Skocz do zawartości

Pad do PC (100-180 zł)


Recommended Posts

Witam, po 6 latach zużył się mój Speedlink Xeox, więc rozglądam się za czymś nowym. Gram głównie w wyścigi, sandboxy, emulatory (głównie PS2). Po kilku latach używania Xeoxa zaczęła się degradować powłoka antypoślizgowa, którą pad był pokryty, więc musiałem ją wyszorować papierem ściernym. Da się jakoś temu zapobiegać? Kupiłem PDP Afterglow ze względu na brak takiej powłoki ale... właśnie, jest gładki jak pupa niemowlęcia, a przez to trochę śliski (jeszcze mi nie upadł, ale raczej nie powinno być z tym problemu, mam jeszcze ~tydzień na zwrot).

 

Propozycje:

- Logitech F310/F710 (podobno w F710 trzeba od czasu do czasu powtarzać wciśnięcie przycisku/wychylenie gałki, bo pad/gra nie załapuje (odbiornik będzie w odległości ~1 m od pada, nie mam bezprzewodowej myszki/klawiatury, 2 m za mną jest router wysyłający sieć wifi po 2,4 ghz), przełącznik Dinput/Xinput też na plus.

- PDP Xbox One and Windows Wired Controller

- PowerA Xbox One Enhanced

- PowerA Xbox Series Enhanced

- PowerA Enhanced Spectra Xbox One

 

PDP punktują aplikacją i kompatybilnością (musi być chudy wtyk microUSB, do PowerA w tej cenie pasuje tylko i wyłącznie kabel z pudełka, ma rowek który wchodzi w dzyndzel w wejściu, PowerA Series nie mają tego problemu), zaś PowerA punktują ciszej chodzącymi ABXY i programowalnymi przyciskami z tyłu. Jak z trwałością tych kontrolerów?

Link to post
Share on other sites

Ja mam Trust YULA GXT545 i jest to najlepszy padzioch jakiego miałem. Dobrze wykonany, nieźle leży w dłoni i bardzo przyjemny w użytkowaniu. Na jednym ładowaniu nie wiem ile wytrzymuje ale spokojnie 4-5h grania spokojnie - ja po grze zawsze sprzęt podłączam do ładowania.

Link to post
Share on other sites

Trochę mnie tu nie było, przepraszam. Afterglow odesłany. Aktualnie używam Dualshocka 3 + ScpToolkit.

W dniu 10.04.2021 o 23:58, mbe13 napisał:

Trust YULA GXT545

Podobno ma d-pad tylko 4-kierunkowy (i aby grać na kablu trzeba mieć też podpięty odbiornik...?). Jeśli tak, to odpada.

 

Jeśli chodzi o pad Xboxa (Series) to trochę drogo bo z akumulatorkami wyjdzie 320 zł. (Chyba, że warto, wersja pad + kabel jest tańsza o 10 zł niż goły pad bez niczego)

 

Myślę o PowerA Xbone albo PowerA XS (ale chyba ten drugi, ze względu na brak "DRM" (dzyndzla w wejściu microusb) chociaż z drugiej strony Xeox miał stale przytwierdzony kabel i prędzej wyrobiły się analogi niż on)

 

Jest jeszcze trzecia opcja: kupno adaptera bezprzewodowego do pada x360. Tylko i wyłącznie oryginał, czy zamiennik też może być? (podmiana VID/PID w pliku INF to żaden problem, widziałem kilka tutów na YT).

Link to post
Share on other sites
W dniu 18.04.2021 o 17:32, ktwkr napisał:

Jest jeszcze trzecia opcja: kupno adaptera bezprzewodowego do pada x360. Tylko i wyłącznie oryginał, czy zamiennik też może być?

Jeśli masz oryginalnego pada od X360 to będzie najlepsza opcja, sam używam na PC 2x pad X360 bezprzewodowo, 2x dualshock2 z przejściówką i 2x pad Xone (po kablu bo nie mam adaptera). Dualshocki trzymam z sentymentu i specjalnie dla gości którzy nie są zbyt obyci z padami od Xboxa. Kiedyś próbowałem różnych padów od firm trzecich ale moim zdaniem nie ma padów z lepszą jakość/cena i kompatybilnością niż te od Xboxa, po prostu się podłącza i działają bez żadnych kombinacji.

Z tymi podróbami adapterów to różnie bywa, czytałem że są problemy ze sterownikami do win10 i potrafią często rozłączać. Jak chcesz to mam zapasowy oryginalny adapter od MS, mogę odsprzedać za nieduże pieniądze. Jakby co to pisz priv.

Link to post
Share on other sites
W dniu 19.04.2021 o 19:14, zbiku90 napisał:

Jeśli masz oryginalnego pada od X360 to będzie najlepsza opcja, sam używam na PC 2x pad X360 bezprzewodowo, 2x dualshock2 z przejściówką i 2x pad Xone (po kablu bo nie mam adaptera). Dualshocki trzymam z sentymentu i specjalnie dla gości którzy nie są zbyt obyci z padami od Xboxa. Kiedyś próbowałem różnych padów od firm trzecich ale moim zdaniem nie ma padów z lepszą jakość/cena i kompatybilnością niż te od Xboxa, po prostu się podłącza i działają bez żadnych kombinacji.

Z tymi podróbami adapterów to różnie bywa, czytałem że są problemy ze sterownikami do win10 i potrafią często rozłączać. Jak chcesz to mam zapasowy oryginalny adapter od MS, mogę odsprzedać za nieduże pieniądze. Jakby co to pisz priv.

Mam nawet dwa (jeden z bardziej zużytym lewym analogiem i dpadem, drugi z mniej). Właśnie dlatego myślałem o nowym padzie (adaptery/pady chodzą po 100 zł, dokładam 30-60 zł i mam nowy produkt), chyba, że lepiej reanimować (widziałem na allegro drążki niby oryginalne, jak i zamienniki (to, że jest oryginalny niekoniecznie znaczy że będzie działać prawidłowo wg opinii na aukcjach)) dpad nie ma takich mechanizmów? Wystarczy wymienić krzyżak i tyle? Z używanymi padami x360 różnie bywa, ale lepiej chyba kupić używany ori niż nowy zamiennik.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...