Skocz do zawartości

Temat ogólny - Custom Keyboards


Recommended Posts

Przełączniki TTC Ace, pewnie zrobię jakiś modding ale jeszcze się nie zastanawiałem jaki dokładnie. Lubrykant, zmiana klawiszy to taki podstawowy, możliwe że dam jakieś wypełnienie foam do środka albo taśmę, z tym że chcę się trochę nacieszyć stokową wersją bo jest naprawdę dobra. Jak wcześniej oglądałem na YouTube wszelkie recenzje to każdy praktycznie mówił, że nie trzeba jej modować, bo jest aż tak dobra prosto z pudełka, i faktycznie, jestem pod dużym wrażeniem. Dodajmy do tego że jest bezprzewodowa zarówno na BT jak i 2.4 GHz, za te pieniądze to perełka. Muszę rozgryźć dlaczego nie działają mi moje custom coil kable, ten z pudełka działa nawet przez hub.

Edit: Zdjęcie przełączników.IMG_20220503_123306.jpg

Edytowane przez broodeeck
Edit 2: Custom coil kabel dziala przez hub wiec jest to chyba kwestia portu usb w kompie.
Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu kupiłem sobie akko klawisze z ich autorskim ASA profilem (czyli według opisu na ich stronie to mix klawiszy OEM (wysokość) i SA (kształt), mam je założone w klawiaturze DROP ALT high profile. I muszę przyznać, że bardzo je lubię, chyba nawet ciut bardziej niż Cherry profil. Już w sumie w głowie mi się tli wizualny mod tej klawiatury, biało czarny z tymi klawiszami o profilu ASA: https://www.amazon.de/Keyboard-Keycaps-Mechanical-Keyboards-Collection/dp/B09M8PHB2Z/ref=sr_1_1_sspa?crid=1KIRDEL43WSWY&keywords=sakko%2Btastenkappen&qid=1651613087&sprefix=akko%2Caps%2C71&sr=8-1-spons&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUEyOURQT0xHMUVUWlg5JmVuY3J5cHRlZElkPUEwNjY5MzIxMlAyWjZYNVdBN0ZPVSZlbmNyeXB0ZWRBZElkPUEwMTkyMDc5MzQySlJJV0lXQTRYUSZ3aWRnZXROYW1lPXNwX2F0ZiZhY3Rpb249Y2xpY2tSZWRpcmVjdCZkb05vdExvZ0NsaWNrPXRydWU&th=1. Stabilizatorów nie będę wymieniał bo specjalnie czekałem na tą klawiaturę 2 miesiące (zamówiłem w pre orderze ze stabilizatorami Cherry, bo dostępne na stronie były tylko stabilizatory Costar). Dodam tylko lubrykant, i taśmę izolacyjną pod stabilizatory, zdaję się ze już mają jedną warstwę wypełnienia foam na PCB (pewnie również dlatego klawiatura jest dobra bez moddingu prosto z pudełka). Ten mod chyba jednak poczeka, bo miałem w planach najpierw się zająć klawiaturą DROP ALT i w między czasie zająć się projektem Display BOX, z pudełek na buty. default_smile.png
 

Poniżej Drop AlT z klawiszami Akko EVA-01 o profilu ASA w pudełku które przerobię na display box.IMG_20220502_013615.thumb.jpg.2ddaf82e04c50a898a077502e8a25bdd.jpg

Link to post
Share on other sites

Właśnie zakończyłem budowę swojego customa także czas się pochwalić.

Klawiatura: Keychron Q2 - alu case i plate, gasket mount

Switche: Durock POM (un-lubed)

Stabilizatory: stock
Keycapsy: "GMK 8008" z alie, double shot PBT 

 

IMG_20220503_160617.thumb.jpg.ba5f5650b6ccf8220174a6ad44f04c0b.jpg

 

Mody:

- switche przesmarowane Krytox 205g0, + sprężyny przesmarowane techniką "donut dip" również 205g0

- stabilizatory przesmarowane 205g0, + holee mod + wire balancing

- wypełnienie case'a z silikonu formierskiego

Spoiler

IMG_20220503_160617.thumb.jpg.94cefae93fada94c1a50d04c6a60dd64.jpg

- wypełnienie spacji z silikonu formierskiego 

 

