Skocz do zawartości

internet nie działa jak należy


Recommended Posts

Witam, od wczoraj mam mega problem z internetem.

 

Na wstępie zaznaczę że problem z pewnością nie dotyczy dostawcy (sprawdzone na telefonie i innym komputerze), w systemie (dopiero co zainstalowany windows 10 64 bit od nowa) ani też w sprzęcie (kilka minut temu kupiłem nową kartę sieciową i ciągle to samo). Internet nigdy nie działał jakoś super (pobieranie srednio 500kb/s-800), ale od wczoraj jest tragedia, pobieranie to srednio 150 kb/s (wtedy ping jest w miarę ok, np w amongu 70 ms na europie), a czasem prędkość spada do 16-40kb/s (i wtedy ping to +/- 1000). Bywa że gubi łącze z internetem. 

 

 

Testy zrobione w tym samym czasie:

 

https://prnt.sc/11cbpk4 - komputer

https://prnt.sc/11cc439 - telefon, podobnie jest na laptopie brata

 

Natomiast jak zrobię hotspot telefonem (transmisja danych) to bardzo ładnie wszystko działa)

 

Podejrzewam że mogło coś sie zapchać, zmienić w ustawieniach między moim windowsem a routerem. Ktoś coś umie pomóc, co sprawdzić, co robić??

 

ps. nie mam możliwości podłączyć kabla od kompa do routera

 

 

Edytowane przez Pawian
Link to post
Share on other sites
35 minut temu, Pawian napisał:

pobieranie srednio 500kb/s-800

W 2021 roku? :roll:

 

35 minut temu, Pawian napisał:

Ktoś coś umie pomóc, co sprawdzić, co robić??

Możemy spróbować ale musisz podać więcej konkretów. Specyfikacja komputera (albo chociaż sieciówki), model routera, technologia dostępu (radiówka, kabel itd.), wnioskuję że po wifi więc ilość ścian od routera i przybliżona odległość. Ile w windowsie kresek zasięgu pokazuje? Pogorszyło się z dnia na dzień czy stopniowo?

Link to post
Share on other sites

Jutro podam dokładną specyfikację sprzętu.

 

Np teraz pobiera mi na steamie około 500kb/s. Wczoraj o tej porze też tak było. Tyle że np koło godziny 16.00 wczoraj i dziś prędkość spadła do raptem wspomnianych +/- 20 kb/s, ale tylko na moim komputerze bo na innym sprzęcie działa cały czas dobrze.....

 

Problem pojawił się nagle od wczoraj. Wcześniej nigdy tak nie było. Jeszcze w ubiegłym tygodniu bywało że pobierało około 1,5 mb/s (ale to rzadko, zwykle wspomniane max 800kb/s). 

Link to post
Share on other sites

Multimedia, niby 30mb/s

Na jednym z discordów ktoś mi polecił by użyć wifi analizer, a następnie ustawić kanał na paśmie 2,4 mygaherza, który program pokazuje jako najlepszy (najmniej przeciążony). Zrobiłem to, ustawienia w routerze zminialy się jakąś minutę. Potem nagle ni stąd i z owąd samo z siebie mi zresetowało komputer, musiałem ponownie podłączyć się do wifi. i wtedy szok: pobieranie na steamie 3,5 mb/s...

 

Dziś rano włączam komputer (wczoraj i przedwczoraj pobieranie o tej porze to około 100 kb/s) i średnio pobiera 2 mb/s...:banan:

 

Nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że to nawet nie o kanał chodziło tylko o to że router zresetował się na nowo, nie przez "wyłącz - włącz" tylko jakieś ustawienia, bo w inny sposób chyba nie da się wyjaśnić, że na jednym sprzęcie (to samo miejsce w tym samym pokoju), w tym samym czasie jest pobieranie 5 mb/s, a na moim 0,5 i do tego 700 pingu. 

 

Nie chcę zapeszać, ale coś czuję że już będzie ok. 

 

 

Działa cały czas pięknie. W ogóle to okazało się, że steam pobiera w MB/s, a nie w mb/s, a to gigantyczna różnica. Cały czas mam od 2,5 MB/s do nawet 3,5 MB/s.

 

Wczoraj i przedwczoraj o tej porze wywalało internet, pobierało max 150 kb/s przy spadkach do 20 kb/s, a teraz działa jakieś 200x szybciej :banan:

 

Najśmieszniejsze jest to że pomógł facet na discordzie miłośników marynistyki. Z informatyką tyle wspólnego co co najwyżej tdc...., a tutaj niby forum "informatyczne" a nikt nie wiedział co i jak....

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...