Skocz do zawartości

Zasilacz


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zbiku90,

Recommended Posts

Po krótce, gdzieś 4 lata temu, za czyjąś radą kupiłem SeaSonic Focus Plus Gold 550W, miał starczyć na następną modernizacje, ale z tego co rozumiem jest za słaby i muszę go wymienić i tu pojawia się pytanie jaki i jakiej mocy?

  1. Budżet:
  2. Procesor:  i9-11900K lub i9 10850K
  3. Karta Graficzna: w dalszej przyszłości ale labo 3070 albo 3080 (zależy jakie będą ceny)
  4. Czy podkręcasz (CPU i GPU): możliwe że będę
  5. Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire): nie
  6. Specjalne wymagania (okablowanie modularne, cisza, specyficzny rozmiar itp): okablowanie modularne
  7. Własna propozycja: patrzyłem na:  Seasonic FOCUS GX-850 80Plus Gold 850W ,XPG CORE REACTOR 750W 80+Gold, Corsair RM850x 850W RMx

Z tego Seasonica byłem zadowolony, ale nie wiem jak to wygląda aktualnie i nie wiem jaka moc.

Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, zbiku90 napisał:

Czyli? Do 3070 wystarczy, do 3080 trzeba będzie wwymienić

Na ten moment trudno mi podjąć decyzje przy tych cenach. Przy cenach z września kupiłbym 3080, przy cenach z grudnia 3070, ale nie wiem czy i kiedy ceny kart wrócą do akceptowalnych poziomów dla mnie, więc trudno mi zdecydować. Według kalkulatorów aktualny zasilacz dla 3070 wychodzi na styk (niektóre kalkulatory pokazują ponad inne poniżej) dlatego myślałem, że musze wymienić.

15 godzin temu, pawluto napisał:

Sam sobie wylicz jaki zasilacz potrzebujesz - Wpisz w wyszukiwarkę - Kalkulator mocy zasilacza PC - sam wyliczysz jakiego potrzebujesz.

 

Jak nie wierzysz w obliczenia to ten co ci wyjdzie dodaj 50 i masz zasilacz.

No właśnie dokładnie z tego powodu tu jestem, bo wychodzi, ze może ten co mam wystarczy do 3070 ale na styku. Jak zrobiłem kalkulacje dla 3080 to mi pokazuje koło 730 i nie wiem czy 750 wystarczy czy nie, i lepiej wziąć 850, nie wiem też jak to rozważyć przy ewentualnym podkręcaniu, ile zapasu powinno być?

 

A uproszczając trochę pytanie jakiej firmy zasilacz byście polecili?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Tak, seasonic są bardzo dobrze wykonane. To też jeden z niewielu faktycznych producentów zasilaczy, większość firm sprzedaje jedynie obce konstrukcje (np. od seasonic, fortron itd.) pod własną marką.

Tak jak pisałem, do 3070 i i9 ten 550W powinien wystarczyć, moce podane w powyższej tabelce są mocno zawyżone. U mnie z podkręconym R7 1700 i RX 5700 XT (podobny pobór) przy zasilaczu 550W nie było żadnych problemów.

Link to post
Share on other sites
15 minut temu, zbiku90 napisał:

Tak, seasonic są bardzo dobrze wykonane. To też jeden z niewielu faktycznych producentów zasilaczy, większość firm sprzedaje jedynie obce konstrukcje (np. od seasonic, fortron itd.) pod własną marką.

Tak jak pisałem, do 3070 i i9 ten 550W powinien wystarczyć, moce podane w powyższej tabelce są mocno zawyżone. U mnie z podkręconym R7 1700 i RX 5700 XT (podobny pobór) przy zasilaczu 550W nie było żadnych problemów.

Dzięki!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...