Skocz do zawartości

Jaki laptop do pracy w domu?


Recommended Posts

Witam,

 

chciałbym poprosić o radę w kwestii wyboru odpowiedniego dobrego laptopa wg poniższych podpunktów:

1. Budżet 3000-3500zł 

2. Praca w domu, sporadyczne wyjazdy, więc dobrze, aby bateria dłużej trzymała i obraz w ekranie był dobrze widoczny, a z niektórymi matrycami z tego co czytałem bywa problem jak światło pada na ekran i kiepsko wtedy widać wyświetlany obraz. 

3. Przekątna poniżej 17". Dobrej jakości dysk o dużej pojemności do zdjęć i filmów. Podświetlana klawiatura. 

4. Przeznaczenie/praca: gromadzenie zdjęć, typowa biurowa praca, maile, faktury, prowadzenie strony, nagrywanie i wrzucanie filmów live i oglądanie filmów.

5. Laptop nie będzie przeznaczony do gier. 

6. Najlepiej jakby miał dołączonego windowsa. 

Z góry dziękuję za pomoc i sugestie odnośnie jakichś parametrów, o których warto może pamiętać przy zakupie, a o których nie wiem. Szczególnie w kwestii matrycy nie mam żadnej wiedzy, a różne są wypowiedzi na temat czerni, jakości kolorów itd. 

 

Pozdrawiam,

Jacek

Link to post
Share on other sites

W tej ceniej, mamy fajnie wyposażonego HPka - https://www.x-kom.pl/p/633070-notebook-laptop-156-hp-pavilion-15-i5-1135g7-16gb-512-win10-silver.html

Nowy procesor Intela i5 - tutaj bym proponował Intela ze względu na mobilność - sprawdzi się lepiej, niż AMD jeśli chodzi o czas pracy na baterii. Od razu z 16 GB pamięci RAM, więc na kilka lat będzie spokój. Matryca tutaj to IPS, czyli popularny typ matrycy, który dobrze sprawdzi się w filmach. Oczywiście od razu z zainstalowanym Windowsem. Klawiatura oczywiście podświetlana

Link to post
Share on other sites

Propozycje podesłane przez kolegów wyżej to bardzo dobre modele. Zerknij sobie jeszcze na tego Della. Ten model to typowo biznesowe rozwiązanie. Wspominałeś, że potrzebujesz sporo miejsca na dane, takie jak zdjęcia i filmy, więc tutaj jest HDD na takie dane, a na system i aplikacje dysk SSD.
https://www.x-kom.pl/p/636866-notebook-laptop-156-dell-vostro-3500-i5-1135g7-16gb-2561tb-win10p.html

Link to post
Share on other sites

Dzięki za powyższe propozycje:). HP i Dell najciekawiej wyglądają. A miałbym jedno pytanie jeszcze, bo takie porady też słyszałem, że dobry laptop zgodny z tymi podpunktami i można byłoby znaleźć w zakresie 2500-2800zł. Wiadomo, że za dobre podzespoły dobrej jakości trzeba zapłacić i pewnie wyższy koszt to lepszy procesor, więcej ramu, lepsza bateria. Nie ma co czasem tak oszczędzać tylko zainwestować i mieć spokój na jakiś czas i być zadowolonym z komfortu pracy. Dla kontrastu jednak byłbym b. wdzięczny za 2-3 godne uwagi propozycje laptopów z tego zakresu cenowego i ogólną opinię czy w takim zakresie cenowym właśnie faktycznie można coś dobrego kupić czy raczej będzie to szmelc, ewentualnie coś co niedługo i tak trzeba będzie wymienić. 

Edytowane przez Jacek84
Link to post
Share on other sites

W tej cenie, tylko dwie propozycje na tym samym procesorze :

- Lenovo na Ryzenie 4500U. Typowy budżetowiec, ze średnim wykonem. Do tego, bez systemu. Cena 2500zł. W tym modelu, poszedł mi zawias i matryca opadła :Dhttps://www.komputronik.pl/product/697974/lenovo-ideapad-5-14are-81ym006xpb-.html

- HP na Ryzenie 4500U. Tutaj już lepsze wykonanie i od razu z systemem. Pamięć ram 2x8 gb, więc będzie działać lepiej niż jak byłaby 1 kość 8GB. https://www.x-kom.pl/p/637953-notebook-laptop-156-hp-pavilion-15-ryzen-5-4500-8gb-512-win10-silver.html#Specyfikacja


Ogólnie, to jakoś od listopada, moim zdaniem - dobre laptopy, zaczynają się od 3200 zł w górę.

