Skocz do zawartości

Diagnoza Dysku HDD


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BlackCoffe,

Recommended Posts

Witajcie,

 

chciałbym prosić o diagnozę dysku HDD, czasami przy próbie dostępu do plików dysk prawdopodobnie się wyłącza, niekiedy wydobywa się z niego dziwny odgłos i samoczynnie otwierają się okna partycji D i E.

 

Z góry dziękuje.

CrystalDiskInfo_20210405154355.png

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, BlackCoffe napisał:

Nie widzę tu nic niepokojącego, to chyba urok Windowsa 10.

W jakim sensie urok Windowsa? Nie jestem w stanie dostrzec natury problemu oprócz tego, że się dzieje od momentu nieudanego wznowienia aktualizacji gry na Epicu.

Czy reinstal systemu a także usunięcie i utworzenie na nowo partycji może pomóc?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.04.2021 o 17:58, BlackCoffe napisał:

Nie widzę tu nic niepokojącego, to chyba urok Windowsa 10.

 

Chyba coś w tym jest i próbuję zrozumieć dlaczego tak się stało ponieważ wczoraj przeszczepiłem tego Seagate'a do innego komputera i poza tym, że dwa razy wywaliło "ponowne uruchomienie w celu naprawy błędów dysku windows 10" to przez 7 godzin kopiowania plików które okazały się być nienaruszone dysk ani razu się nie wyłączył, nie było drastycznych spadków transferu do 0 i nie wydawał dziwnych dźwięków.

Link to post
Share on other sites

Może wina zasilania. Dla mnie taki dysk z uszkodzonymi sektorami jest już skreślony. Jeśli ma służyć za magazyn mało znaczących danych, to ok. Można go jeszcze poużywać. 

Link to post
Share on other sites
20 minut temu, marko22 napisał:

Może wina zasilania. Dla mnie taki dysk z uszkodzonymi sektorami jest już skreślony. Jeśli ma służyć za magazyn mało znaczących danych, to ok. Można go jeszcze poużywać. 

 

Ten dysk z uszkodzonymi sektorami to był WD Blue i jest już przeszłością bo go zwróciłem.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Proszę jeszcze raz o analizę dysku tym razem SSD który służy za systemowy. Miałem uruchomioną grę, odtwarzacz i przeglądarkę gdy nagle pojawił się czarny ekran a następnie ten komunikat:


 

>>Checking Media Presence......

>>Media Present......

>>Start PXE over IPv4 on MAC: 00-00-00-00-00-00.

 

Czy to znaczy, że SSD mi się wyłączył i komputer próbował bootować z karty sieciowej?

 

CrystalDiskInfo_20210529105112.png

Link to post
Share on other sites
13 minut temu, BlackCoffe napisał:

Parametr AA masz niezerowy, są bad block'i więc lepiej na niego uważaj, poza tym on już dużo przepracował.

 

Myślałem, że wytrzyma dłużej od momentu gdy półtora miesiąca temu zauważyłem, że stan spadł do 98%. Dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, musisz pilnować wartości parametru AA, może się szybko zwiększać, może powoli. W przypadku SSD nawet nie tyle wiek ma znaczenie co ilość danych jakie są odczytywane, zapisywane itd.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...