Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu borykam z się z kłopotami na moim komputerze.
Otóż dwa razy w różnym odstępie czasowym zostawiłem kompa na noc aby pobrał gierke ze steam (konto współdzielone z allegro). W dwóch takich samych przypadkach następnego dnia zauważyłem że na komputerze odpalony jest mój FB z messengerem i galerią, a także dyskiem drive.
Chodzi o to że ktoś tak jakby wchodzi na mojego kompa zdalnie i pobiera zdjęcia z FB w moim przypadku moje i mojej dziewczyny co jest bardzo niepokojące. 
Dzisiaj w nocy był taki drugi przypadek, z tym że zdjęcia oraz parę filmików zostały zapisane na moim kompie w pliku 'pobrane' i prawdopodobnie udostępnione na dysku drive.
Komputer jest wolny od wszelkich wirusów, regularnie skanowany. Prosze o pomoc

Link to post
Share on other sites
40 minut temu, BlackCoffe napisał:

Napisałeś, że masz konto współdzielone z allegro, tzn? Że kupiłeś passy do czyjegoś konta?

Takie konto polega na tym że kupujemy je za niską cenę otrzymując pasy do konta z możliwością pobrania na stałe gry, i grania offline. Oczywiście dostęp do takiego konta posiada mnóstwo innych osób i to może być przyczyną >?

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem to przez steam nie da się kontrolować innego kompa, powód jest raczej gdzieś indziej. Jest opcja że ktoś po prostu używa komputera kiedy śpisz? Dla pewności zrobiłbym format + wymiana haseł wszędzie jeszcze raz + weryfikacja dwuetapowa gdzie się tylko da.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, zbiku90 napisał:

Z tego co wiem to przez steam nie da się kontrolować innego kompa, powód jest raczej gdzieś indziej. Jest opcja że ktoś po prostu używa komputera kiedy śpisz? Dla pewności zrobiłbym format + wymiana haseł wszędzie jeszcze raz + weryfikacja dwuetapowa gdzie się tylko da.

Taka opcja odpada ponieważ mieszkam sam.. A format bardzo niedawno był robiony więc pozostaje mi tylko pozmieniać raz jeszcze hasła.

Dodam jeszcze że dzisiaj w nocy gdy miało to miejsce, obudził mnie dźwięk z menu CS'A (on również został włączony przez kogoś), stawiam że dzieje się to zdalnie przez kontrole z innego kompa.

Link to post
Share on other sites

Ja sam kupuję na dostepy.pl, bo allegro przecież zablokowało taką opcję (a przynajmniej tak twierdzi profixgames, czy jakoś tak). I wiem dlaczego tak się dzieje, bo sam miałem możliwość mieć wgląd na czyjś komputer. Tylko pytanie: czy sam jesteś uczciwy by oczekiwać pomocy?? bo taki dostęp do konta z grą kosztuje +/- 6 zł, a sama gra warta nawet kilka stówek...

 

*ZGODNIE Z NOWYM ZAPISEM W REGULAMINIE ALLEGRO, SPRZEDAŻ DOSTĘPÓW DO KONT NIE BĘDZIE JUŻ MOŻLIWA OD 4 STYCZNIA W SERWISIE ALLEGRO. JEŻELI SĄ PAŃSTWO ZAINTERESOWANI KONTYNUOWANIEM Z NAMI WSPÓŁPRACY, ZAPRASZAMY DO KONTAKTU NA POCZĄTKU STYCZNIA NA NASZ ADRES MAILOWY  [email protected] W CELU UZYSKANIA SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI NA TEMAT ZAKUPÓW. INFORMUJEMY TAKŻE ŻE ZGODNIE Z UMOWĄ ZAPEWNIAMY  I BĘDZIEMY ZAPEWNIAĆ WSPARCIE DLA ZAKUPÓW DOKONANYCH U NAS W SERWISIE ALLEGRO. POZDRAWIAMY
 

Dodam tylko, że sam byś miał możliwość mieć wgląd na czyjś ekran

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Pawian napisał:

Dodam tylko, że sam byś miał możliwość mieć wgląd na czyjś ekran

A to ciekawe, na jakiej zasadzie to działa?

Mam ponad 100 tytułów zakupionych na steam (w większości legalnie na wyprzadażach) i nikt mi na komputerze nie grzebie :D 

Link to post
Share on other sites

Nie chcę żebyś pokazywał tylko wytłumaczył w jaki sposób to się dzieje. Czyżby uruchom grę na tym urządzeniu i wybranie czyjegoś urządzenia? Jeśli to jest takie proste jak mi się wydaje to chyba sobie kupię dostęp za parę złotych i potrolluje ludzi :D 

Link to post
Share on other sites

Nie uważam że kupno takiego dostępu jest jak najbardziej uczciwe ale jedynie czego oczekiwałem to kupno i granie bez najmniejszych problemów, co innego gdybym wiedział że coś takiego jak przejęcie kompa przez steam jest możliwe, Co mnie także zaskoczyło i chętnie bym się dowiedział jak to działa.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Pawian napisał:

remote play starczy wyłączyć (chociaż nie wiem gdzie jest ta opcja). A jak zalogujecie się gdy akurat ktoś gra w trybie online, to klikacie "strumieniuj", czy coś takiego zamiast "graj" i macie czyjś ekran

ekran tylko z gry, a jak już z niej wyjdzie to strumieniowanie się kończy

Link to post
Share on other sites

Śmieszne jest to że oszust szuka pomocy i robi lament że ktoś go oszukuje i podgląda...

Chcesz pograć to kup grę legalnie i nie będzie problemu.

Na tym kompie logujesz się do banku albo płacisz kartą?

Stan konta się jeszcze zgadza, nie masz jakiś mikro płatności dziwnych?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, GrabkieN0810 napisał:

Tak, mogłem wszystko robić w grze ale to wciąż nie jest kontrola całego komputera.

Mogła być to jakaś luka (podatność) w Steam, nie koniecznie oficjalna funkcja.

Przeczytaj np. to:

https://0x0.st/Nl6F

 

To, że nic w systemie Ci antywirus nie wykrywa, nie znaczy, że nie ma backdoora.

 

W każdym razie czasami "cebulactwo" tak się kończy.

 

 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...