błędy jakieś istnieją w dzienniku zdarzeń? DMP się tworzy? Czy po prostu wszystko staje w miejscu? Może problem jest z płytą główną.

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites

Memtest chodził cały dzien i nic. Poza tym pisalem ze sprawdzałem tez inne kosci i bylo to samo. Wersja płyty F. Później wrzuce screena z crystala ale to nie wina dysków. Mam ich kilka w tym 2 do gier. Jeden ssd a drugi hdd. Oba testowane w poszukiwaniu bledow.
Staje wszystko. Ale nie pomyślałem zeby sprawdzić dziennik. Później zajrzę

Link to post
Share on other sites

No... Coś tam jest. Wrzuć to gdzieś na inny serwer, bo kompresja tutaj działa nad wyraz skutecznie. Problem z szybkim startem jak mniemam, problem z dyskiem (to chyba akurat powszechny błąd). Wejdź w system i sprawdź po kolei, co to jest. Krytyczne kernel power to rozumiem, że po twardym resecie. 

Link to post
Share on other sites

https://1drv.ms/u/s!Av4id5N7e1-JhH4QV-I87rJ1sg3k?e=RGlYMj  link do screena

Przepatrzylem te logi i te krytyczne sa wyszczegolnione ale jedyne info przy nich to: The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly. Na jednym dysku mam bad sectory wiec to o nich mowa ale jest pusty i nie uzywany. Trzymam go bo chcialem jeszcze sprawdzic czy zerowanie mu pomoze.  

 

Link to post
Share on other sites

Sprawdź zasilacz miałem podobną sytuację i dał ciała właśnie on przechodził wszystkie testy, benczmarki a czasem właśnie na necie i grach się wywalał  https://help.corsair.com/hc/en-us/articles/360025085372-How-to-Test-a-power-supply-unit  dużo czasu nie zajmie a będziesz miał pewność co do tego elementu.

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Ogarnalem już problem. Wina okazało sie oprogramowanie a nie sprzet a dokladnie ram cach2 od asusa. Mozliwe ze gryzl sie z samsung magician w ktorym mam wlaczony tryb Rapid Mode ale już nie chciało mi sie sprawdzać. Wylaczylem to badziewie i póki co stabilnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...