Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Od dłuższego czasu planuje zakup PC (obecnie posiadam MacBooka Pro) głównie do gier (GTA 4 modowane, Battlefield 3, MW3, Crysis 2, RAGE) itp.

Komputer ma mi również służyć do tworzenia grafiki 3d w programach takich jak: Zmodeller, 3dmax itp.

Planuje zakupić samą jednostkę centralną, którą podłączył bym do 46" bravii FHD, oraz kina domowego w celu uzyskania dźwięku przestrzennego.

Na jednostkę centralną planuje przeznaczyć do 3000 zł

Konfiguracja jaka mnie interesuje po przeczytaniu paru wątków na forum, oraz recenzji kart graficznych jest następująca:

Procesor: i7 4x3,4 GHZ,

Płyta główna: ? (obsługa SATA III, RAM DDR do 2000mhz, oraz z portami pci-e z obsługą 2 kart gr.)

Karta graficzna 6950 (2gb) lub 560Ti (1gb)

RAM 4-8GB 1600mhz (czy 8 gb wykorzystam w obecnej generacji gier? )

Dysk systemowy SSD 120gb

Dysk danych Segate 7200 1tb 64mb

Napęd dvd (blueray zbędny)

Nie wiem jakie chłodzenie procka, obudowa jakaś prosta z wyjściami usb i czytnikiem kart z przodu, do tego bezprzewodowa mysz i klawiatura.

Czy wg was to dobry zestaw na dzisiejsze standardy ? Chodzi mi o stosunek jakości do ceny?

Nie wiem jaką płytę główną kupić do planowanego zestawu, no i ostatnia kwestia kupić gdzieś takiego gotowca, czy składać samemu ?

Ostatnio składałem jakiegoś kompa w dobie p4 zatem powstaje pytanie czy w temacie składania komputera z pojedynczych komponentów coś się zmieniło od tamtego czasu ?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie i pozdrawiam

Paweł.

Link to post
Share on other sites

Komputer ma mi również służyć do tworzenia grafiki 3d w programach takich jak: Zmodeller, 3dmax itp.

Do tego to jak najlepszy procesor na jaki ciebie stać i pamięci co najmniej 8 GB - ale też i bez przesady.

INTEL Core i7 2600K będzie w sam raz. :menda:

 

Ostatnio składałem jakiegoś kompa w dobie p4 zatem powstaje pytanie czy w temacie składania komputera z pojedynczych komponentów coś się zmieniło od tamtego czasu ?

 

Kompletnie NIC ! :P

 

Procesor nazywa się nadal procesor a płyta główna ma taki sam wymiar jak kilka lat temu.

 

Kolory płyt głównych zmieniły się od czasów Pentium P4.

 

I teraz procesor nie ma pinów tylko płyta je ma - takie odwrócenie roli. :)

Edytowane przez Kamerton
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odp. Kamerton, co do grafiki i jej obróbki to modelować planuje tylko pojazdy do GTA, nie jakieś skomplikowane modele więc może te 4 gb wystarczy i procek bez overclockingu ?

Dobrze wiedzieć, że w temacie składania pc niewiele się zmieniło, nadal stosuję się pastę do miejsca łączenia procesora z radiatorem wentylatora ?

Co w kwestii płyty głównej? dysk ssd normalnie podpinamy pod porty SATA (czy np. pod port sata III mogę podpiąć dysk SATA II ?)

Możesz polecić jakiś tani i wiarygodny sklep gdzie mógłbym zrobić całe zakupy ? Czy pojedynczo na allegro polować ?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odp. Kamerton, co do grafiki i jej obróbki to modelować planuje tylko pojazdy do GTA, nie jakieś skomplikowane modele więc może te 4 gb wystarczy i procek bez overclockingu ?

Aaaa...ja myślałem, że trzepiesz kasiorę robiąc projekty rakiet kosmicznych dla NASA w 3DS MAXie. :D

 

A tak to 4 GB starczy w sam raz.

