Skocz do zawartości

Monitoring POE IP ze zdalnym podglądem na żywo


Recommended Posts

Witam,

Planuję zamontować monitoring na zewnątrz budynku. Upatrzony mam następujący zestaw:

 

4 kamery: Hikvision DS-2CD1141-I

Rejestrator: DS-7608NI-K2 /8P

Dysk HDD 4TB SEAGATE SkyHawk ST4000VX007 4TB

Całość zestawu kosztuje 3000zł.

 

Kamery będą zamontowane na dworze, rejestrator w pomieszczeniu ok 20 metrów przewodu (Kabel UTP Madex kat. 6 Outdoor (zewnętrzny, U/UTPz) żyły: miedziane (100%), jednodrutowe o średnicy 0,57mm (23AWG) )

 

Czy musowo puszczać 4 przewody po te 20 metrów każdy dla każdej kamery z osobna czy może da się zrobić wszystkie 4 kamery na jednym kablu i wpięciu w rejestratorze w jeden port?

 

Zależy mi na w miarę płynnym i wyraźnym obrazie, podglądu na żywo z każdego miejsca gdzie jest internet i minimum 24 godziny wstecz zapisu.

Jeżeli ktoś ma w tym doświadczenie to proszę o podpowiedź i ocenę tego zestawu. Chciałbym kamery kopułkowe i mogą być w konfiguracji np 3 kamery słabsze, a jedna bardzo mocna lub 4 jednakowe (jeden budynek do obserwacji jest na odległości ok 35 metrów, reszta max na 15 metrów).

Link to post
Share on other sites

Tak.

 

Na 4 terabajtach i 16 kamerach mam zapis z miesiąca tyle, że kamery nie nagrywają ciągle a tylko wtedy kiedy jest ruch.

 

Te kamerki, które wybrałeś, to są szerokokątne. Z 35 metrów nic nie będzie widać. lepiej wybrać z obiektywem, gdzie można ustawić powiększenie i ostrość. oczywiście jak raz ustawisz zoom i powiesisz kamerę, to nic zdalnie nie będziesz mógł ostawiać, chyba, że wybierzesz kamerę z moto-zoomem, ale to znacznie wyższa cena.

Edytowane przez bob
Link to post
Share on other sites

Rejestratory mamy takie DS-7716NI-E4 (3 sztuki) i takie  DS-7732NI-I4(B) (2 sztuki)  . Te na 32 kamery mają po 12 kamer. Działają żwawiej niż te na 16 kamer, które są obsadzone na fulla.

 

I te kamery  (jedne z zoomem, inne bez, jedne zewnętrzne, inne kopułkowe, ppatrz sobie na dokladna specyfikację)

  • DS-2CD2620F-I H264 codec, zoom
  • DS-2CD2720F-I H264 codec, zoom
  • DS-2CD2T25FWD-I5 H265 wide angle cameras
  • DS-2CD2125FWD-I H265  wide angle cameras
  • DS-2CV1021G0-IDW1 WiFi camera, H264, wide angle cameras  (1 sztuka) - cena 200 PLN, ale działa super stabilnie po WiFi.
  • DS-2CD2041G1-IDW1 WiFi camera, H265, wide angle cameras    (1 sztuka) - ta się czasem wiesza, nie wiem czego to dokładnie jest wina, czy WiFi słabe, czy coś z kamerą.

Tych kamer nie da się zupdateować , z podglądem przez przeglądarkę też różnie bywa. Chinole używają jakichś dziwnych kodeków, z którymi przeglądarki w Windows 10 nie są za bardzo kompatybilne. Nowsze szerokokątne bez zooma jeszcze jako tako w przeglądarce działają, ale z tymi starszymi z zoomem w przeglądarce jest problem.  U nas miało być tanio. Nie wiem czy to najlepsza opcja czy nie. W każdym bądź razie razem mamy 5 rekorderów i 70-80 kamer od 3 lat. Wszystkie mamery są wpięte do zarządzalnych switchy POE netgear 8port. Wszystkie switche światłowodem są spięte z serwerownią. Nagrywać to wszystko nagrywa. Jak na razie jeden dysk twardy poszedł, ale to nie wina kamer. Dyski mamy chyba te same co ty wybrałeś.

 

Edytowane przez bob
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...