Skocz do zawartości

Niższa wydajność komputera


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jakub1t,

Recommended Posts

Witam dzisiaj odebrałem GTS 450 Gainward 1gb DDR3 współpracuje z quad 9550 2.83ghz karta sie nie przegrzewa wymieniona została pasta termoprzewodząca

Zainstalowałem Karte Było wszystko w porzadku ale gdy grałem np w cs go fps były mniejsze niż na poprzedniej karcie czyli na gts 250 na gts 250 było 100-150 a na gts 450 jest 90-100

Q9550 GTS450 4gb ram ddr 2 1tb HDD 250 GB SSD tak moj zestaw wygląda a poprzednio zamiast gts 450 byl gts 250 i bylo wiecej fps na tym gts 250 sterowniki do gts 450 zainstalowalem z strony nvidii prosze o pomoc

Link to post
Share on other sites

Cos mi sie zdaje ze zamieniles siekierke na kijek - kupiles stara karte w dodatku jeszcze na pamieciach GDDR3.Jak mozesz to ja zwroc i kup jakiegos gtx 750 Ti 2 GB albo gtx 1050 Ti (ten drugi to troche na wyrost karta).

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, sebki1 napisał:

Cos mi sie zdaje ze zamieniles siekierke na kijek - kupiles stara karte w dodatku jeszcze na pamieciach GDDR3.Jak mozesz to ja zwroc i kup jakiegos gtx 750 Ti 2 GB albo gtx 1050 Ti (ten drugi to troche na wyrost karta).

a ze sterownikami tego gts 450 jest wszystko git? bo jak instalowalem tego gts 450 to sterowniki gts 250 zostały jeszcze na systemie

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Czasem tak jest , że przez stare sterowniki  , nowa karta pracuje z częstotliwością starej karty . Możesz zrobić czystą instalacje kasując sterowniki programem ddu . A kiedy grałeś na tej gts250 bo coś dużo FPS masz na takim słabym sprzęcie . 

Może wcześniej procesor był podkręcony ?

Edytowane przez jakub1t
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
41 minut temu, jakub1t napisał:

Czasem tak jest , że przez stare sterowniki  , nowa karta pracuje z częstotliwością starej karty . Możesz zrobić czystą instalacje kasując sterowniki programem ddu . A kiedy grałeś na tej gts250 bo coś dużo FPS masz na takim słabym sprzęcie . 

Może wcześniej procesor był podkręcony ?

Nic nie podkrecałem tylko mialem 1152x768 low ustawienia w cs go i 150 fps na duscie i mirage i innych mapach na nowszych 80-100 a w bf3 srednie z low i 1366x768  i 80 fps

42 minuty temu, jakub1t napisał:

Czasem tak jest , że przez stare sterowniki  , nowa karta pracuje z częstotliwością starej karty . Możesz zrobić czystą instalacje kasując sterowniki programem ddu . A kiedy grałeś na tej gts250 bo coś dużo FPS masz na takim słabym sprzęcie . 

Może wcześniej procesor był podkręcony ?

Ostatnio grałem 4 miesiace temu na gts 250

Link to post
Share on other sites

Może coś się pozmieniało z wymaganiami gry . Ja odpaliłem miesiąc temu to na i5 4460 i mocno podkręconym hd6850 (jakieś 2.5x szybszy od gtsa450 ) miałem około 140fps na dust w fhd Low . Karta dobijała mi do prawie 100% użycia co mi w CS go się nie zdażało na mocniejszych sprzętach . 

Link to post
Share on other sites

CS:GO to gra mocno procesorowa.

Wymiana GTS250 na GTS450 nie była niestety sensowna. Sprawdzając na szybko wyniki w 3DMarku tych kart istnieje duże prawdopodobieństwo, że GTS450 jest tutaj gorsza od GTS250.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, jakub1t napisał:

Czasem tak jest , że przez stare sterowniki  , nowa karta pracuje z częstotliwością starej karty . Możesz zrobić czystą instalacje kasując sterowniki programem ddu . A kiedy grałeś na tej gts250 bo coś dużo FPS masz na takim słabym sprzęcie . 

Może wcześniej procesor był podkręcony ?

Ostatnio grałem 4 miesiace temu na gts 250

 

17 minut temu, FeX napisał:

CS:GO to gra mocno procesorowa.

Wymiana GTS250 na GTS450 nie była niestety sensowna. Sprawdzając na szybko wyniki w 3DMarku tych kart istnieje duże prawdopodobieństwo, że GTS450 jest tutaj gorsza od GTS250.

a jaka karta do tego procka na pci express 2.0 x16 gtx 550ti by pasowal?

Link to post
Share on other sites

GTX 750ti 2gb kosztuje więcej jak ten komputer . Tak na prawdę trzeba szukać patrzeć i coś się trafi do 100zł . Ja tego hg6850 kupiłem za 90 , a wydajność po OC ma tylko ze 20-30% gorszą od 750ti . Jedynie 2gb ramu to przewaga , ale nie w CS go tym bardziej na Low ustawieniach . 

Jak ma być GTX to 660 , wydajność podobna lub lepsza od 750ti , a tańszy . 

 

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, jakub1t napisał:

GTX 750ti 2gb kosztuje więcej jak ten komputer . Tak na prawdę trzeba szukać patrzeć i coś się trafi do 100zł . Ja tego hg6850 kupiłem za 90 , a wydajność po OC ma tylko ze 20-30% gorszą od 750ti . Jedynie 2gb ramu to przewaga , ale nie w CS go tym bardziej na Low ustawieniach . 

Jak ma być GTX to 660 , wydajność podobna lub lepsza od 750ti , a tańszy . 

 

 a 560 ti? 550? i 650ti?

Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę to zależy od tego co ci się uda znaleźć w przyzwoitej cenie. Kilka sztuk 750ti kupowałem ok. 2 lata temu w okolicach 150-200zł do ultra-budżetowych zestawów i dają radę nadal w 720/1080p low. Wszystkie wymienione przez ciebie są starsze, cieplejsze, głośniejsze, wolniejsze ale pewnie i tańsze zarazem. No i poniżej 2GB vram bym w 2021r. nie schodził chyba że grasz tylko w csgo na minimalnych ustawieniach i inne gry cię nie interesują.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak kolega zbiku napisał , co znajdziesz w dobrej cenie . Z tych co podałeś to bym brał 650ti , a najlepiej wersję boost . 560ti ma podobne osiągi , ale prawie zawsze ma 1gb i jest starsza i cieplejsza . 550 to kibel . Lepiej już jakieś starsze 460 1gb (dostępna za 110) 

 

Ps myślałem o tej https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-gtx460gtx-cyclone-1gds-1-gb-10615278240 , ale zalatuje z daleka piekarnikiem . Raczej bym odpuścił . Choć pewnie co druga tak stara karta na allegro jest amatorsko naprawiana .

Edytowane przez jakub1t
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...