Skocz do zawartości

Legion 5, Nitro5 czy może Asus


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Też bym w okolicach tej ceny za Lenovo się rozglądał. Asus w tej półce cenowej imho nie poszalał z chłodzeniem, a Acer wg mnie jakością ogólnie jakoś odstaje. Jeżeli nie planujesz grać z raytraycingiem to chyba lepiej gtx1660ti (nie ma sensu dopłacać do rtx2060). Co do minimum 6 rdzeni - więcej nie potrzebujesz. I tak ich nie wykorzystasz raczej

Link to post
Share on other sites

Nie bardzo wiem, z której strony to lenovo ma takie dobre chłodzenie, skoro w legionie 5 są to 3 cienkie rurki na krzyż.

Jak jesteś zainteresowany używką, to mam asusa g531gv z i7 9750h i 2060 na gwarancji, który rzeczywiście ma porządne chłodzenie. Temat sprzedażowy jest na forum :) 

@up jedyna "wada", że jest to 15,6", ale raczej do gierek i tak finalnie się podpina jakiś porządny monitor

Edytowane przez buhert
Link to post
Share on other sites

Znalazłem jeszcze legiona 7 mało o nim jest na necie. Spotkał się ktoś z nim jak z temperaturami w tym modelu ? Jest do kupienia za 5500 zł z 2060 , 10750 , 16gb. Nie jest napisane jakie ma tpd karta graficzna. Jakie są różnice między legion 5 a legion 7 ???

Edytowane przez BumBum84
Link to post
Share on other sites

Legiony mają zazwyczaj mocniejsze wersje (wyższe TGP) GPU. Chłodzenie jest bardzo dobre w porównaniu z konkurencją.

Ew. wstrzymaj kuce i popatrz jeszcze na MSI GF76, powinny stać tanio. RTX 3060 (85W TGP) i i7 11800H (11 gen. ma znów odblokowany undervolting, bardzo ważny szczegół). Wtedy sobie porównasz w dostępnym aktualnie Legionem 17 (cena x bebechy). 

 

Patrzyłem wczoraj w DE nowe Lenovo z 11gen i 3060 ale wg. niektórych sklepów będą dostępne dopiero w lipcu (w DE, w PL tym bardziej nie wiem). Atm. jest chyba tylko w niemieckim mediamarkcie. 

EDIT: A, i Lenovo wykorzystuje RTX'y 3060 z pełnym TGP (115W) tak jak Clevo. 

Edytowane przez Revenant
info o TGP
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...