Skocz do zawartości

Problem z wyświetlaniem nagrań z aparatu na TV


Recommended Posts

Witam. Mam od zawsze problem z jakością odtwarzanych nagrań wideo w 4K z mojej kamery na TV. Telewizor to LG 55NANO867NA. Służy mi jako monitor do komputera stacjonarnego gdyż rzadko go używam. Pliki były odtwarzane zarówno z komputera przez połączenie komputera przewodem hdmi z tv, potem poprzez nośnik danych USB na tv. Oglądając te same nagrania na innych komputerach i laptopach nie ma żadnych problemów. Również konwertowałem pliki do innych formatów aby wykluczyć wszystko.
Problem polega na tym iż tło - np gałęzie drzew migają. Trawa również. Doszedłem do tego jak to można zmienić a może to pomóc w identyfikacji problemu. Gdy zmieniam w ustawieniach TV ostrość na 0 - wtedy ten problem praktycznie nie występował. jednak gdy ustawiałem choćby na 10 (skala do 50) to już występował. Z każdym punktem więcej coraz bardziej. przy wartości 20 czyli nawet nie połowa możliwej nastawy - jest to nie do zniesienia. Zmieniając ostrość na 0 niestety obraz jest nieostry, rozmazany lekko więc oglądanie w 4K mija się z celem. Gdy wybierałem profile obrazu zdefiniowane na stałe - problem również występował. Najmniej na profilu "gry" gdyż tam ostrość była na 10. Tak jak napisałem na laptopie i monitorze normalnym problemów tych nie było w ogóle nawet regulując ostrość na maks.
Na wszelki wypadek dodam że nagrania były nagrywane z migawką odpowiednią 100 lub 200 ale problem występuje przy każdej wartości migawki.
Format filmów które przesyłam to mp4. 25kl/s . Aparat to Panasonic fz-1000 aczkolwiek efekt występuje również z kamery GoPro Hero 8.
Co ciekawe efekt jest widoczny tylko w rozdzielczości 4K. Gdy zgrywam filmy w rozdzielczości FullHd,  i oglądam je na pełnym ekranie, filmy wyglądają normalnie i efektu tego nie ma. A co jeszcze ciekawsze - gdy film fullHd otworze w oknie odpowiadającym wielkości filmu czyli w rozdzielczości fullHD gdy cały pulpit jest w 4K - to efekt znowu występuje. Tak jakby w jakiś dziwny sposób telewizor nie radził sobie z rozdzielczością co jest dziwne gdyż filmy oglądane w 4K z YouTube, jak i na kanałach kablówki w 4K, wyglądają normalnie.

Zauważyłem jeszcze że w momencie gdy aparat gubił i szukał ostrości, czyli przez sekunde czy nawet ułamek sekundy i jest to widoczne na filmie to wtedy efekt ten zanikał.

Proszę o jakąś radę. Być może bardziej zaawansowani użytkownicy wiedzą o co chodzi, a może ktoś miał podobną przypadłość

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...