Link to post
Share on other sites

Super:) Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Zawsze jakoś tak człowiek spokojniejszy jest znając ze 2 alternatywy lub mając pewność, że nie ma lepszych opcji, a tak poza tym to też jakoś mam wrażenie, że jednak porządne modele zaczynają się od ok. 3tys, jednak zbyt małe mam doświadczenie i dobrze posłuchać rady osób z większą wiedzą właśnie. Tematu nie zamykam jeszcze, bo na co padłby wybór to dam znać jak się sprawuje w działaniu:) 

Link to post
Share on other sites
W dniu 21.04.2021 o 15:22, porcelanowy_janusz napisał:

W tej cenie, tylko dwie propozycje na tym samym procesorze :

- Lenovo na Ryzenie 4500U. Typowy budżetowiec, ze średnim wykonem. Do tego, bez systemu. Cena 2500zł. W tym modelu, poszedł mi zawias i matryca opadła :Dhttps://www.komputronik.pl/product/697974/lenovo-ideapad-5-14are-81ym006xpb-.html

- HP na Ryzenie 4500U. Tutaj już lepsze wykonanie i od razu z systemem. Pamięć ram 2x8 gb, więc będzie działać lepiej niż jak byłaby 1 kość 8GB. https://www.x-kom.pl/p/637953-notebook-laptop-156-hp-pavilion-15-ryzen-5-4500-8gb-512-win10-silver.html#Specyfikacja


Ogólnie, to jakoś od listopada, moim zdaniem - dobre laptopy, zaczynają się od 3200 zł w górę.

Jeszcze chciałbym poprosić o radę, bo trochę doprecyzowałem co byłoby potrzebne w laptopie i też zaakceptowałem, że cena w związku z tym lekko się podniesie:

- może lepiej skupić się już na procesorze i5 11-ej generacji, chyba, że dobry ryzen nie będzie bardzo prądożerny

- pamięć 8-16GB, ekran tak jak było matowy, wytrzymała bateria, zainstalowany system, klawiatura podświetlana, ekran <17"

- 2 dyski ssd (256-512GB) i hdd 1TB lub żeby była opcja montażu dodatkowego 2go dysku i tu dowolnie ssd lub hdd ale na ogół hdd jest w tej cenie

- cena i tutaj widzę, że z opcją montażu jest ok 3200zł najczęściej, a z dyskiem już ok 3700zł i ta wartość byłaby jako górna granica. W ten sposób ssd byłby tylko na system, programy itd, a hdd jako magazyn na resztę. Może opcja dokupienia dysku jest lepsza niż laptop z gotowym już zamontowanym, bo można wtedy wybrać. Widziałem WD Blue za ok 400zł i wychodzi na jedno w cenie. 

Głównie na xkom przeglądałem oferty wg takich parametrów ale nie chciałbym zaśmiecać pola linkami, bo zbyt dużo modeli znalazłem, a brak mi wiedzy, żeby jeszcze zredukować trochę listę i nie wiem na jakich ocenach/opiniach warto się opierać. Z góry dziękuję za pomoc. 

Link to post
Share on other sites

Tak na prawdę, czas pracy na baterii ciężko określić. Wszystko zależy od użytkownika. Ja, jeszcze nie maiłem w rękach laptopa z 11 gen, ale Intel się chwali, że 11 gen jest energooszczędna, ale jak to jest w rzeczywistości - nie wiem.

W tym budżecie, i tak nie mamy za dużego pola manewru, więc co weźmiesz, będzie bardzo zbliżone. Też nie widzę jakieś lepszej propozycji z opcją montażu HDD. Acer wypada dobrze, bo przynajmniej na start masz 12 gb ramu, więc spokój na jakiś czas. Możesz przyoszczędzić o niecałe 5 dyszek, jakbyś chciał samemu instalować HDD. Na magazyn danych, HDD zawsze się przyda. https://www.x-kom.pl/p/338374-dysk-hdd-seagate-barracuda-1tb-5400obr-128mb.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...