Skocz do zawartości

Smartfon w okolicach 1000zł Realme, POCO, Redmi Note


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ernorator,

Recommended Posts

Cześć,

 

Im więcej czytam tym bardziej nie wiem, który telefon wybrać.

Chcę wydać mniej więcej 1000zł - im mniej tym lepiej. Powiedzmy, że 1100zł to max i na droższy model będę czekał do czasu aż potanieje.

Telefon musi pochodzić ze sklepu internetowego (może być na Allegro, ale dalej pozostajemy przy tym, że oferta musi być ze sklepu).

Telefon będzie głównie wykorzystywany do przeglądania Internetu oraz do robienia zdjęć/nagrywania głównie pojazdów uprzywilejowanych w ruchu, zatem w miarę możliwości zależy mi na stabilizacji obrazu (oczywiście na tyle na ile pozwala ten budżet) oraz sporadycznie do gier (nie wymagających typu 8 Ball Pool).

Telefon ma mieć nakładkę MIUM stąd zawężenie do marek Realme, POCO, Redmi.

Telefon musi być nowy.
Myślę, że 64GB pamięci wewnętrznej w zupełności mi wystarczy - zdjęcia i filmy na bieżąco przerzucam na komputer.

 

Na oku mam poniższe telefony:

POCO X3 Pro 6/128 1099zł

Realme 7 Pro 8/128 1099zł

Realme 8 Pro 6/128 1199zł / 8/128 1249zł
Redmi Note 8 Pro 6/64 799zł / 6/128 899zł

Redmi Note 10 Pro 6/64 1299zł.

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, jempierozki napisał:

przecież realme nie ma nakładki miui...

i dobrze

Ale są one zbliżone do siebie. Mają dość duże możliwości personalizacji.

 

17 minut temu, JohnyRambo napisał:

A po co ?
 

Co po co?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

POCO jest z nich najlepszy pod względem podzespołów, aparat ma średni co nie znaczy, że zły. Jak jeszcze zrobią mu google cam to będzie całkiem ok. 

Link to post
Share on other sites

Nigdy nie rozumiałem skąd to narzekanie na miui. Mam któryś tam xiaomi/pocophone i wszystko działa jak należy a z telefonu korzystam w pracy bardzo mocno, maile, videokonferencje, czytanie setek dokumentów w różnych formatach i praca na nich. Nigdy mi nic nie przeszkadzało. 

Link to post
Share on other sites
  • Fingerprint response problems, from delayed response to absolutely no response.
  • działa szybko i zawsze
  • Touchscreen issues that come and go. The display and phone are obviously in perfect condition.
  • żadnych problemów z dotykiem
  • Background refresh of various apps and notifications are often completely erratic.
  • maile, komunikatory, smsy, nawigacje, wszystko działa w czasie rzeczywistym
  • Random crashes, once every 3-4 days, according to some.
  • ze 2 razy mi się zawiesił redmi note 3 gdzieś w 2016, ale to pewnie przez custom miui, którymi go męczyłem
  • Full screen gestures not working, and this one requires a restart for everything to get back to normal.
  • nie używam
  • Noticeable lag overall.
  • nie zauważyłem, telefon responsywny i szybki

mi 10

 

Te bugi to pewnie jak usb w płytach am4, 5  osób na krzyż ma problem a cały świat się domaga żeby to naprawili. Za to od kiedy mam xiaomi to nie wiem co to szitowa bateria, telefony są 50% tańsze od odpowiedników z "lepszych firm", kilka innych rzeczy xiaomi jest już w domu i wszystko się ze wszystkim fajnie dogaduje i działa, sierżantowi z PLA wysyłamy kartkę na Chiński nowy rok, serwis przyjmuje prawie każdy telefon nawet z dziwnym pochodzeniem. 

 

Z firmy ciągle kupują samsungi lg nawet kiedyś 1+, wszystko ekstra ale nie miały baterii i nic co było by lepsze niż w X, no może poza apką aparatu bo ta jest do du*y. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 11.04.2021 o 20:35, ernorator napisał:

Nigdy nie rozumiałem skąd to narzekanie na miui. Mam któryś tam xiaomi/pocophone

Kiedyś było dobrze, ale w teraźniejszych telefonach się popsuło. Często o tym wspominają w testach.

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, ernorator napisał:
  • Fingerprint response problems, from delayed response to absolutely no response.
  • działa szybko i zawsze
  • Touchscreen issues that come and go. The display and phone are obviously in perfect condition.
  • żadnych problemów z dotykiem
  • Background refresh of various apps and notifications are often completely erratic.
  • maile, komunikatory, smsy, nawigacje, wszystko działa w czasie rzeczywistym
  • Random crashes, once every 3-4 days, according to some.
  • ze 2 razy mi się zawiesił redmi note 3 gdzieś w 2016, ale to pewnie przez custom miui, którymi go męczyłem
  • Full screen gestures not working, and this one requires a restart for everything to get back to normal.
  • nie używam
  • Noticeable lag overall.
  • nie zauważyłem, telefon responsywny i szybki

mi 10

 

Te bugi to pewnie jak usb w płytach am4, 5  osób na krzyż ma problem a cały świat się domaga żeby to naprawili. Za to od kiedy mam xiaomi to nie wiem co to szitowa bateria, telefony są 50% tańsze od odpowiedników z "lepszych firm", kilka innych rzeczy xiaomi jest już w domu i wszystko się ze wszystkim fajnie dogaduje i działa, sierżantowi z PLA wysyłamy kartkę na Chiński nowy rok, serwis przyjmuje prawie każdy telefon nawet z dziwnym pochodzeniem. 

 

Z firmy ciągle kupują samsungi lg nawet kiedyś 1+, wszystko ekstra ale nie miały baterii i nic co było by lepsze niż w X, no może poza apką aparatu bo ta jest do du*y. 

a może po prostu dlatego, że to dotyczy mi10t pro? co nie znaczy, że inne xiaomi nie mają albo mają takie same problemy XD, o bugach (no dobra, bardziej przygodach, chociaż do dzisiaj nie rozwiązali jednej rzeczy) w mi6 też mogę napisać i nie będzie to nic miłego, a android one w ich wykonaniu to totalna porażka uceglająca telefony

bateria w xiaomi to temat rzeka, nie muszę chyba mówić czemu jest taka "dobra"

Edytowane przez jempierozki
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dziękuję wszystkim za rady.

Ostatecznie wybór padł na POCO X3 Pro. Używam go od ~2 tygodni i na chwilę obecną nie mogę się do niczego przyczepić.

 

Temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...