Skocz do zawartości

RX 5700 czarnych ekranów ciąg dalszy


Recommended Posts

Cześć.
Kiedyś już zakładałem podobny temat i doszedłem do wniosku, że to wina połączenia RX 5700 z Ryzenem 1/2 generacji (w moim przypadku był to 1600AF). Zmieniłem procesor na i5 10400F + Asrock B460M HDV i problem nadal występuje. Podczas grania (różnie, czasem minuta, czasem 20) pojawia się czarny ekran i odcina dźwięk. Nie mogę nic zrobić, pozostaje reset. Na platformie z Ryzenem oprócz czarnego ekranu, wyłączała się klawiatura oraz myszka i wentylatory odpalały się na maks obroty. W podglądzie zdarzeń widnieje tylko kernel 41, co wiąże sie pewnie z manualnym resetem. Temperatury są w porządku i testowanie przez np OCCT nie powoduje czarnego ekranu.

Rzeczy, które próbowałem i nie przyniosły skutku:

- Świeża instalacja Windowsa, próbowałem sam oraz przez Windows Update wgrywać sterowniki. Używałem DDU, instalowałem sam sterownik przez menadżera urządzeń. Ustawiałem różne plany zasilania, włączyłem w Biosie PCIe gen 3. Wyłączyłem szybkie uruchamianie. Nic to nie pomogło.

Pełna specyfikacja:

I5 10400f - B460M HDV - MUGEN 5 - RX 5700 Gigabyte Gaming OC - 16gb 3200 Viper 4 - SSD BX500 Crucial - Supremo M2 550W Gold

O ile procesor i płytę główną mogę jeszcze zwrócić (chociaż nie wydaje mi się, żeby to było problemem), tak karty już nie. Była dwa razy odsyłana i serwis stwierdził, że wszystko z nią w porządku. 

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, BlackCoffe napisał:

Masz możliwość pożyczenia od kogoś jego zasilacza do testów?

Miałem wcześniej XFX Core 550W. wymieniłem na Supremo i nic to nie dało.

 

4 minuty temu, zbiku90 napisał:

1. Które wersje sterowników testowałeś?

2. Czy używasz MSI Afterburner albo innych zewnętrznych narzędzi do modyfikowania parametrów karty?

3. Czy ram jest na 100% stabilny jak skała?

1. W konfiguracji z intelem najnowszych rekomendowanych i najnowszych opcjonalnych ze strony AMD. Wcześniej chyba wszystkie jakie wyszły xD

2. Próbowałem bez niczego, jak i z Afterburnerem. Poza tym nic. 

3. Na wcześniejszej platformie z Ryzenem wykonywałem Memtest i nie było żadnych błędów. Tutaj nawet nie ma 3200, ze względu na płytę B460.

Link to post
Share on other sites

A próbowałeś testować komputer z inną kartą graficzną ? Bo jeśli na bank to nie wina procesora ani płyty głównej ani zasilacza to raczej sama karta graficzna coś jest lekko uszkodzona. I nie ma co się łudzić bo sprawnie działające podzespoły komputera powinny trybić bez awaryjnie zaraz po złożeniu peceta. Jeśli tak nie jest to dopiero szukam przyczyny co jest nie tak więc wyjmij tą kartę graficzną i odpal komputer na GPU procesora. Jak wszystko będzie ok to już masz temat zamknięty.  Model procesora i płyty nie ma żadnego znaczenia. Karta musi działać czy to Intel czy AMD.

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites

Jest progres, parę godzin grałem w AC: Valhalla i czarny ekran nie wystąpił. Jedyne co zrobiłem to wyłączyłem w ustawieniach gry Vsync. Monitor to stary Dell U2312HM, podłączony przez display port. Monitor może w jakiś sposób nie współpracować z gpu?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...