Skocz do zawartości

Pomoc w ustawieniu krzywej wentylatorów rx 570 msi.


Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc i najlepiej jak ktoś ma tę samą kartę o przesłanie scr jak macie ustawione. Nie mogę sobie poradzić żeby było odpowiednio dla mnie i w tym programie od amd ustawić ją :(

 

Mam ustawione domyślnie i kręci się od 50 stopni cały czas na 930 obrotów, poniżej jest fan stop.

cccccc.png

Link to post
Share on other sites

Chce uzyskać niższe temperatury na idle i w graniu. Idzie lato a u mnie karta w idle ma około 40 kilku stopni bo po prostu wenty się nie kręcą. W graniu 74-48. Do 1000 obrotów jest nie słyszalna więc ustawiłem coś takiego i wydaje się spoko chyba? W grach mam teraz o 15 stopni mniej i tyle samo w sumie w idle. 

 

Tylko mam pytanie teraz. Czy dużo taki zabieg skraca żywotność karty lub wpływa negatywnie czy może jednak pozytywnie na działanie? Teraz wenty się będą kręcić cały czas i widzę, że karta pobiera kilka watów więcej, ale to chyba nie problem?

 

A co do msi after to chciałbym w tym programie bo do niego mam skazę...

fafafaf.png

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Kaziaumc napisał:

Czy dużo taki zabieg skraca żywotność

nie skraca ;),

 

12 minut temu, Kaziaumc napisał:

Teraz wenty się będą kręcić cały czas i widzę, że karta pobiera kilka watów więcej, ale to chyba nie problem?

żaden problem.

 

Ogólnie ustaw krzywą tak żeby pod pełnym obciążeniem temperatury były jak najniższe przy akceptowalnym hałasie.

40 stopni w idle sporo ale nie na tyle alby panikować, jeśli to wersja armor to lepiej nie będzie. Jeśli karta ma swoje lata to wypadałoby wymienić pastę i sprawdzić termopady.

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Karta msi armor, ma niecały rok więc pasta i termopady są okej. Zacząłem się nią bardziej interesować niż przy zakupie bo teraz zmieniłem resztę podzespołów i chcę żeby było idealnie :D

 

Teraz w idle mam 25 stopni przy około 900 obrotów.

 

Szkoda tylko że nie mogę tego fan stop ustawić bo to po prostu albo jest włączone albo nie, a chciałbym, żeby od 30 stopni np się nie kręciły w ogóle ale trudno

Edytowane przez Kaziaumc
Link to post
Share on other sites

P2-P5: 35-50% przy 40-75 stopni.  50% potrafi już być słyszalne. Przy pełnym obciążeniu u mnie potrafi dobić do 80 stopni, ale jest to wymuszone lokalizacją kompa.

 

Kliknij tą strzałkę przy napisie sterowanie wentylatorem będziesz mógł skorzystać z ręcznego wpisywania wartości, zamiast bawić się suwakami.

Edytowane przez chrisplbw
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem tak. Nie można zejść poniżej 25% rpm co nie? 

cccccc.png

Ogólnie rozkminiłem sprawę, bo mam płytkę od gigabyte i tutaj jest oprogramowanie smartfan. Są 4 tryby chodzenia wszystkich wentów, nie wziąłem pod uwagę, że karta przecież też ma pwm. Ustawiłem tryb performance i jest tak samo jak w standard wszystko tylko wenty chodzą sobie szybciej przy wybranych z góry temperaturach. Karta teraz nadal poniżej 50 stopni przechodzi w idle a powyżej leci sobie od 900 rpm do 2000 :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...