Skocz do zawartości

Jaką kartę graficzną wybrać i jaki wybrać monitor


Recommended Posts

Cześć, mam problem, ponieważ składam teraz komputer i zastanawiam się nad kartą graficzną jaką kupić, mój komputer:

- i5 10400

-ram 16 gb 2666 mhz

- monitor  Acer Nitro VG240YBMIIX ( full hd, 75hz, adaptive i free sync)

 

Planuje zakupić kartę: 

Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 8GB GDDR5

albo 

MSI GeForce GTX 1660 SUPER VENTUS OC 6GB GDDR6

( wolałbym gtxa bo z rx jest problem z dostępnością )

 

i problem w tym, że obawiam się, że gdybym kupił gtxa będę miał screen tearing i tak dalej, i czy ktoś mógłby się wypowiedzieć jak sobie z nim radzić bez gsynca lub jeśli ma podobna kartę graficzną i monitor to czy tearing u niego występuje

 

 

jak coś to mówię odrazu, że tak średnio się na tym znam

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, zbiku90 napisał:

No to problem rozwiązany bo monitor nie ma wejścia DP.

Faktycznie. Nie wiedziałem że zdarzają się nowożytne monitory bez tego złącza. Masakra :( monitor za 600zł i ma tylko HDMI. Dobrze że analoga tam nie wsadzają...

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, joker5513 napisał:

Dobrze że analoga tam nie wsadzają...

No to trzymaj się mocno krzesła. Ten monitor jest sprzedawany z kablem d-sub wg. pytań na morele :) 

1 godzinę temu, lukasz272015 napisał:

rtx 2060 minimum do tego procesora

W obecnych cenach to i tak co by się nie wzięło to się przepłaca minimum 100%. Teoretycznie im droższa karta tym więcej jest się w plecy.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, joker5513 napisał:

Faktycznie. Nie wiedziałem że zdarzają się nowożytne monitory bez tego złącza. Masakra :( monitor za 600zł i ma tylko HDMI. Dobrze że analoga tam nie wsadzają...

Pa tera :D wczoraj kupiłem komputer z prawie nowym monitorem Acer k272 z freesync i ma HDMI plus dsub i to wszystko . Monitora nie polecam bo fhd do 27 cali to zdecydowanie za mało .

Link to post
Share on other sites

Tak szczerze teraz gdy to czytam to żałuję zakupu tego monitora XD

Wydaję mi się, że muszę poprostu przeczekać te ogromne ceny i kupię tego rtxa, tylko nadal obawiam się, że mogę mieć screen tearing na monitorze bez jakiejkolwiek g synca nawet tego compatible

a co myślicie gdybym miał kupować rx 5500 xt, wolę kupić rxa aby móc skorzystać ewentualnie z freesynca i się nie przejmować mimo, że wolę nvidię

 

 

 

Chyba jedyne co mi teraz zostaje to sprzedanie tego monitora i kupienie jakiegos z gsynciem abym na pewno nie mial screen tearingu

 

Link to post
Share on other sites

Cześć mam ogólnie problem, stoję teraz przed wyborem karty graficznej i zastanawiam się pomiędzy gtx 1660 super, rx 5500 xt, rtx 2060, a rx 580

Problem jest w tym, że mam monitor tylko z wejściami hdmi oraz ma freesynca, więc boję się, że gdybym kupił gtxa/rtxa to miałbym screen tearing itd.

Czy ktoś mógłby mi doradzić, którą kartę bardziej warto kupić i jeśli nvidię to czy nie będzie rwało ekranu

 

monitor: acer nitro vg240ybmiix

Link to post
Share on other sites
  • BlackCoffe zmienił tytuł na Jaką kartę graficzną wybrać i jaki wybrać monitor

Na Rx 5500 xt pograsz nawet w Cyberpunk w przyzwoitych FPS'ach, przy czym ceny są patologiczne nawet za tak słabo kopiącą kartę. 

 

Miałem u siebie Sapphire Pulse rx 5500 4GB i było bardzo przyzwoicie pod względem kultury pracy, przy czym już wtedy wydanie 750 PLN na tę kartę to było ciut za dużo więc teraz dopłacanie 1000+ ponad to co ja płaciłem tj żart :/

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...