 

Port SATA II a SATA III to takie same wtyczki i dysk na SATA, SATA II będzie działał w porcie płyty SATA III lub porcie SATA II.

 

I na odwrót. Dysk SATA III będzie prawidłowo działa wpięty w gniazdko SATA II na płycie głównej.

 

Pastę nadal się stosuje - kupić trzeba ZALMAN STG 2 - to najlepsza pasta.

 

Możesz polecić jakiś tani i wiarygodny sklep gdzie mógłbym zrobić całe zakupy ? Czy pojedynczo na allegro polować ?

 

Polecam kupić cały zestaw gotowy - jak nie potrafisz samemu złożyć komputera.

Ale jak robiłeś to kiedyś to kup części i samemu złóż - na pewno taniej wyjdzie.

 

Sklep może być jakikolwiek - nawet sponsor tego forum, czyli KOMPUTRONIK. :menda:

 

Na allegro niczego nie kupowałem i nie mam zamiaru kupować.

 

Ale tym się nie sugeruj bo są też chorobliwie uzależnieni prawdziwi maniacy zakupów na allegro dla których cały świat to tylko allegro. :x

Link to post
Share on other sites

No ok niech będzie 4000 zł ale w konfiguracji przez Ciebie podanej przydałaby się płyta głowna z obsługą sli i crossfire (na wypadek jakbym kiedyś zmieniał grafę)

Możesz mi powiedzieć czemu akurat taki zasilacz wybrałeś, czemu pamięć A-data a nie np jakaś markowa: jak Kingston albo patriot?

Chciałbym kupić sprzęt żebym się nim mogł długo pocieszyć dlatego nie sugerujcie się tym 3000 zł to było podana kwota plus minus.

Link to post
Share on other sites

Totalnie nie wiem jaką kartę graficzną wybrać. Rozumiem że między 6950 w wykonaniu MSI, Gigabyte'a, Asus'a, XFX, Saphire'a, HIS, VErtex i PoverColor są jakieś różnice? Zresztą podobnie ma się sprawa z geForce'ami. W rankingu na stronie jest recenzowany radeon 6950 ale w wykonaniu AMD - niestety nigdzie nie można kupić a jeśli się mylę to mnie poprawcie.

 

Co myslicie o takiej konfiguracji:

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=41368

 

Czy ta konfiguracja wypadnie dużo gorzej przy tej z poniższego video:

 

Wiadomo że do gtx 580 nie mam co porównywać ale może na podobnym poziomie będzie to wyglądało i płynnie działało ??

Link to post
Share on other sites

Co myslicie o takiej konfiguracji:

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=41368

Dobrze jest !

 

Wymieniłeś pamieci na Kingston i dobrze bo to renomowana firma a nie jakies tam nieznane nikomu A-Data.

 

Płyte to bym wymienił na GIGABYTE, MSI lub ASUS. ASROCK to przereklamowane g*wno.

 

Zasilacz to ja bym wymienił na coś innych firm:

 

OCZ ModXStream Pro 600W = 279 zł

 

albo

 

Corsair 600W [CMPSU-600CXEU] = 235 zł

 

i kartę grafiki na GIGABYTE lub ASUS:

 

Gigabyte Radeon HD6950 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP = 949 zł

 

Asus Radeon HD6950 DCII 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP = 1059 zł

 

Chłodzenie ZALMAN bardzo dobre i do tego skuteczne.

 

Procesor najlepszy z możliwych.

 

Kupować, składać, używać. :jupi:

 

Konkretne elementy możesz kupować w różnych sklepach i nie musi to być akurat ten ECS czy KOMPUTRONIK.

