Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chciałbym wiedzieć czy branie hd5970 było by lepszym wyborem od gtx580 i prosze abyscie wypisali + i - tej karty porownywali je do siebie

I prosze znajdziecie mi Sklep lub Stałego dostawcę tej karty? I jagbym kupił referenta to czy możecie polecic dobre chłodzenie.

Link to post
Share on other sites

Witam. Obydwie karty są dobre ale myślę że lepiej brać HD 5970 jeżeli będziesz grał w dużych rozdzielczościach to radek spisuje się świetnie tym bardziej ze ja mam te kartę jedynie co ją ogranicza to procek. Ja mam te kartę i mam chłodzenie oryginał nie potrzeba jej ładować chłodzenia chyba że pakujesz lepszego procka to raczej tak ale kręcić jej nie potrzeba tak wszystko rozwala.

Link to post
Share on other sites

Miałem radka 5970, teraz mam gtx 580. Różnicy dużej nie ma, ale mimo wszystko uważam że 580 jest lepszym rozwiązaniem - 5970 to dual gpu ze wszystkimi zaletami i wadami takimi jak microshuttering, czasami mniejsza ilość fps spowodowana słabą optymalizacją pod kątem multi gpu itd. 5970 również się bardziej grzeje (miałem spore problemy z temperaturami sekcji zasilania, które dochodziły do 120 stopni) i jest bardziej prądożerny. Wydajność teselatorów też pozostawia trochę do życzenia. Nie licz też że kupisz nowego 5970 - karty już nie są produkowane, więc pozostają używki.

Link to post
Share on other sites

Generalnie problem zaczyna się w grach, które nie obsługują (lub obsługują w niewielkim stopniu) konfiguracje multi-GPU. Wówczas wydajność potrafi być bliższa 5870, aniżeli GTX 580. Ja bym mimo wszystko decydował się na mocniejszą kartę pojedynczą. Nawet jeśli w niektórych tytułach rozwiązanie wieloprocesorowe wydaje się być minimalnie lepsze...

Link to post
Share on other sites

Lepiej kupić gtx580, bo to 1 gpu, wydajność podobna, a mniej potencjalnych problemów i spadków wydajności niż w przypadku multi. Nie zawsze gry potrafią z tego skorzystać, idelanym przykładem SC2, który o sli chyba nie słyszał, bo jak chwilę grałem na 1gtx460 i na 2 w sli to różnicy nie było.

Link to post
Share on other sites

sam mam podobny dylemat na co zamienic moje 4890 i narazie wygrywa GTX 580 tylko z powodu 1 GPU. jednak od reki kupie z dobrym chlodzeniem bo "Accelero" chlodzi swietnie (zakladalem starsza wersje kiedys na moje 4890) ale trzeba dokupic te male radiatorki one czasami lekko sie odkleja itd. zabawa taka.

 

@ t.luk mysle ze w minusach powinno byc " po zamontowaniu wyglada fatalnie "

Edytowane przez batdal
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...