Skocz do zawartości

HP x27i vs LG 27gn800- b


Recommended Posts

Witam 

Zastanawiam się nad kupnem tych dwóch monitorów HP x27i i LG 27gn800 będę używał je na konsoli Xbox series x . Który jest lepszy, najbardziej mi zależy na kolorach i szybkość matrycy.

Budżet mam ko 2000 tys , możecie inne polecić monitor jeśli są lepsze od tych dwóch

Link to post
Share on other sites

Do konsoli 144hz ? po co ? chyba , że o czymś nie wiem ? Rozdzielczość 2k zamiast 4k . Na monitorach się nie znam , ale dla mnie to obydwa są chybionym pomysłem jeśli chodzi o konsolę . Szukał bym czegoś 4k z dobrą matrycą , a odświeżanie to raczej jest nieistotne .

 

Dla mnie konsola = duży telewizor , za 2tyś coś kupisz dużo większego .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites
29 minut temu, jakub1t napisał:

Do konsoli 144hz ? po co ? chyba , że o czymś nie wiem ? Rozdzielczość 2k zamiast 4k . Na monitorach się nie znam , ale dla mnie to obydwa są chybionym pomysłem jeśli chodzi o konsolę . Szukał bym czegoś 4k z dobrą matrycą , a odświeżanie to raczej jest nieistotne .

 

Dla mnie konsola = duży telewizor , za 2tyś coś kupisz dużo większego .

Na Xboxie 2k chodzi na 120 Hz ale tylko na Xbox, PS5 nie obsługuje

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ja teraz testuję właśnie LG-GN800 oraz Della S2721DGFA i chyba jednak LG mnie bardziej przekonuje. Kolory prawie identyczne ale jednak Dell ma coś z pomarańczą - wyświetla bardziej czerwień. Pozostałe kolory są identyczne. Mimo spędzonego czasu na próbie dostosowania Dell jest ogólnie jakiś zimniejszy. Na pewno LG ma strasznie tandetną podstawę, najlepiej wymienić od razu na inną, i nie przekonuje mnie zasilacz oraz jego bardzo krótki oraz cienki kabel. Za to lepsze menu (+ wszystko można robić po zainstalowaniu apki na windows), jakoś łatwiej było ten monitor sprowadzić do ideału który mi się podoba. Jedyna różnica którą każdy może zauważyć to odcień pod kątem w nocy przy czarnym tle. Dell ma srebrną poświatę, LG bardziej pomarańcz. Na plus Della 3 lata gwarancji, solidniejsza konstrukcja i 165Hz (ale co za różnica tak naprawdę między 144?).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...