Skocz do zawartości

Ewentualny zakup aparatu z wymienną optyką


Recommended Posts

Od pewnego czasu,a nawet kilku lat zastanawiam się nad ewentualnym zakupem aparatu z wymienną optyką(do tej pory miałem aparat cyfrowy). Wcześniej nie kupiłem takiego aparatu,bo nie pozwalały na to ceny.
Gdybym ewentualnie zdecydował się obecnie na zakup takiego aparatu mam dylemat który aparat wybrać: Sony Alpha A6000 czy Canon EOS M50 w zestawie z torbą i kartą pamięci SDXC
Jakoś tak rozmyślam nad aparatem Canon EOS M50 ze względu na to ,że miałem do czynienia z marką Canon posiadając aparat cyfrowy tego producenta,a sam aparat ma dotykowy ekran i intuicyjne menu oraz nagrywanie w 4K 25kl/s i Full HD oraz wystarczy mi standardowy obiektyw dołączony do aparatu.
Który aparat wybrać do ewentualnego zakupu i będzie on odpowiedni dla fotografa amatora do fotografowania miejsc,czasem krajobrazów,widoków,obiektów,przyrody,czasem do zrobienia zdjęcia selfie i nagrania filmu wideo?

Link to post
Share on other sites

Może warto kupić aparat np: Canon EOS M50 z wymienną optyką,bo jakoś nie przekonuje mnie zakup kolejnego aparatu cyfrowego i taki aparat używać ze standardowym obiektywem.W internecie czytałem o aparacie Canon EOS M50 i oglądałem filmy na Youtube,że dla fotografa amatora w aparacie Canon EOS M50 wystarczy standardowy obiektyw. 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja bym z tych dwóch podanych propozycji zdecydowanie brał A6000. To już klasyk, doceniony przez wielu fotografów. No i jako dodatkowy atut Sony to możliwość kupna adapterów do starych retro obiektywów, dzięki czemu za nieduże pieniądze możesz kupić sobie kilka dobrych szkieł, dających bardzo dobry obraz, sporo lepszy niż w kicie. Wady; tylko ostrzenie manualne, więc o fotografowaniu obiektów w ruchu można zapomnieć.

Link to post
Share on other sites

Jakoś nie przekonuje mnie do ewentualnego zakupu aparat Sony Alpha A6000(miałem dylemat czy wybrać aparat Sony A6000 czy Canon EOS M50).

Bardziej przemawia do mnie aparat Canon EOS M50+obiektyw,torba i karta pamięci SDHC 16GB(miałem aparat cyfrowy firmy Canon i EOS M50 jakoś do mnie przemawia po obejrzeniu filmów na Youtube o tym aparacie)

Teraz zastanawiam się nad zakupem aparatu CANON EOS M50+obiektyw 15-45mm+orba SB130+karta pamięci SDHC 16GB,tylko zastanawia mnie czy karta pamięci SDHC 16GB nie będzie za mała do tego aparatu odnośnie zdjęć i czasem filmów,może lepiej korzystać z karty pamięci SDXC 64GB i czy standardowy obiektyw nada się do zdjęć widoków,obiektów,miejsc,krajobrazu,przyrody,czasem zrobienie zdjęcia selfie i nagrywania filmów(standardowy obiektyw nie będzie zmieniany na inny obiektyw)?

Link to post
Share on other sites

Canon wydaje się chyba mniejszy od Sony.Przekonuje mnie w Canon ten dotykowy i obracany ekran w poziomie(można go tak obrócić w stronę aparatu i wygląda to jakby ekran był chroniony) i w Canon ten wizjer jest w lepszym miejscu niż w Sony i nie jest tak duży jak w Sony po założeniu osłony na wizjer

Teraz tak cały czas myślę nad ewentualnym zakupem Canon EOS M50 z obiektywem 15-45mm,torbą i kartą pamięci 16GB,tylko czy obiektyw w tym Canon EOS M50 będzie odpowiedni do fotografowania miejsc,obiektów,widoków,krajobrazu,przyrody,czasem wykonania zdjęcia selfie i nagrania wideo w jakości Full HD 1080p w 30kl/s?

Link to post
Share on other sites

Ja bym odrzucił tego Canona - ten system był zawsze traktowany po macoszemu, jest mało obiektywów i nie wiadomo, co będzie z nim w przyszłości. Sony jest OK, dużo szkieł, ale taka sobie ergonomia. Dobry, bezpieczny wybór bez fajerwerków. Natomiast popatrz sobie jeszcze w stronę Fuji.

 

Moja rada - pójść do sklepu, pooglądać Sony A6000 oraz Fuji X-E3 i porównać, co lepiej leży w ręce. Do tego poczytać testy, np. na optyczne.pl, bo może wskażą na jakiś niuans, który w Twoim przypadku zrobi różnicę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...