Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam juz od kilku tygodni problem z siecia wi-fi, pojawił sie on po złożeniu nowego komputera od samego początku, na starym coś takiego nie występowało. A wygląda on tak:

Komputer podłączony przez kabel ethernet z routera inne urządzenia telefony czy laptop łaczą sie bezprzewodowo. Na komputerze nie ma problemu internet jest cały czas, pojawia sie on dosłownie w chwili gdy włacze na komputerze gry które używają internet typu cs go, wot to cały internet tak jakby zużywa komputer i na innych urządzeniach nic nie ma..

Momentalnie po włączeniu internet na pozostałych urządzeniach przestaje działać lub nawet czasami zanika. Podczas przeglądania internetu nie ma takiego problemu, jakby gry zwieszały cała sieć. Patrzyłem w menadżerze zadań to komputer pobiera internet okolo 1mb. Mierzyłem internet różnymi speedtestami to wychodziło około 30/3mb na innych tak samo gdy nie było właczonych gier.
Po włączeniu gry i odpaleniu na laptopie spedtestu to predkosć gddy włączałem gre była normalna na poziomie 30Mb,a gdy juz sie włączyła, predkośc momentalnie znika prawie do zera.

Sterowniki sieciowe i wszystkie aktualne, jako że dopiero zaczynam sie interesować komputerami to nie mam pojecia czego to moze być wina. Z góry dzieki za pomoc. jakby czegos brakowalo to pytajcie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli problem pojawił się z nowym kompem - to postawiłbym pytanie jaka karta sieciowa w nim siedzi?. Może to np. Killer i w Killer Control Center ustawiony jest domyślnie priorytet łącza dla gier.

 

Co nie zmienia faktu, że wypada sprawdzić router. Jak jest możliwość ustawienia dwóch sieci 2,4GHz i 5GHz, ew. podzielić łącze ustawiając w nim po 1mb dla telefonów reszta pomiędzy kompy.

 

 

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, zbiku90 napisał:

Przede wszystkim co to za router? Poszukaj na nim opcji WMM, jeśli jest włączona to wyłącz, jak wyłączona to włącz. Potestuj czy coś się zmieniło.

huawei echolife hg8245h było włączone wyłączyłem i to samo wiec włączyłem jak było.

Link to post
Share on other sites

Komp wysyca całą dostępną sieć podczas grania - Coraz częstszy przypadek gdy ma się łącze w granicach 10-30 mb.

Pomogłoby tu ograniczenie przepustowości na danym porcie LAN - jeśli oczywiście jest taka opcja w routerze , bo nie wszystkie to posiadają.

Z drugiej strony - wzrośnie ping w grze co odbije się na komforcie grania i wynikach...

Link to post
Share on other sites

Płyta główna Biostar Z490GTA EVO a jaka w tym siedzi karta to nawet nie wiem. czytałe właśnie i popróbuje podzielić.

17 minut temu, pawluto napisał:

Myślicie że tu dało by rade cos ustawić?

=image.thumb.png.26720041351b8bb66c74910d6d511701.png

24 minuty temu, Valdes napisał:

Płyta główna Biostar Z490GTA EVO a jaka w tym siedzi karta to nawet nie wiem. czytałe właśnie i popróbuje podzielić.

=image.thumb.png.26720041351b8bb66c74910d6d511701.png

Poszukałem to posiada ten ruter ponoć tą funkcje Qos. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...