Skocz do zawartości

Gdzie kupić wersje LSD Windows 10 Home 64 PL na stronie Microsoftu ? ( Jest inne bezpieczne źródło ?)


Recommended Posts

Chcę kupić Windows 10 Home 64bit PL z licencją wielokrotnego użytku na jedno urządzenie w jednym czasie

Wstępnie znalazłem 3 wersje :

OEM - wersje systemu otrzymujemy w kopercie wraz z płytką DVD (nie mam napędu więc ta wersja odpada)

BOX - zwana w Microsoft Store wersja USB. Jak rozumiem wersja w pudełku + pendrive z systemem. Czytam opinie jakoby sam gadżet był bardzo słabej jakości, szybko się psuje i nie jest wart dopłaty ( https://www.microsoft.com/pl-pl/p/windows-10-home/D76QX4BZNWK4/1NTH?activetab=pivot:techspecstab )

ESD - klucz kupowany cyfrowo. Najtańsza forma gdyż omija całą gałąź dystrybucji. Podobno działa za zasadzie licencji BOXowej

 

Na stronie Microsoftu piszą że można u nich kupić zarówno wersję BOX, jak i ESD. Pierwszą udało mi się znaleźć, jednak z drugą mam problem.

Chciałbym mieć pewność że zakupiony klucz będzie 100% legalny, stąd chciałbym go kupić w pewnym źródle
Skorzystałem z pomocy technicznej Microsoftu, jednak po chwili dostałem odpowiedź że "Pomoc Techniczna ma Obecnie Problem Techniczny(..)" - czyżby dłużej świętowali Prima Aprilis ?

Trafiłem na ten klucz na innych stronach. Widzę je pierwszy raz i trudno mi powiedzieć czy posiadają legalne oprogramowanie, np:
https://www.kluczsystem-sklep.pl/windows-10-home-c-1_6.html (tym bardziej że zrobili błąd w opisie. ESD nie powinien być OEMowy)

Bardzo Was proszę o pomoc w znalezieniu wersji cyfrowej klucza bezpośrednio od producenta, bądź doradzenie gdzie kupić klucz w pełni legalny

Link to post
Share on other sites

Nic nie rozumiem...
Box to wersja którą możesz instalować na nowym kompie jak stary padnie, lub zmienisz płytę. Ale może być tylko na jednym kompie w jednym czasie.
OEM to wersja że jak padnie ci płyta główna lub kupisz nowy komputer to będziesz musiał kupić znów windows.


LSD to raczej coś dla ćpunów.

Natomiast nie ma różnicy nośnik, bo jak masz klucz to ze strony Microsoft ściągasz Media Creation Tool

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10%20

I cię zapyta na koniec czy chcesz ISO, pen czy płytę nagrać z systemem.
Mam nadzieję że z home też tak to działa bo mam pro i nigdy nie miałem home więc ten tego.

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, AudiAWX napisał:

I cię zapyta na koniec czy chcesz ISO, pen czy płytę nagrać z systemem.


Z tego też powodu chcę kupić sam klucz, bez płyty DVD czy pena. Szkoda dopłacać do czegoś, czego nie potrzebujemy. ~220zł wygląda w tym zestawieniu sensowniej

Można to zrobić od drugiej strony ? Najpierw zainstalować Home (jest jakiś trial czy coś ?) a potem bezpośrednio w systemie kupić klucz ESD ? (Byle nie OEM)

____________________________
Pod hasłem ESD kryje się "defincja na Wiki"
Natomiast LSD... Słyszałeś od rodziców o białych myszkach czy różowych słonikach? One nie biorą się znikąd ;)

Edytowane przez Wyrwinóg
Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Wyrwinóg napisał:


____________________________
Pod hasłem ESD kryje się "defincja na Wiki"
Natomiast LSD... Słyszałeś od rodziców o białych myszkach czy różowych słonikach? One nie biorą się znikąd ;)

O LSD napisałeś pierwszy, tak na marginesie :)

Link to post
Share on other sites

Temat do zamknięcia.

 

Zagwozdka rozwiązana. Za radą kolegi kupiłem oryginalny klucz z allegro od sprawdzonego sprzedawcy. Myślę że powiązanie klucza z kontem Microsoftu jest dobrą wróżbą na przyszłość. Nawet jeśli sprzedawałby klucz wielokrotnie, według opisu na MS zdublowanego klucza nie da się zarejestrować.

 

Edytowane przez Wyrwinóg
Link to post
Share on other sites

Ten klucz z allegro kupowałeś po lsd czy przed...

Bo jak słyszę oryginalny klucz z allegro i to w cenie promocyjnej od sprawdzonego sprzedawcy to mi łzy ze śmiechu lecą

A co do lsd to nikt Ci na publicznym forum nie powie skąd bierze.....

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...