Skocz do zawartości

INEA światłowód a zmienne IP publiczne


Recommended Posts

Witam. Mam internet z INEA 300/300Mb/s z modemem huawei hg8245h pod który jest podpięty router Asus RT-AC68U. 

Gram w warzone i w opcjach mam coś takiego jak NAT: średni

Próbowałem w routerze Asusa przekierować porty żeby nat w grze zmienił się na otwarty ale dalej mam średni. 

Wyczytałem że musiałbym zadzwonić na infolinie do INEA i powiedzieć im żeby włączyli mi zmienne IP publiczne które jest płatne 5zl na miesiąc. 

Pytanie co da mi takie IP? Rozumiem że zmieni się Nat w warzone na otwarte bez przekierowania portów? Daje to mniejsze opóźnienia czy co?

Czasami łącze się przez VPN na Egipt i zdarzają się utraty pakietów ale ping jest na poziomie 40-50ms.

Link to post
Share on other sites

Przy kompie będę dopiero w piątek ale jak podłączali światłowód to od razu kupiłem Asusa i w Huawei wyłączyłem tylko wifi w menu routera. Więc Huawei nie jest przedstawiony w tryb bridge. 

Muszę zadzwonić w piątek do INEA żeby przestawili Huawei w tryb bridge ale jak wtedy ustawić asusa żeby był internet?

Tryb routera bezprzewodowego? 

Link to post
Share on other sites

Huawei prawdopodobnie działa w trybie PPPoE, spróbuj się na niego zalogować i sprawdzić (tylko go NIE resetuj). Asusa powinieneś ustawić w bridge i ustawić na nim tylko wifi. Publiczny adres sam w sobie nic ci nie da, ale umożliwi przekierowanie portów.

Link to post
Share on other sites

Inea robi NAT 1:1, nie zapłacisz to nie będziesz miał zewnętrznego IP. Kiedyś chciałem z nimi o to walczyć bo sprzedają w takim razie dostęp do swojej sieci a nie do internetu, ale mi się odechciało. Druga sprawa, że jeśli nie masz ich sprzętu ustawionego w bridge i podłączyłeś go pod WAN włąsnego routera to masz kolejny NAT.

 

IMO nie ten dział.

 

Przeniosłam do odpowiednego działu//BC

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, cooger napisał:

Inea robi NAT 1:1, nie zapłacisz to nie będziesz miał zewnętrznego IP. Kiedyś chciałem z nimi o to walczyć bo sprzedają w takim razie dostęp do swojej sieci a nie do internetu, ale mi się odechciało. Druga sprawa, że jeśli nie masz ich sprzętu ustawionego w bridge i podłączyłeś go pod WAN włąsnego routera to masz kolejny NAT.

 

IMO nie ten dział.

 

Przeniosłam do odpowiednego działu//BC

Takie dwa pytanie mam jeszcze.

Jak przełączą Huawei w bridge to muszę coś ustawiać w swoim asusie czy od razu internet będzie działał?

 

Jeśli wykupie publiczny IP a Huawei będzie w trybie bridge to trzeba coś ustawiać w asusie?

W piątek będę dzwonił do nich i nie chciałbym zostać na weekend bez internetu bo pracują tylko do 18.00 

Edytowane przez mateusz16
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, mateusz16 napisał:

Takie dwa pytanie mam jeszcze.

Jak przełączą Huawei w bridge to muszę coś ustawiać w swoim asusie czy od razu internet będzie działał?

 

Jeśli wykupie publiczny IP a Huawei będzie w trybie bridge to trzeba coś ustawiać w asusie?

W piątek będę dzwonił do nich i nie chciałbym zostać na weekend bez internetu bo pracują tylko do 18.00 

O ile mi wiadomo to od lat nie ma już  autoryzacji po MAC wiec jesli ich urządzenie jest podpiete po WAN a WAN ustawiony jako DHCP to powinno działać od kapcia.

Link to post
Share on other sites

Dzwoniłem do inea i kazałem przełączyć huawei w tryb bridge oraz kupiłem zewnętrzny ip publiczny. Konsultant mówił że ip zmieni się w ciągu kilku minut a minęły już z dwie godziny. Jak sprawdzić czy huawei jest w trynie bridge oraz ten adres ip?

Podłączyłem teraz sam huawei do kompa i normalnie mam internet oraz w warzone NAT mam na otwarty. Jednak jak tylko podłączę Asusa to  NAT zmienia się na średni.

Skoro zmienili mi w inea huawei na tryb bridge to powinien działać internet po podłączeniu kablem do komputera?

Edytowane przez mateusz16
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...