Skocz do zawartości

Sterowniki przestały działać ale odzyskały sprawność


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zbiku90,

Recommended Posts

Witam mam problem z kartą graficzną, mianowicie chodzi o to że gdy gram w jakieś gry najczęściej w LOLA ekran się zamraża a po chwili wyrzuca mnie z gry i wyświetla się komunikat "sterowniki przestały działać ale odzyskały sprawnosć"
lub jeszcze jeden ale od firmy amd nie pamiętam dokładnie jak brzmi....
Próbowałem poszukać nowszych sterowników ale i to nie działało, zmniejszyłem taktowanie bo myślałem że karta zbyt się grzeje, zmniejszyłem wymagania w grze ale i tak problem powraca czasami jest to jeden raz na godzinę czasami nawet 3 razy w ciągu 30 min... Wydaje mi się że może to winna zasilacza gdyż komputer ma już swoje lata...
Specyfikacja:
Karta graficzna: AMD Radeon HD 7750 1GB
Procesor: Intel core Q6600
4gb RAM
Płyta głowna : D2841-a11 gs3 Fuijtsu
Zasilacz : jakiś tracer 400W

Link to post
Share on other sites

Problem jest szajs, który nazywasz zasilaczem, Tracert jest w pierwszej 10 najgorszych zasilaczy z czarnej listy zasilaczy. Jeżeli dalej będziesz go używał to spali Ci grafę bo on daje niestabilne napięcie do niej i reszty podzespołów zresztą też. 

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.04.2021 o 19:00, CrisPell napisał:

Karta przysiada przez felerny zasilacz. O ile już jej nie uszkodził.

Wymieniłem zasilacz lecz problem pozostaje ten sam, czytałem coś że karty graf. AMD po prostu tak mają ale nigdzie nie mogłem znalezć rozwiązania, mam najnowsze sterowniki, komputer wyczyściłem, wyminiłem pastę termo. i dalej to samo już nie mam pomysłu co to może być. Jakieś sugestie?

 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, szymondwac napisał:

karty graf. AMD po prostu tak mają

No nie.

1 godzinę temu, BlackCoffe napisał:

niestety ten Tracer uszkodził Ci kartę graficzną. 

Czy ja wiem. Masz możliwość przetestować kartę w innym komputerze? Jak puścisz jakiś syntetyk do testowania kart graficznych to też się wysypuje sterownik?

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Player1 napisał:

No nie.

Czy ja wiem. Masz możliwość przetestować kartę w innym komputerze? Jak puścisz jakiś syntetyk do testowania kart graficznych to też się wysypuje sterownik?

Niestety nie mam możliwość ale jak już ktoś wyżej pisał zapewne karta już pada ma kilka lat a ten zasilacz mógł skończyć jej żywotność, ale chce jeszcze kilka rzeczy sprawdzić zanim po prostu wymienię kartę graficzną, polecasz jakiś dobry program do testowania graf?

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, zbiku90 napisał:

Puść jej OCCT -> test GPU z error check i VRAM. Jak przejdzie po 15 minut każdego testu to można się wtedy zastanowić czy problem nie leży gdzieś indziej np. w sofcie.

Kilka sekund po wystartowaniu testu wyświetla się komunikat "CreateFontWrapper" gdy zamykam okno z błędem test się zatrzymuje i nie mogę dalej go kontynuować 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...