Skocz do zawartości

Problem z kośćmi ram


Recommended Posts

Witam wszystkich, tak jak w tytule mam dość nietypowy problem, z którym nie potrafię sobie poradzić, dlatego pomyślałem, że może ktoś mi pomoże, bo ja już nie wiem co robić. Sprawa wygląda tak, że chciałem ulepszyć swój komputer, dlatego kupiłem nową płytę główną, procesor, zasilacz, oraz pamięci ram, niestety mam z nimi taki problem, że gdy włożę obie kości, to komputer włącza się normalnie, ale po chwili wyrzuca mi blue screena, sprawa natomiast całkowicie się zmienia, gdy włożę tylko jedną z pamięci, ponieważ wtedy komputer działa poprawnie (dodam jeszcze, że próbowałem na obu slotach i na obu jest ok), natomiast gdy włożę drugą z nich, włącza się komputer, gdzie po uruchomieniu lub próbie uruchomienia dostaje blue screena i mam dylemat, czy jest jakaś niekompatybilność między procesorem a ramem i dlatego nie chcę to zadziałać, czy sprawa tkwi gdzieś indziej i dałoby się to naprawić? Poniżej zostawię jeszcze specyfikację mojego aktualnego komputera:
Płyta główna : Gigabyte B450M gaming
Procesor : AMD Ryzen 5 1600x 3.6GHz
Ram: GOODRAM IRDM DDR4 2x8gb 3200mhz CL16

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, BlackCoffe napisał:

A przede wszystkim niech autor wątku napisze czy postawił system na nowo po zmianie mobo ;)

Zgadza się, postawiłem system na nowo

 

W dniu 5.04.2021 o 10:34, zbiku90 napisał:

Pewnie w pierwszym i drugim z dwóch dostępnych :P Ja bym spróbował ustawić je w biosie na 2933, może kiepski kontroler pamięci ci się trafił.

Również było próbowane, nic to nie dało.

Link to post
Share on other sites
W dniu 4.04.2021 o 15:31, KSPRAK napisał:

gdy włożę tylko jedną z pamięci, ponieważ wtedy komputer działa poprawnie (dodam jeszcze, że próbowałem na obu slotach i na obu jest ok), natomiast gdy włożę drugą z nich, włącza się komputer, gdzie po uruchomieniu lub próbie uruchomienia dostaje blue screena

Nie doczytałem, wychodzi na to że jeden moduł jest wadliwy. Jeśli nie minęło 14 dni to zwracaj i zamów inne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...