Skocz do zawartości

Problem z Logitech Driving Force GT


Recommended Posts

Witam, tak jak w tytule mam problem z kierownicą Logitech Driving Force GT. Po dość długim czasie (około 2 latach) postanowiłem wyciągnąć z szafy kierownicę i trochę sobie na niej pośmigać. Przed schowaniem jej w szafie wszystko działało jak najbardziej w porządku. Podłączyłem wszystkie kable (zasilacz, pedały do kierownicy, usb do komputera) lecz ku mojemu zdziwieniu kierownica nie działa. Wykonuje ona 3 "dzikie" ruchy w lewo oraz w prawo zamiast wykonać pełen zakres obrotu w lewo i prawo. Do tego po tym logo na środku zamiast się świecić mruga. Poniżej załączam film przedstawiający to co się dzieje:

 

Jedyne co zmieniło się w ciągu tych dwóch lat w podzespołach mojego komputera to karta graficzna. Została zmieniona na XFX RX580 8GB, lecz wątpię aby to było przyczyną wystąpienia problemu.

W czasie "magazynowania" jej nic się z nią nie wydarzyło, cały czas leżała sobie w miejscu i żyła własnym życiem.

Dodam, że próbowałem re-instalować oprogramowanie Logitech Gaming Software, lecz nie przyniosło to oczekiwanych efektów. Kierownica jest w pełni wykrywana w owym programie. Wykrywane są wszystkie przyciski oraz ich naciskanie wraz z pedałami. Jedyne co nie funkcjonuje poprawnie to wykrywanie obrotu kierownicy.

Proszę o pomoc związaną z przywróceniem tej kierownicy do żywych lub wskazanie co może być przyczyną owego problemu :) 

Pozdrawiam Serdecznie :) 

Link to post
Share on other sites

Pęknięta tarcza enkodera. Masz dwie opcje skleić obecną albo kupić "nową" wydrukowaną w 3D uprzednio sprawdzając ile otworów posiada Twoja czyli 60 albo 30.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...