Skocz do zawartości

Epson kontra Brother- konkretne modele do porównania.


Recommended Posts

Cześć,

 

Zastanawiam  się nad zmianą drukakri - poszukuję urządzenia wielofunkcyjnego atramentowego z możliwością druku po sieci, aby był tylko kabel od prądu podpięty. Pomyślałem i systemach zasilania tuszem  z butelki znalazłem takie drukarki jak:

 

Epson L4160 
Brother MFC-T920DW
Epson L6160

Epson L5190

 

Zastanawiam się, która byłaby z najlepsza. o ile sprawdzałem cenę tuszy to powiedzmy oryginały to koszt powiedzmy 100-140 zł komplet. Nie wiem, czy Epson nie ma po coś 2 różnych czarnych pojemników, ale nie jestem pewien (i nie wiem, po co właściwie). 

 

Może ktoś ma któryś z tych modeli, albo jest obeznany z ich semantyką nazw (większa cyfra to lepsza drukarka?) i mógłby coś napisac będę wdzięczny.

 

Najbardziej zależy mi na:

- w miarę tanim drukowaniu (więc zakładam, ze taki system będzie najlepszy), druk zazwyczaj czarno biały, z kolorów praktycznie  żadnych zdjęć, ale jakieś wiadomo obrazy czasem czy ksero w kolorze się trafi

- nie musi mieć ADF (bo i tak zapewne jest jednostronny), więc mogą być bliźniacze modele ze skanerem z szyby (jak jest ADF to chyba jest i skan z szyby jak widzę).

- możliwość zeskanowania kilku dokumentów (nawet z szyby) i złączenia w jeden PDF

- w miarę szybki wydruk, bo teraz co prawda mam drukarkę leciwą i stara, ale wydruk powiedzmy 10-15 stron to jest jakaś masakra, mogę iść herbatę zrobić.

- koniecznie dupleks

- koniecznie jakiś pojemnik na papier (najlepsza opcja jakby mieścił ileś kartek) lub podawanie papieru z dołu (od przodu) drukarki i tak samo wyjście. Sprzęt stoi w takim miejscu, że nie może być ładowania od góry, bo będzie to uciążliwe

- druk bezprzewodowy; nie wiem, czy po WiFi jest w miarę stabilnie, więc może tez zwykły LAN?

- skan do PDF, JPG czy PNG, ale to chyba raczej podstawa jest

- możliwość wykonania więcej niż 9 kopii ksero

 

Zastanawiam się, czy:

- te ekrany w epsonach są dotykowe i jak to działa oraz czy to jest bardziej lub mniej awaryjne

- czy jak jest tak, że skończy się np. żółty to drukarka staje i przestaje drukować również na czarno itp.

- jak działa to drukowanie ze świata - powiedzmy z telefonu czy na jakiś adres mailowy, o co w tym chodzi? 

- jak jets z waryjnością tych marek? 

 

Może ktoś ma wspomniane modele i mógłby coś napisać więcej. Budżetowo założylem 1400-1500 zł. 

 

Miłęgo dnia.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Epsona mam 6 lat. Kilka zdań napiszę:

 

Najbardziej zależy mi na [...] w miarę tanim drukowaniu - drukowanie nie jest w miarę tanie, tylko bardzo tanie. W zestawie były oprócz kolorów 2 czarne tusze. Ciągle mam ten pierwszy, teraz ma 1/4 pojemności (6 lat!). Kolory mają wyższy poziom.

 

czy jak jest tak, że skończy się np. żółty - czemu ma się nagle skończyć? Przecież poziomy widać w przezroczystych zbiorniczkach.

 

jak działa to drukowanie ze świata - powiedzmy z telefonu czy na jakiś adres mailowy, o co w tym chodzi? - nie używam, ale jest taka opcja. Jest to drukowanie przez chmurę, chyba nie trzeba wyjaśniać jak to działa. Na telefonie masz apkę, konfigurujesz i działa. Możesz skanować do chmury, wtedy dostęp jest z każdego miejsca.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Drukarki w systemie na dolewki to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie - w tym przypadku zwykle papier jest droższy od samego tuszu.

Jest to rozwiązanie praktycznie bezaawaryjne - nigdy nie spotkałem się wątkiem o niedziałającej drukarce w tym systemie.

Epson i Brother to producenci, którzy produkują urządzenia na praktycznie tak samo wysokim poziomie.
Przy wyborze kieruj się głównie dostępnością, ostatnio jest tak, że drukarki pojawiają się na sklepach internetowych, a za parę dni dane modele znikają i pojawiają się dopiero za jakiś czas.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...