Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

znajomy poprosił mnie o modernizację trupka jego wnuka do zajęć. Pamięci RAM było 2GB DDR3 więc chciałem dorzucić 4gb,  single channel do skype i neta styknie. No i problem zaczął się w momencie dokładania ramu, ponieważ jeden slot, przewidziany na RAM jest bardzo ciasny. Ciasny na tyle że nawet zamontowany ori RAM nie wchodzi w ten slot a nie chcę wsiskać na "chama" żeby coś tam uszkodzić albo z lutów wyrwać. Czy kiedyś spotkaliście się z czymś takim? Czy jest to taki oszykany slot na RAM? 

 

Laptop: Toshiba Satelite 650C-1C7

RAM: DDR3, 1333

 

 

1111.jpg

Link to post
Share on other sites
21 minut temu, 8gwiazdek napisał:

Każda dziura na początku jest ciasna, z czasem się wyrabia :D

Piszesz tak bo to nie twoja dziura, a On to będzie musiał oddać w całości. ;)

Czasem tak bywa, na pewno wkładasz to "zgodnie ze sztuką?" Wiesz że, najpierw trzeba pod kątem a dopiero potem docisnąć?

Link to post
Share on other sites

No właśnie jest różnica między slotami, nawet originalny RAM nie pasuje w ten wyższy slot, ma inne mocowania, inny producent "wybity" na nim jest. Niby DDR3, użyłem większej siły, mocniej nie da rady bo cały slot bym uszkodził pod kątem dużym, małym, na płasko. Po informatyku jestem ale nieomylnym można być bo są takie perełki w sprzęcie o którym wiedzą ludzie, którzy się z tym spotkali. Najwidoczniej slot jest ale chyba nie do użytku albo do czegoś innego. 4GB starczą pod Win10. Temat do zamknięcia chyba że ktoś się w 24h wypowie.

PC ze stopki sam złożyłem, laptopów z 20 robiłem w życiu od starych po najnowsze. Także o technikę nie ma co się bać ;)

Link to post
Share on other sites

Wyjmij dolną kość i zrób jeszcze raz porządne zdjęcie jak możesz. I 4GB nic Ci nie da. On obsługuje max 4GB. Więc możesz tylko 2 dodać.

Dla mnie to jest też slot jak każdy inny. Nic nie zerwiesz, nic nie urwiesz. Z wyczuciem, ale zdecydowanie przyłożyć równomiernie do slotu i wcisnąć. I obecna pamięć też tam musi wejść. Po prostu no....jest ciasno ;) 

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...