Skocz do zawartości

Klawiatura do 300 zł - chicha i ładna.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Leminairre,

Recommended Posts

Witam

 

Szukam jakiejś fajnej klawiatury do maks 300 zł. Najważniejsze cechy to:

 

- Cicha

- Ładna z podświetleniem, i to najlepiej modyfikowalnym.

- Anti-Ghosting na wiele klawiszy gdyż gram często w parę osób na jednej klawiaturze.

Własne propozycję:

https://www.x-kom.pl/p/577294-klawiatura-przewodowa-redragon-shiva.html

https://www.x-kom.pl/p/449722-klawiatura-przewodowa-trust-gxt-860-thura-semi-mechanical-keyboard.html

Link to post
Share on other sites

Może Lanparty 2? https://www.x-kom.pl/p/528846-klawiatura-przewodowa-modecom-volcano-lanparty-2-rgb-gateron-blue.html

To jest klawiatura, ale na mechanicznych przełącznikach, niebieskich przełącznikach. Czerwone wg mnie są masakrycznie głośne. Podświetlenie jest też całkiem spoko, dla kogoś, kto lubi RGB. Trochę taniej - Volcano Hammer 2

Edytowane przez porcelanowy_janusz
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

No tak.. Przede wszystkim zapomniałem dodać że musi być klawiatura z num padem - tak jak wspominałem gram na jednej klawie w parę osób. 

 

Po za tym Krzysio dzięki za radę ale wolałbym jakieś konkrety bo Genesis ma w ofercie przeróżne klawiatury.  Sam przepatrzyłem wiele a tu chciałbym usłyszeć opinii kogoś kto się rzeczywiście zna i może mi polecić fajny model.

 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 30.04.2021 o 18:34, porcelanowy_janusz napisał:

Czerwone wg mnie są masakrycznie głośne.

Odpocznij od polecania, bo piszesz mówiąc kolokwialnie - dyrdymały.

 

@legolas638

O propozycji Genesis zapomnij, od pewnego czasu forum nawiedzają spamerzy tej marki.

Nie zalecę klawiatury membranowej, szczególnie z takim budżetem - "feeling" oraz korzystanie z klawiatury mechanicznej, jest warte dopłaty.

Nie liczyłbym na otrzymanie przełączników Silent z krajowej dystrybucji w tych pieniądzach, skłaniałbym się ku klawiaturom Akko, przeczytaj ten wątek:

 > https://forum.benchmark.pl/topic/301067-cicha-klawiatura-mechaniczna/?tab=comments#comment-2769688

Ponadto, cóż... podświetlenia nie uświadczysz.

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Leminairre napisał:

Odpocznij od polecania, bo piszesz mówiąc kolokwialnie - dyrdymały.

 

@legolas638

O propozycji Genesis zapomnij, od pewnego czasu forum nawiedzają spamerzy tej marki.

Nie zalecę klawiatury membranowej, szczególnie z takim budżetem - "feeling" oraz korzystanie z klawiatury mechanicznej, jest warte dopłaty.

Nie liczyłbym na otrzymanie przełączników Silent z krajowej dystrybucji w tych pieniądzach, skłaniałbym się ku klawiaturom Akko, przeczytaj ten wątek:

 > https://forum.benchmark.pl/topic/301067-cicha-klawiatura-mechaniczna/?tab=comments#comment-2769688

Ponadto, cóż... podświetlenia nie uświadczysz.

 

Te klawiatury Akko są dokładnie odwrotne niż to czego szukam: brak numpada, brak podświetlenia no i są brzydkie. Możliwe że są ciche no ale reszta nie gra wcale. Podkreślam podświetlenie i numpad to must.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

A według mnie jesteś głuchy i też nie musisz się z tym zgadzać, ale autor tematu najprawdopodobniej nie jest i jak napisał, że chce cichą klawiaturę, to nie polecaj mu niebieskich przełączników, które z założenia mają być hałaśliwe, bo tak są zaprojektowane i taka jest ich rola - mają klikać.

 

@legolas638

Nie wiem na ile głośne będą dla Ciebie czerwone przełączniki, ale ze względu na doświadczenie oraz komfort z użytkowania klawiatury mechanicznej, dalej forsuję ten wybór.

SGK3:

 "W takich sytuacjach, zawżdy petryfikowałem wybór SGK3, klawiatury budżetowej, lecz zaskakującej swoją wagą i metalową obudową.

Poprawne przełączniki Kailha, nieestetyczne podświetlenie - dosadny "bleeding" - kolory rozlewają się na obudowę, zestaw klawiszy z sensytywnego tworzywa ABS, z czcionką w technologii "laser-etching", to ślady manufaktury niskich lotów, jednakowoż klawiatura posiada klony stabilizatorów Cherry, które po przesmarowaniu winny pracować naprawdę gładko, standardowy rozmiar klawiszy - wymiana zużytego zestawu z ABS, nie będzie problematyczna, tak jak w przypadku klawiatur Corsaira i dosadną wagę, niecałe pół kilograma więcej, niż niemalże każda klawiatura full-size dostępna w naszym kraju.

Sytuacja na rynku klawiatur, wciąż jest marazmem, przeskok jakościowy wyczuwalny jest dopiero po przejściu na konkretny produkt ze wschodu, jak klawiatury iKBC, napomknięty Durgod czy Leopold.

SGK3 można nabyć za ~150zł z pozycji "outletowej", nawet powiększając tę kwotę trzy razy, żadna klawiatura z rodzimego rynku nie wprawi Cię w zdumienie, są to na tyle podobne konstrukcje, że nie widzę żadnego uzasadnienia, wyjątkiem są przełączniki."

 

W kwestii klawiatur potocznie zwanych membranowymi - wsio ryba, wybierz co Ci się podoba, biorąc pod uwagę wyposażenie i dodatki. 

Ich jakość jest na tyle zbliżona, że chyba nie ma sensu się rozpisywać.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...