Skocz do zawartości

Podejrzanie wysoki bottleneck


Recommended Posts

Wszystko zależy ile chcesz przeznaczyć, ale jeśli Ci mogę coś doradzić to patrz:

- aby był masywny, aby miał conajmniej 4 rurki cieplne i aby wentylator był najlepiej 140mm, a idealnie gdyby jeszcze dmuchał pionowo w dół wprost na procesor i okolice.

 

Każdy model jaki uznasz za ciekawy zobacz jego recenzje i porównanie. Generalnie nie zawiedziesz się na Thermalright, Noctua, Scythe, Be Quiet, Cryorig, Raijintek. Z SPC nie miałem za dużo doczynienia, może też warte uwagi.

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, zbiku90 napisał:

Ja bym sobie darował podkręcanie na tej płycie. Zostaw jak jest i zbieraj pomału na nową platformę.

Jak tego kompa wykończę to kupię Xboxa S bo gram niedużo, a PC to już nie na moje nerwy. :P A lepszy cooler zawsze się przyda więc jakby mi coś tanio w ręce wpadło to kupię i spróbuję chociaż trochę podkręcić.

Cytat

Z SPC nie miałem za dużo doczynienia, może też warte uwagi.

Patrząc po moim egzemplarzu to jakość jest niska. Ale nie wiem może mi się trafił wadliwy egzemplarz, bo ma bardziej szorstką podstawę niż boxowy cooler AMD. Wiadomo, nie liczyłem, ze za te pieniądze będzie jak lustro ale jest (w mojej opinii) gorzej niż w oryginalnym coolerze. Może tu tkwi problem? :co:

Link to post
Share on other sites

Dobry cooler to powiedzmy inwestycja bo wykorzysta się go na obecną platformę i na przyszłe. Podobnie jak dobry zasilacz.

 

Szkoda, że nie wybrałeś od razu czegoś dobrego. Ten Twój Zefir wygląda na najbardziej podstawowy model z 2 rurkami cieplnymi jeśli dobrze widzialem. Nie wymagał bym od niego zbyt wiele.

Wyższe modele od SPC wydają się być OK.

 

Ale zgadzam się ze Zbiku90, ja też wolałbym się przesiąść na nowszą platformę -- zaczyna się lato i popyt na części spada więc można znaleźć tani ciekawy sprzęt z drugiej ręki (Intel 3-4 gen).

Edytowane przez jarkko
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, zbiku90 napisał:

Spod deszczu pod rynnę.

Intel 3-4 gen ma się nieźle. Za procesor typu E3-1240 V3 + jakakolwiek płyta 1150 zapłacisz mniej niż za sam procesor Intel 8 gen lub AM4 -- a gdzie RAM DDR4 i płyta? Autor tematu RAM DDR3 16giga (2x8) już ma więc z perspektywy price/performance Intel 4 gen typu 4c/8t to IMHO dobra opcja.

 

Godzinę temu, zbiku90 napisał:

Nowe i3 i ryzeny 3 zjadają tą A8 na śniadanie.

Wszystko inne zjada ta A8 na śniadanie. Ameryki nie odkryłeś.

 

 

 

 

 

Edytowane przez jarkko
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, jarkko napisał:

Za procesor typu E3-1240 V3 + jakakolwiek płyta 1150 zapłacisz mniej niż za sam procesor Intel 8 gen lub AM4

No tak średnio bym powiedział, na allegro xeon najtańszy za 380, sprawne płyty które nie są oemami zaczynają się od ok. 200zł. W sumie 580zł i jesteś uwiązany do 4r/8w i ddr3 a płyta może paść w każdej chwili.

To już lepiej się kalkuluje używany i3-9100f za 300, nowy gigabyte z390 ud za 300 i jakiś używany ram 2x4 za 150. W sumie 750zł a w przyszłości można dokupić ram i wymienić procesor, nawet na 9700k/9900k na tej płycie. Ewentualnie dokłada 150zł i ma i5 8400 od razu.

Link to post
Share on other sites

Tylko kto kupuje Xeony na Allegro jak na Aliexpress jest za ~50€.

 

Płyta 1150 30-60€.

 

16GB RAM już jest. Za ~100€ masz cała nową platformę 4c/8t. Nie są to ceny wyssane z palca bo tak je kupuje.

 

A Ty polecasz i3 4c/4t + 8GB RAM za 750pln? Sorry ale gdzie tu jest price/performance?

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, jarkko napisał:

A Ty polecasz i3 4c/4t + 8GB RAM za 750pln? Sorry ale gdzie tu jest price/performance?

W większości zastosowań będzie szybsza od tego xeona i jest to w miarę nowy sprzęt + nowa płyta z gwarancją i z możliwością rozbudowy w przyszłości do 8r/16w. Powodzenia w kupowaniu 8-letniej płyty z aliexpress.

2 godziny temu, jarkko napisał:

16GB RAM już jest.

Z tego co kojarzę to autor ma 8gb, skąd ci się to wzięło?

Link to post
Share on other sites

@zbiku90 mam dwie kości Kingstona KHX1600C10D3B1/8. Pisałem na poprzedniej stronie, że niedawno kupiłem i wydajność się poprawiła. Rozważałem nową platformę (zarówno wariant z używką intela, jak i nowe po taniości), ale myślę, że się wstrzymam. Póki co stanęło na coolerze. Jak mi się uda sprzedać ten co mam, to rozejrzę się za jakimś lepszym. Wiem, że cudów już na tym nie zdziałam, ale poprawiać można próbować

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Sprzedałem mój obecny cooler i zastanawiam się co nowego kupić (używki odpuściłem, bo często są niekompletne, a nie mam aż tyle czasu na poszukiwanie). Chciałbym żeby cooler był na te zapinki (nie przykręcany). 

Co sądzicie o tym Thermaltake? 

Thermaltake Contac Silent 12 (CL-P039-AL12BL-A) - Chłodzenie CPU - Morele.net

ewentualnie to:

Alpenfohn PWM 130mm (84000000146) - Chłodzenie CPU - Morele.net

Myślałem jeszcze o tym bq be quiet! Pure Rock Slim 2 (BK030) - Chłodzenie CPU - Morele.net ale ma mniejsze TDP od tych wyżej + jest skręcane. 

Macie jakieś inne propozycje? (SPC sobie daruję, chcę wydać koło 120-130 zł) 

Link to post
Share on other sites

2 pierwsze wyglądają jak klony Snowmana z Aliexpress ktory kosztuje ~15EUR

Ten 3 waży połowę tych 2 pierwszych według specyfikacji na stronie tych sklepów.

Nie kupił bym żadnego z nich osobiście, nie w tej cenie.

 

Jak już chcesz kupować nowy produkt to ten SPC Fera 5 wydaje się całkiem w porządku. Zobacz jakikolwiek test, wszędzie ma bardzo dobre rezultaty w stosunku do swojej ceny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...