Keychron Q2 jak najbardziej spełnia oczekiwania, nie zauważyłem żadnych zadrapań, niedociągnięć w konstrukcji itd. jedynie gąbka do wygłuszenia case jest do bani, cienka i niezbyt gęsta, jako że zastosowany jest gasket mount, przy mocniejszym naciśnięciu pcb naciskał na gąbkę i było słychać... ehh taki dźwięk jak zgniatasz gąbkę :) ledy bardzo fajnie, mocno święcą ale nie korzystam w tym zestawieniu.
Stabilizatory zostawiłem stockowe, spełniają swoją role po modach, nie ma potrzeby zmieniać.

W switchach udało mi się wyeliminować "spring ping" oraz wyciszyć wysokie dźwięki, chociaż sprężyna 63.5g będzie wymagała przyzwyczajenia się.

Keycapsy mimo że z alie to wyglądają całkiem nieźle, nie ma widocznych niedociągnięć, grube ścianki, solidna konstrukcja.  

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Pięknie się prezentuje. Świetna robota, dobry modding, ciekawi mnie jak doznania dźwiękowe podczas pisania. Jak jest tak jak z wyglądem to miodzio. ;) Też smarowałem sprężyny w Drop Panda X tylko na krawędziach, grubszą warstwą, zdaje się że to ta sama technika o której wspominasz, ładnie wygłusza ich pracę.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Jeszcze będę sprawdzał tape moda i piankę pe jako wypełnienie, przełożyłem klawiaturę na biurko i jeszcze trochę wydobywa się metalicznego dźwięku, chociaż to pewnie wina metalowego plate'a, lepszy by był fr4 albo pom czy pc. Co do pisania to mi odpowiada :P bardzo wytłumiony, głęboki dźwięk.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Fajnie się ogląda te klawiaturki wasze. Sam od 7 lat posiadam Cooler Master CM STORM Quickfire TK na cherry MX blue z tylko niebieskim podświetlenie, kupione swego czasu za 350zł i myślę nad zmianą na coś nowego w końcu.

 

Z tym że kiedy kupowałem tą klawiature, to dominowały chyba głównie switche cherry MX blue/red/black/brown a teraz tych rodzajów switchy jest tak dużo że nie ogarniam :D Zanim zdecyduje się na kupno czegoś, czy chociaż ustalenie budżetu (który będzie duuużo większy), chciałbym móc sobie poczytać o klawiaturach, bo przez te 7 lat dużo się zmieniło.

 

Na co powinienem najbardziej zwracać uwagę? Może jakiś słowniczek nowych pojęć związanych z przełacznikami czy jakimiś nowymi technologiami z którymi powinienem się zapoznać? 

 

Od siebie tylko dodam, że MX blue zdało egzamin i przez te lata mega mi się korzystało z klawiatury. W sumie nadal mi się dobrze korzysta, ale raz że klawiatura trochę zajechana, podświetlenie już szwankuje a do tego brakuje mi pełnego podświetlenia RGB + chce po prostu czegoś nowego, świeżego. Jakie przełączniki są teraz na topie?

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Cześć, mam kilka pytań dot mechaników

1. jakie keycapy są w cherry G80-3000N tkl? wiem ,że ABS ale bardzo mi się ten materiał podoba bo jest taki jakby lekko gumowany ale nie całkowicie rubber - jakie firmy keycapów robią takie właśnie matowe, lekko jakby gumowane keycapy ale w technologii double shoot,żeby były wytrzymałe?

2. zależy mi na tym,żeby keycapy dobrze wyglądały z RGB tj. znak na klawiszu,zeby był ładnie podświetlony a nie tylko miejsce naookoło keycapa - jak to sprawdzić przed zakupem? wiele zestawów pod tym kątem bardzo źle wypada z tego co widzę na youtube
3. do mojej klawiatury fnatic ministreak z cherry mx red silent - jakie typy keycapów będą pasowały? tj. xda /cherry/oem itd. ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...