Skocz do zawartości

Czy karta dźwiękowa na PCI-E lepsza od USB?


Recommended Posts

Hej,

Zastanawia mnie czy dedykowana karta dźwiękowa pod PCI-E będzie lepsza od takie na USB? Pytam bo już tak na logikę szyna PCI-e jest szybsza w przesyle danych i jest jakby bezpośrednio podłączana pod płytę główną. Karta dźwiękowa USB musi przebyć jakąś drogę do tej płyty głównej i może łapać po drodze jakieś zniekształcenia wynikające ze wszystkich innych kabelków i urządzeń jakie mija po drodze. Czy mam racje? Kiedyś chyba widziałem podobny wątek, ktoś wtedy napisał że USB działa tak samo dobrze jak PCI-E ale fajnie by było usłyszeć potwierdzenie od kogoś z was :) 

Link to post
Share on other sites

Złącze nie ma większego znaczenia. Prędkość znaczenia nie ma żadnego, już nawet USB 1.1 wystarcza w zupełności. W praktyce jest znacznie więcej dobrych konstrukcji na USB niż na PCI-E. Co więcej, umieszczenie toru analogowego poza komputerem ma tę zaletę, że zbiera on mniej zakłóceń EMI.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zanim znikne chciałem jeszcze zapytać czy iFi Audio Zen DAC zwana często przetwornikiem cyfrowo-analogowym będzie działać z WYŁĄCZONĄ kartą dźwiękową niejako zastępując ją? Szukam i nie moge znaleźć informacji w internecie. 

Link to post
Share on other sites
Ogólnie najlepszą opcją jest podpiąć się optykiem pod zewnętrzna kartę

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



Szkoda że optyk ma zwykle niższe parametry od USB, np tak jest u mnie w aune S6 pro

Wyłącz sygnaturę w Tapatalk
Link to post
Share on other sites

@kokosnh

 

W jakim sensie niższe parametry? Chodzi o próbkowanie? Jeśli tak, to ja bym w ogóle się tym nie przejmował, bo i tak obsługiwane wartości są w zupełności wystarczające, a do tego optyk mimo wszystko sieje najmniejszą ilością zakłóceń.

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, FeX napisał:

@kokosnh

 

W jakim sensie niższe parametry? Chodzi o próbkowanie? Jeśli tak, to ja bym w ogóle się tym nie przejmował, bo i tak obsługiwane wartości są w zupełności wystarczające, a do tego optyk mimo wszystko sieje najmniejszą ilością zakłóceń.

 

Ałdiofile mówią, że optyk jest be bo to zawsze jedna konwersja po drodze więcej :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...