Skocz do zawartości

Stuttering, tearing. - Jaki monitor wybrać w celu wyeliminowania?


Recommended Posts

Cześć.


W niedalekiej przyszłości planuję zakup nowego monitora. Chciałbym zmieścić się w kwocie mniej więcej 700- 850 zł.

Ze względu na mojego bottlenecka (i5-4570, GTX 1660 6G) doświadczam stutteringu w grach, próbuję zatem ratować się vsync'em. 

Można się do tego przyzwyczaić, ale samo zjawisko niszczy przyjemność z gry.

 

Za jakiś czas chcę przerzucić się na np. 10400f, ale nie zrobię tego póki nie kupię nowego monitora. Swego czasu miałem możliwość

przetestowania dosyć fajnego zestawu tj. 10700kf, też 1660 6G, 3200Mhz, tutaj sprawa tearingu, uważam że z powodu mojego

monitora. Chcę uniknąć stutteringu, oraz tearingu, dlatego szukam monitora, który posiada technologie synchronizacji np. Freesync, 

G-sync, G-sync Compatible etc. Mam ogromny dylemat, ponieważ w internecie nawet ciężko znaleźć jakieś konkretne, aktualne informacje

dot. tych technologii, wsparcia. 

 

Moją uwagę przyciągnął monitor MSI Optix G242, który posiada technologię NVIDIA® G-SYNC® Compatible. 

W internecie są podzielone opinie nt. G-sync compatible i G-sync, ponoć w tej pierwszej nie ma overdrive, i jest mocno odczuwalny

spadek fps'ow. Na ten moment ciężko mi jest coś wybrać :( Freesync, na DP - ludzie piszą, że nie zawsze może działać poprawnie z

kartami od zielonych...

 

Za wszelką cenę zależy mi na uniknięciu efektu Stutteringu oraz tearingu w moim zestawie.

Może mi ktoś pomóc w wyborze? Jestem również ciekaw jak to jest z każdą technologią tego typu. Z góry dzięki.

 

Link to post
Share on other sites

Przyznam szczerze, że ja jestem większym fanem poprzedniego modelu MSI, czyli G241. Miałem okazje potestować ten monitor na 1080Ti i u mnie nie pojawiły się najmniejsze problemu z g-sync. Mam na myśli tutaj, że ekran nie mrugał podczas rozgrywki i wszystko było bardzo płynne i ostre. Moja propozycja jest na panelu z AOC 24G2U, którego już praktycznie nie da się dostać, a przyjął się bardzo dobrze. Zerknij sobie na niego
https://www.x-kom.pl/p/546536-monitor-led-24-msi-optix-g241-czarny.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...