Skocz do zawartości

Spadki fps w fortnite.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jarkko,

Recommended Posts

Witam,

mam spory problem. Od 4 miesięcy zmagam się z dużymi spadkami fps w grze fortnite. Temperatury są w normie (72 - 60), taktowania nie skaczą. Myślę ze to problem z GPU usage które na ustawieniach epickich skacze z 102% do 40% na ustawieniach najniższych wcale nie jest lepiej i skoki zużycia występują. Proszę o pomoc, ponieważ w tym momencie gra staje się kompletnie nie grywalna, a na sprzęcie tej klasy powinna chodzić jak należy.

 

Specyfikacja komputera:

CPU: Ryzen 5 2600

GPU: Gtx 1660 super

RAM: HyperX Fury RGB 16GB 3200mhz

Płyta główna: Asrock B450 pro4

Zasilacz: SilentiumPC Vero L3 500W

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
17 minut temu, LamaWarzywo napisał:

Myślę ze to problem z GPU usage które na ustawieniach epickich skacze z 102% do 40% na ustawieniach najniższych wcale nie jest lepiej i skoki zużycia występują

Mam to samo w Fortnite, ale ja już się poddałem i nie dociekam, dlaczego co kilkanaście sekund użycie GPU spada.

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Artok napisał:

Mam to samo w Fortnite, ale ja już się poddałem i nie dociekam, dlaczego co kilkanaście sekund użycie GPU spada.

A u ciebie występują spadki? Bo w moim przypadku gra jest nie grywalna. Na yt wszystko idzie dobrze i ludzie mają stabilny FPS.

Edytowane przez LamaWarzywo
Link to post
Share on other sites

Zaraz, @Artok, chcesz powiedzieć że na zestawie 10700 + RTX3060 masz spadki w Fortnite poniżej 60 fps? To u mnie na starym monitorze (144 Hz) nie było niżej niż 100 fps w najgorszym wypadku (testowane jeszcze na R5 5600x zaraz po premierze, bo normalnie nie gram w Fortnite)... 

Link to post
Share on other sites
54 minuty temu, Rebelmind napisał:

Zaraz, @Artok, chcesz powiedzieć że na zestawie 10700 + RTX3060 masz spadki w Fortnite poniżej 60 fps?

Ale tak było zawsze. Niezależnie czy w komputerze siedział i5 4460 + GTX 970 czy 10700F + RTX 3060

Link to post
Share on other sites

Polecam w panelu sterowania nVidii wejść w zarządzanie ustawieniami 3D dalej w ustawienia programu poszukać Fortnite i odznaczyć WYOSTRZANIE które powoduje mega spadki. Z tym włączonym spadki z 240 zblokowanych do 27 nawet cały czas miałem odznaczam i jest dobrze.

 

@Artok Sprawdź to co napisałem albo zaznacz Nvidia reflex na +wzmocnienie podtrzymuje teoretycznie cały czas na wysokim poziomie GPU.

Edytowane przez Madman
es
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, Madman napisał:

Polecam w panelu sterowania nVidii wejść w zarządzanie ustawieniami 3D dalej w ustawienia programu poszukać Fortnite i odznaczyć WYOSTRZANIE które powoduje mega spadki. Z tym włączonym spadki z 240 zblokowanych do 27 nawet cały czas miałem odznaczam i jest dobrze.

 

@Artok Sprawdź to co napisałem albo zaznacz Nvidia reflex na +wzmocnienie podtrzymuje teoretycznie cały czas na wysokim poziomie GPU.

Dzięki za odpowiedź. Po wyłączeniu tej opcji sytuacja wyraźnie się poprawiła i spadki nie występują już tak często. Jednak dalej one występują. Nadal granie na ustawieniach epickich/wysokich jest niemożliwe chociaż widziałem test tej karty na yt i dawała sobie bez problemu radę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...