Skocz do zawartości

Czy opłaca się teraz kupić taki zestaw?


Recommended Posts

No jeśli ma być do grania i nie masz nic przeciwko padom to konsole się opłacają o wiele bardziej. Gry niby droższe ale np. w Game Passie jest zawsze parę ciekawych tytułów do ogrania.

Dla porównania, tutaj komputer który na papierze jest tylko ciut lepszy od xbox series x. Xboxa można kupić za niecałe 3k pln, tak dla przypomnienia.

https://proline.pl/komputer-zenpc-gaming-ryzen-7-3700x-1tb-ssd-16gb-ddr4-rx-6700-xt-noos-p8077755

Link to post
Share on other sites

Ja próbowałem się przestawić na konsolę, Xbox dzisiaj właśnie wylądował na allegro. ;)

Jeśli chodzi o kartę to jedyną sensowną opcją wydaje się na razie kupić coś używanego za 500-800zł i przeczekać do przyszłego roku.

Link to post
Share on other sites

Ewentualnie poluj na używkę karty z 4 GB VRAMu, one nie nadają się do kopania ETH, więc może ustrzelisz coś w sensownej, jak na obecne czasy, cenie, ale generalnie to sytuacja na rynku gpu jest tragiczna i poprawi się albo dopiero za rok (albo za 2 lata...) albo jak kopanie na gpu przestanie się opłacać w wyniku dużego i trwałego spadku kursu lub wejścia w życie EIP 1559 i na rynek trafią duże ilości kart pokoparkowych od wszystkich osób, które będą chciały pozbyć się sprzętu, na którym kopały.

Link to post
Share on other sites

Ja na spokojnie kompletowałem zestawik z profilu, w marcu złożony i nie żałuję. Na przeczekanie wziąłem GTX 980 i daje radę, fakt w FHD 165Hz z włączonym vsync, ale jest nie najgorzej- co prawda nie mam 100+ avg fps w każdym tytule ale te  50-60 np w Kingdome Come Deliverance trzyma (wszystko na max), wot 100-120 trzyma, far cry 5- 60-70, cod: warzone podobnie. Starsze ścigałki w stylu GRID2 czy Project cars również bardzo płynnie działają, wyraźnych spadków nie odnotowałem.

Co do czekania na nowe generacje, spadki cen itp byłbym ostrożny. Zapowiadane są podwyżki pamięci a wcale bym się nie zdziwił jakby wszystko poszło jeszcze bardziej w górę za sprawą rosnących cen paliw.

Na twoim miejscu rozważyłbym powyższą opcję czyli nowy pc+starsze GPU w oparciu o Twoje wymagania- jakie tytuły, jaka rozdzielczość, czy jesteś skłonny na kompromisy np w stylu zmniejszenia ustawień graficznych.

Co do zestawu z linku się nie wypowiem bo nie chce mi sie załadować.

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, spider_1987 napisał:

Zapowiadane są podwyżki pamięci

RAMy i SSD już zaczęły dość mocno drożeć względem cen sprzed kilku miesięcy.

27 minut temu, Player1 napisał:

Ewentualnie poluj na używkę karty z 4 GB VRAMu, one nie nadają się do kopania ETH

Ale nadają się do kopania np. RVN i wciąż można na nich zarabiać, choć nie na taką skalę. Ceny wersji 4GB też wystrzeliły ostatnio do góry, jak zabrakło 6GB i większych.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...