Skocz do zawartości

Przesyłki z Aliexpress


Recommended Posts

Szukałem na forum podobnego tematu ale nic nie znalazłem.

Pytanie mam do zamawiających z Ali.

Jakie wybieracie przesyłki i czy wszystkie zakupy zostają dostarczone?

 

Przesyłki Aliexpress Saver Shipping docierają do Polski w niecały tydzień ale nie są monitorowane już na terenie naszego kraju. Ostatni status widnieje "wysyłka lokalną firmą przewozową".

Dziwnym zbiegiem okoliczności żadnej z tych przesyłek nie otrzymałem. Poczta Polska umywa ręce, bo przesyłka nierejestrowana. Takich przesyłek mam obecnie pięć i żadna nie dotarła, zaczynam podejrzewać celowe działanie poczty, by zniechęcić do zakupów na Ali.

 

Przesyłki AliExpress Standard Shipping docierają bez problemu, ale tylko dlatego, że są monitorowane na terenie Polski.

 

 

Link to post
Share on other sites

Zakładając temat chodziło mi o to, by użytkownicy podzielili się wiedzą, które przesyłki monitorowane są od wysłania do dostarczenia. Pierwsza o której pisałem monitorowana jest tylko do momentu dotarcia do kraju, druga cały czas. Na Ali jest trochę rodzajów i chciałbym wiedzieć, które są monitorowane aż do odbiorcy.

Link to post
Share on other sites

Tu jest nieco w tym temacie:

https://techunbox.pl/rodzaje-przesylek-na-aliexpress

 

9 godzin temu, marik81 napisał:

Takich przesyłek mam obecnie pięć i żadna nie dotarła, zaczynam podejrzewać celowe działanie poczty, by zniechęcić do zakupów na Ali.

Ile czasu minęło od chwili kiedy przesyłki wjechały do kraju? PP to stan umysłu. Miałem już przypadki, że od chwili zakupy w 7-10 dni przesyłka była już w kraju a dalej czekałem miesiąc.

Od człowieka który pracował na sortowni dowiedziałem się, że całe kontenery nierejestrowanych potrafią stać tygodniami i czekać, aż ktoś sobie o nich przypomni, bo to przecież nie jest "PRIORYTET" - to można spokojnie olać. Jeśli w grę wchodziłoby coś cenniejszego niż 20USD to nigdy bym się na taki zakup nie porwał. 

 

Link to post
Share on other sites

Nie ma najmniejszego sensu zamawiać rzeczy na alli chyba że jest to wysyłka z magazynów europejskich.

Paczki z alli giną nagminnie nawet te monitorowane które dostarcza PP, co innego kurierskie, ale kto takie zamawia.

Ja mam osobiście 7 paczek z alli wysyłka z Chin które mi zaginęły ,, a według mnie zostały skradzione.
wartość paczek 20-180zl.

Paczki docierały do PL przechodziły odprawę, status przyjęto wer. Gorzów i tego samego dnia paczka zmieniała status na dostarczono up Bydgoszcz, up Koszalin, up Wrocław...

Na poczcie nic nie idzie załatwić bo według nich paczka dostarczona i koniec gadki. Szczegół ze paczka adresowana pod inny adres niż ten gdzie niby dostarczona.

Dla pracowników poczty normalne jest nawet to że paczka wchodzi na wer Gorzów o 15:10 a o 15:13 ma już status dostarczonej UP Wrocław...

Fakt że alli oddało kasę bez problemu za pierwsze 5 paczek, przy 6 zwrocie musiałem już tłumaczyć co i jak. A przy 7 to już dobry tydzień tłumaczenia wysylania skrinow itp itd

A teraz od lipca dochodzi jeszcze obowiązkowa opłata na wszystko .






Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...