Skocz do zawartości

Kupno telewizora + audio


Recommended Posts

Witam

Chcę kupić telewizor + audio - szczegóły poniżej..

 

Telewizor

Pomieszczenie: salon z aneksem, 28m2 z dużą ilością okien

Odległość od telewizora: ~3,5 metra

Maksymalna szerokość telewizora: 160cm (więcej się nie zmieści)

Telewizor będzie zawieszony na ścianie na wysokości ~135cm

Najważniejsze właściwości które musi mieć:

  • dobra jakość obrazu gdy padają na niego promienie słoneczne (w obecnym tv nie za wiele widać gdy słońce pada na ekran)
  • dobre kąty poziome - by dało się go również oglądać z 'kuchni' :) 
  • sensowny system operacyjny
  • pozostałe rzeczy jak rozdzielczość, rodzaj matrycy, i inne bajery itp itd zostawiam do wyboru Wam - znacie się lepiej ode mnie i spodziewam się że dlatego lepiej doradzicie

Budżet: 2000-4000zł (taki rozstrzał, bo może nie warto kupować czegoś za 4tys jeżeli są telewizory które spełnią moje wymagania w niższej cenie)

 

Audio

Tutaj jestem zupełnym laikiem, więc powiem czego potrzebuję z funkcjonalnych rzeczy:

  • aby mogło obsługiwać minimum 2 różne źródła: Telewizor + komputer (PC) - tak abym mógł łatwo przełączyć się na to audio gdy chcę posłuchać/obejrzeć coś na PC i odwrotnie
  • pomieszczenie 28m2 z dużą ilością okien
  • nie interesuje mnie głośne granie (mieszkam w bloku i nie jestem fanem zmuszania sąsiadów do biernego odsłuchu mojego gustu muzycznego)
  • głównie do muzyki rockowej, ale tak naprawdę najważniejsze aby brzmienie było "uniwersalne"
  • w związku z tym że mam w domu małego dzieciaka to raczej coś co można przywiesić do ściany bądź położyć wyżej
  • nie wykluczam kolumn stojących na podłodze, ale to jako 'ostateczność'
  • każdy rodzaj audio (kolumny, soundbar czy nawet głośniki komputerowe jeżeli wystarczą) 

Budżet: a bo ja wiem, 1000zł? Tutaj ważne jest w jakim pułapie cenowym kupię TV, bo jeżeli kupię coś tańszego to będę mógł wydać więcej na audio.

Ogólnie wolałbym nie przekroczyć 5000zl na cały komplet.

 

Jeżeli zapomniałem wspomnieć o czymś ważnym to proszę dajcie znać - uzupełnię.
Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites
W dniu 15.04.2021 o 11:53, Doug-gan napisał:

Odległość od telewizora: ~3,5 metra

Czyli przekątna winna oscylować przy 65"... PHILIPS LED 65PUS7855/12 Telewizor - ceny i opinie w Media Expert

28m2... Mimo wszystko wymaga pewnego nasycenia. YAMAHA Piano Craft MCR-470D Czarny Wieża - ceny i opinie w Media Expert 

Link to post
Share on other sites
W dniu 15.04.2021 o 11:53, Doug-gan napisał:

Budżet: 2000-4000zł (taki rozstrzał, bo może nie warto kupować czegoś za 4tys jeżeli są telewizory które spełnią moje wymagania w niższej cenie

 

Ja sobie kupiłem philipsa za 4 , rodzice Sony za 2,4kpln . No i jest spora różnica . Także dodatkowa kasa robi różnicę . 1000 zł to w sumie niewiele na nowe  audio . Ale za tyle można kupić fajny zestaw kina 5.1 używany . 

 

Do ambilighta przydało by się trochę miejsca po bokach i u góry . A u Ciebie z tym cienko jak wspomniałeś . 

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Hej

 

Powiem tak, spędziłem ostatnie kilka dni na czytaniu, analizowaniu i wstępne decyzje są takie:

 

1. Prawdopodobnie zakupię 65" QLED'a od Samsunga za +/- 5000zl

2. Temat audio poczeka do "po wakacjach" a wtedy chciałbym zacząć od wzmacniacza + 2 kolumn który to zestaw rozbuduję w przyszłości o dwie duże kolumny stojące, głośnik centraly a dwie wcześniej kupione kolumny ustawię z 'tyłu' jako element dźwięku przestrzennego.

Pytanie czy ta YAMAHA Piano Craft MCR-470D to dobry wstęp do takiej zabawy czy lepiej wybrać coś innego?

Link to post
Share on other sites

Ta Yamaha nie nadaje się do żadnej rozbudowy . To jest zestaw zgrany tak aby razem wszystko grało tak jak powinno . I z tego co widzę nie ma możliwości rozbudowy o dźwięk przestrzenny . A nawet jak by była to 40w mocy to raczej za mało . 

Akurat mam kino oparte o tanią Yamahę RX v363 i gra to przyzwoicie , mocy na pewno nie brakuje . Tylko mi raczej słoń na ucho nadepnął . Jeśli chciał byś budować kino to musiał byś kupić tego typu amplituner , nie zestaw który był zaproponowany .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...