Edytowane przez Kamerton
Link to post
Share on other sites

Procesor: AMD Phenom II Quad-Core 955 BOX Black Edition

Chłodzenie procesora:SilentiumPC Fortis HE1225 CPU Cooler

Płyta Główna:Asus M4A88T-M/USB3

Karta garficzna: MSI GF GTX560Ti 1024MB DDR5 256bit PCI-e Twin Frozr II OC

Konwenter USB - 2x PS/2

Dysk Twardy:Samsung SpinPoint F3 1 TB (SATA II, 32MB cache, NCQ)

Pamięć: GoodRam DDR3 2X 2GB 1333MHz CL9

Obudowa:NZXT Lexa S Black z oknem - bez zasilacza

Zasilacz:Chieftec (CFT-650-14CS) 650W

Napęd:LG SuperMulti DVD+/-RW GH22NS50 bulk black (Serial Ata, bez oprogr.)

System: Microsoft Windows 7 Ultimate PL

Link to post
Share on other sites

Intel Core i7-2600K /3.4GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/

1035zł

 

MSI P67A-C45 B3 /intel P67/

359zł

 

A-Data 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Gaming

259zł

 

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

270zł

 

Zalman CNPS10X Performa

130zł

 

LG GH22NS70 SATA SecurDisc (black)

99,00zł

 

SilentiumPC Pilum 400 Pure Black (bez zasilacza)

259zł

 

XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU

239zł

 

OCZ Agility3 60GB (525MB/475MB/s)

415zł

 

Asus Radeon HD6950 DCII 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP

869zł

 

Razem: 3934zł

 

 

Ceny ze sklepu ESC

Link to post
Share on other sites

Ostatecznie zostaje przy tej konfiguracji:

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=41368

Poprawcie mnie jeśli gdzieś jest byk. Kompa zamawiam w tej samej cenie u mnie na miejscu (Ostrów Wlkp).

Ramy zmieniłem na 1333mhz bo podobno prawie nie ma różnicy w grach i przy obróbce samej grafiki - zatem po co przepłacać.

Jutro jadę zamawiać.

Link to post
Share on other sites

Dołóż te 10 zł i kup obudowe SilentiumPC Brutus 310 Pure Black (bez zasilacza). I-Boxy to mi się wydaje że mają złe odprowadzanie powietrza przez co komp się grzeje i pogorszają się jego osiągi oraz żywotność cześci .

 

Proponowałbym zmienić procka na troche słabszy i2500k , te 300 zł moim zdaniem to dużo w porównaniu z i2600k a róznica nie jest taka wielka , na pewno nie taka żeby dopłacać te 300 zł, lepiej kupić lepszą grafikę. 4gb powinno wystarczyć nie znam gry która by brała 8gb.

 

Oto lekkie zmiany jakie bym proponował:

 

Procesor:Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/715 zł

Płyta główna:AsRock P67 Extreme4 B3 /intel P67/530 zł

Pamięć RAM:GoodRam 4GB 1333MHz CL9139 zł

Wentylator:Zalman CNPS10X Quiet169 zł

Dysk twardy:Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3185 zł

Drugi dysk twardy:OCZ Agility3 60GB (525MB/475MB/s)415 zł

Karta graficzna:Gigabyte GeForce GTX 570 OC 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI1249 zł

Nagrywarka DVD:Liteon iHAS124 SATA (black)90 zł

Obudowa:SilentiumPC Brutus 310 Pure Black (bez zasilacza)125 zł

Zasilacz:XFX Core 650W 135mm 80+ SLI PSU320 zł albo XFX XXX 650W Modular 135mm 80+ bronze SLI PSU349 zł (Modulary bardzo fajna sprawa , odpinane kable naprawdę ułatwiają składanie kompa czy upgrade jakiś cześći).

 

Razem nie całe 4000 zł.

