Skocz do zawartości

Klucz się zmienił (?) - co dalej?


Recommended Posts

Witam-kto mi powie co jest grane? Mam oryginalny Win 8 (pudełko, naklejka, kupiony w sklepie itd.). Później zmieniłem Win 7 w ramach akcji "przesiądź się na Win 10 za darmo". No a teraz kupiłem nowy sprzęt i wiem że czeka mnie reinstalacja systemu- no i pytanie co mam zrobić bo ściągnąłem też jakiś skrypt z internetu który skopiowany do notatnika i zapisany jako .vbs "wyciąga" klucz i pokazuje go na pulpicie ale...ten wyciągnięty skryptem klucz nijak się ma do tego co jest na naklejce....który klucz mam wpisać przy instalacji i aktywacji systemu? I co się tak naprawdę stało że zmienił się klucz ?Z komputera korzystam tylko ja i żona-nie ma opcji by ktoś coś tu zmieniał, system na 100% jest oryginalny, WTF?

EDIT-mam oczywiście pudełkowe wydanie Win 7 a nie Win 8 -literówka.

Link to post
Share on other sites

Pobierasz obraz w10 że strony MS.
Robisz boot pena.
Instakujesz w10 w momencie jak Instalator poprosi o klucz klikasz "nie posiadam klucza" instalacja pójdzie dalej.

Jak się os zainstaluje i pc uruchomi klikasz panele sterowania i szukaj opcje aktywacji systemu (ikonka dwa kluczyki)
Klikasz i podajesz kod z z naklejki w7

I powinno się aktywować od razu.

Ważne jak masz w7 home 64bit to obraz w10 też musi być home 64.


Jeśli jakimś cudem by ww sposób nie zadziałał pozostaje tel do MS i aktywacja na linii, jak spytają o powód to powiedz ze stary pc uległ awarii.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, zwolay napisał:

A czemu ten skrypt pokazuje zupełnie inny klucz niż na naklejce?

A no dla tego że klucz z windowsa 7 został przetworzony podczas upgradu do windowsa 10 na taki z licencji MOLP ,których MS używał do tego działania.

Jeżeli na tym sprzęcie już był windows 10, to tak jak pisał wcześniej @raiders podczas instalacji klikasz że nie masz klucza produktu. Po zakończeniu instalacji (musi być podpięty net) windows aktywuje się za pomocą danych zaszytych w UEFI ( bądź jak będzie miał z tym problem to na podstawie identyfikatora sprzętowego który już ma w bazie danych).



 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, zwolay napisał:

A czemu ten skrypt pokazuje zupełnie inny klucz niż na naklejce?

Klucz z 7 konwertuje na klucz z 10, teoretycznie bezpowrotnie (kto by chciał wracać do tego dinozaura :D ) ale da się wrócić do 7 przez telefoniczny automat. Przynajmniej raz próbowałem i działało (wola klienta).

Link to post
Share on other sites

Dopóki nie spróbujesz to się nie dowiesz. Ja bym najpierw spróbował tego od 7 z naklejki, tylko nie wpisujesz go przy instalacji bo odrzuci, tylko jak już zainstalujesz to wchodzisz w aktywację i zmień klucz produktu.

Tak jak było napisane w drugim poście i na tym ten temat powinien się zakończyć, bezsensowne nabijanie postów.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...