Skocz do zawartości

Zestaw do 10 tys. - poskładałem za ok. 12800 max. Proszę o propozycje


Recommended Posts

Sama rezygnacja ze świecidełek przyniesie oszczędności , zasilacz też mocno przewymiarowany . 600w to już z zapasem będzie . Chłodzenie powietrzne wystarczy , tym bardziej , że wybrałeś procesor bez podkręcania .

Pamięci wybrałeś dosyć wolne .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

@jakub1t...on myśli o zestawie na 5 lat....to trochę niezbyt realne. O zasilaczu myślałem 850W. Ale różnica w cenie nie jest wielka. Mając mocniejszy zasilacz, w przyszłości może włożyć lepszy procek i kartę bez potrzeby jego wymiany. Różnica w AiO ze światełkami i bez jest ok. 50 euro. No można też zbić. Takie same pamięci mam u siebie. Tyle że 32GB. Ile zyskasz biorąc szybsze? Z tym że ja mam lepszy CPU. Noctua NH-D15 109 euro. No to już 110 mniej. Co jeszcze?

Link to post
Share on other sites

Branie tak drogiej płyty na dodatek Z590 to absurd pod 10700F.

Zakup na 5 lat? to już lepiej 10850K i Z490 Aorus Elite jak ma być WiFi. 

Kraken może przasłaniać wezami pierwszy slot na RAM.

Pod taki set warto już wziąć pamięci 3600MHZ CL16/17.

Jaki monitor do tego?

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, 3ndurek napisał:

Branie tak drogiej płyty na dodatek Z590 to absurd pod 10700F.

Dlaczego? 

 

2 godziny temu, 3ndurek napisał:

Zakup na 5 lat? to już lepiej 10850K i Z490 Aorus Elite jak ma być WiFi.

Teoretycznie. To jego punkt widzenia. Czemu nie Asus? Też ma wifi.

 

2 godziny temu, 3ndurek napisał:

Kraken może przasłaniać wezami pierwszy slot na RAM

Nie będzie. Montowałem już. Nie musisz ustawiać króćców na wprost gniazd.

 

2 godziny temu, 3ndurek napisał:

Pod 1440p 144Hz mocniejszy procesor i RAM nie zaszkodzi. 

Meshify XL to już kawał budy, tu i Meshify 2 lub Silent Base 802 też  będą ok.

Z SSD dobij juz do 2TB nawet coś tańszego niż evo plus.

No i tym sposobem wymieniając obudowę na mniejszą a ram na szybszy jestem dalej z tą samą ceną :D Wymiana procka i większy ssd podniesie znowu koszt.....a ja chcę ciąć w dół......Chociaż kumpel zdaje sobie sprawę z ceny i ewentualnie coś może dorzuci. Może do 13tys. max.

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, marko22 napisał:

Dlaczego? 

 

Jaka korzyść z zakupu takiej płyty?

 

19 godzin temu, marko22 napisał:

Ja zjechałem już z płytą i prockiem, bo wyszło mi ponad 14tys. Co byście zmienili? AMD też wchodzi w rachubę.

https://proline.pl/koszyk/58403a22 i zostaje ponad 4000 zł na GPU. 


Nie wiem jednak czy nie lepiej będzie polować na gotowce, które można dorwać w znacznie niższej cenie.

Dalej, patrząc na rozdzielczość monitora jak najbardziej można zjechać z CPU. Tani i5 10400F nie organiczna 3070 w 1440p a tu jeszcze wyższa rozdziałka oraz słabsze GPU. Taniej można dać nowego i5 11400 na B560 z pamięciami 3600 MHz i polować na jak najwydajniejsze GPU pod taką rozdzielczość. 


Na proshopie za 10000 zł są czasem zestaw z RTX 3080. Za 10000 od ręki jest zestaw z 5800X i RTX 3070 https://proline.pl/komputer-zenpc-gaming-ryzen-7-5800x-1tb-ssd-rtx-3070-16gb-noos-p7147370 - nie jest zły jeżeli chodzi o części, choć AiO 240 mm szkoda że nie 280 w DX 500. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, kajtek. napisał:

Jaka korzyść z zakupu takiej płyty?

Jaka korzyść z zakupu MSI Z590? ;)

Z 3080 też są gotowce dostępne? Jakoś zawsze wolałem samemu klocki składać.... I serio są tańsze niż sumarycznie każda część kupiona z osobna? Nie wiem. Pytam, bo nigdy gotowych nie kupowałem. 

Dziękuję @kajtek. 

Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, marko22 napisał:

Jaka korzyść z zakupu MSI Z590? ;)

Tak. Nie ma żadnej w tym przypadku. Można dać tanie Z590, które uciągnie OC CPU i ewentualnie WiFi jak trzeba ale kupowanie droższych modeli za bardzo nie ma sensu. 

22 minuty temu, marko22 napisał:

Z 3080 też są gotowce dostępne?

Zerkaj na proshop. W PL raczej ciężko z RTX 3080, z RTX 3070 jeszcze znajdziesz. 

 

24 minuty temu, marko22 napisał:

Nie wiem. Pytam, bo nigdy gotowych nie kupowałem. 

Obecnie są takie czasy z tymi kartami, że gotowce wypadają lepiej cenowo. W zasadzie w cenie tego zestawu wyżej kupisz praktycznie dwa gotowce z 10700KF + RTX 3060 :rotfl:

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...