 

A jakby się uparł to jeszcze skasować dysk SSD wiem że to przyszłość etc. ale ceny są bardzo duże , za duże mym zdaniem i dołożyć do GTX 580. Lepiej mieć wiecej fps w grach niż system który odpala się 5 sekund i pliki otwierające się o kilkadzieśiatych sekund szybciej niż na normalny hdd. SSD nie daje ani 1FPS wiecej w grach, jedynie będa ci się levele ładować dużo szybciej. OFC jeśli ktoś chce kompa do gier :D

Edytowane przez daglas
Link to post
Share on other sites

Dzięki za radę daglas, twoja propozycja wydaje się być rozsądna jednak z punktu widzenia na chwilę obecną. Myślę bardziej przyszłościowo dlatego wolałbym pozostawić procesor (bo w tą płytę nie wpakuję już żadnego lepszego) a w niedalekiej przyszłości wymienić grafę na lepszą jak obecne pokroju gtx580 stanieją. Komp ma mi posłużyc bez zmiany konfiguracji (z wyjątkiem karty graficznej o której wspomniałem) przez kilka lat dlatego uważam że procek 2600k plus 8gb ram wydaje się być najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Co do obudowy to niepodoba mi się jej design (zbyt "nacudowana") chyba że możesz jakąś inną polecić z dobrym odprowadzeniem ciepła.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

w grach i7 to jest praktycznie to samo co i5 więc ja sensu nie widzę. :)

Po 2. obudowa I-Box... wyrzuć to zanim dostaniesz... Wybierz coś markowego, coś co będzie miało przewiew :)

Po 3. Kto i po jasną cholerę poleca Ci Kingstony?! OCZ, A-Data, GoodRam, G.Skill, Geil, Patriot, Corsair ale nie Kingston!

Proponuję zestaw daglasa ze zmianą chłodzenia na Mugen'a rev.B, Ninje 3 albo Yasya'e ;)

Edytowane przez SP1DER987
Reg. 2j
Link to post
Share on other sites

Najlepsze pamięci sa no-name

 

Ja proponuję Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1600 MHz ZMP CL9 Genesis

 

Co do zestawu to:

AMD Phenom 1075T, lub i5 2500K- amd 659 zł, intel około 700

GeForce with CUDA GTX 560 MSI Twinfroz OC 1024 MB- 709 zł

Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1600 MHz ZMP CL9 Genesis-279 zł

Gigabyte GA- 990-XA-UD3 (z kartą sieciową i muzyczną)-439 zł

Seagate 1TB Barracuda 7200.12 (32 MB, serial ATA III) 229 zł

Chieftec (CFT-600-14CS) 319 zł

 

Monitor: AcerV243H (ok.660 zł), lub LCD LG W2443T-PF (ok.600 zł), oba 24 cale.

 

Pozdrawiam, zestaw jest dobry i kosztuje w sumie niecałe 3350.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

No to muszę się Wam do czegoś przyznać...

Jeszcze nie kupiłem tego PC ... :)

Jak na złość wszystko podrożało w tamtym okresie i tak utrzymują się ceny do dziś ( sam procek i7 - 1100 zl), karty 6950 twin frozr III nie było akurat wtedy dostępnej.

Gdybyście mieli mi dzisiaj polecić jakąś konfigurację głównie do gier to jak by ona wyglądała ?

Interesują mnie takie tytuły jak: Battlefield 3, MW3, Rage, Fallouty, Rigs of Rods, rFactor GTA 4 (modowane) i wiele wiele innych ;)

Link to post
Share on other sites

1) Zerknij na testy. 1GB vs 2GB w Radeonie 6950. Dodatkowy 1GB nie robi żadnej różnicy. http://www.techpower...50_1_GB/26.html "Same performance as HD 6950 2 GB". Dlatego lepiej zwracać uwagę na chłodzenie, cenę, gwarancję.

2) Dysk WD jest najcichszy ze wszystkich, a skoro ma być na magazyn, to nie ma znaczenia czy ma 80MB/s czy 90. Ale jak aż tak nie zależy Ci na ciszy, to weź Seagate'a. Będzie szybszy.

3) 2600K to strata pieniędzy w komputerze do gier. W ciągu miesiąca to się nie zmieniło i już nigdy nie zmieni. 300zł możesz wydać choćby na większy SSD - 120GB, żeby móc zainstalować na nim więcej gier.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...