Skocz do zawartości

TV 55' jako monitor PC


Recommended Posts

Witam forumowiczów

 

Rozglądam się za telewizorem 55' do mojego PC (specyfikacja w sygnaturce).

Wymagania:
- odświeżanie 100/120hz

- VRR

- przynajmniej 1x port hdmi 2.1 (lepiej więcej bo będę mógł podłączyć jeszcze konsolę do tv)

 

Wykorzystanie:
- gry

- filmy

- praca

- internet

 

Kwota jaką chciałbym przeznaczyć 3000-6000 zł.

 

Zastanawiam się nad:

- Samsung QLED 

- Samsung neo QLED
- LG OLED C1 lub CX

- LG OLED BX

 

Proszę o pomoc w wyborze.

Edytowane przez Adriann.7
Link to post
Share on other sites

Witam forumowiczów

 

Rozglądam się za telewizorem 55' jako monitor do mojego PC (specyfikacja w sygnaturce).

Wymagania:
- odświeżanie 100/120hz

- VRR

- przynajmniej 1x port hdmi 2.1 (lepiej więcej bo będę mógł podłączyć jeszcze konsolę do tv)

 

Wykorzystanie:
- gry

- filmy

- praca

- internet

 

Kwota jaką chciałbym przeznaczyć 3000-6000 zł.

 

Zastanawiam się nad:

- Samsung QLED 

- Samsung neo QLED
- LG OLED C1 lub CX

- LG OLED BX

 

Proszę o pomoc w wyborze.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi :)

 

Nigdy nie miałem OLEDa, więc zastanawiam się czy takiego CX czy C1 nie zrobić jako głównego monitora pod PC.

3 godziny temu, marko22 napisał:

Polecam z czystym sercem.

martko22 - jak wrażenia z OLED ? 

Ryzyko wypalenia istnieje. Choć te najnowsze OLEDy minimalizują.

Czy używasz swojego OLEDa jako monitora do PC?

 

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
12 minut temu, marko22 napisał:

Poczytaj tutaj, bo nie będę się powielał. Tak. Używam. I bardzo sobie chwalę.

 

Dzięki za info :)

Wyczytałem, że pasek Windowsa masz ustawiony na auto ukrywanie. 

Jaką tapetę stosujesz w takim razie? Czarny ekran czy tapetę w ruchu np wallpaper engine?

W przypadku gier, jak wygląda ruch kamery (gałką w padzie lub myszką) w OLED CX? Czy występują wtedy spore drgania czy raczej ruch płynny jak w OLED C1?

Edytowane przez Adriann.7
Link to post
Share on other sites

Miałem Wallpaper Engine (i mam dalej), ale więcej mam włączone Chrome niż pulpit widzę :D I dałem se spokój. Tapeta zwykła czarna z logiem Asusa delikatnym na środku.

Gry? Idealnie. Nie ma żadnych drgań. Zresztą nie wiem, o jakie Ci chodzi. C1 nie miałem. Ja przynajmniej nie doświadczyłem nic podobnego. A jak masz widzę 3090, to nie masz się czego obawiać. Zresztą tak samo, jak ja. Wszystko działa pięknie.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

 

46 minut temu, marko22 napisał:

Miałem Wallpaper Engine (i mam dalej), ale więcej mam włączone Chrome niż pulpit widzę :D I dałem se spokój. Tapeta zwykła czarna z logiem Asusa delikatnym na środku.

Gry? Idealnie. Nie ma żadnych drgań. Zresztą nie wiem, o jakie Ci chodzi. C1 nie miałem. Ja przynajmniej nie doświadczyłem nic podobnego. A jak masz widzę 3090, to nie masz się czego obawiać. Zresztą tak samo, jak ja. Wszystko działa pięknie.

Super, dzięki za info. Trochę mnie uspokoiłeś :)

 

Tutaj gość mówi o różnicy między C1 i Cx: youtube

 

niby C1 ma lepszy "motion". Choc po filmiku osobiscie tego nie widze.

 

pozostaje teraz polowac na CX w dobrej cenie ;)

 

Edytowane przez Adriann.7
Link to post
Share on other sites

Aaaaa....C1 to już z tego roku są? Nie przyglądałem się im. Szukaj CX. Za średnio 1,5k euro dostaniesz. I popraw tego linka z yt. Bo jakieś frame width i inne cuda wstawiłeś ;) 

Link to post
Share on other sites

jeszcze chciałbym spytać posiadaczy Samsung QLED lub Sony

 

W dniu 1.05.2021 o 18:03, tokacz napisał:

Samsung QLED Q77T (model 2020), Sony XH9096 (podobno po jakieś aktualizacji softu miały być 2x hdmi 2.1), LG OLED55CX3 oraz Samsung 2021 QE50QN91AAT i QE55QN85AAT

 

Jak taki Samsung QLED Q77T, czy Samsung 2021 QE50QN91AAT lub QE55QN85AAT

sprawują się w grach i np. użytkowaniu jako monitor PC?

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

powiem Ci, że podziwiam odwagę. Mam nadzieję, że będziesz miał gdzie to trzymać i urządzić z PC ;)

Ale do tematu, chciałem kupić 43 philipsa (monitor) i całe szczęście skończyło się na 32-ce. I tak pół dużego stołu zajmuję (pc + monitor + klaw + mysz + lap) 

 

Co do samsungów QE - używam QE55Q65RAT (lub 67) od około roku i jestem mega zadowolony! Kolory żyleta, żywe, w grach (konsola) super płynne, HDR, VRR i inne. 

Poza tym TV ma obsługę DVB-T2, *-C, *-S.

Co do HDMI to 4 szt. bodajże, ale i tak do większej ilości polecam użyć jakieś KD, wtedy wszystko sterujesz z KD i w TV masz wolne porty

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...