Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Mam problem z hdr w monitorze 

Msi optix mag274r

 

Support msi nie potrafi mi pomóc

 

Po prostu nie mam opcji hdr by ją włączyć w menu monitora nic takiego a msi twierdzi że hdr jest zgodny i powinno działać

 

Ani na windows10 ani na xbox nie mogę nigdzie włączyć hdr a kable orginalne od xbox i monitora. Może ktos miał problem w msi z hdr i wie jak pomóc bede wdzięczny pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W zasadzie to msi się nie przyznaje tak konkretnie do obsługi HDR w tym czymś, na stronach ze specyfikacją tego nie ma.

OSD monitora względem wyższych modeli nie posiada wyboru trybu hdr. Ludzie testujący ten monitor zwykle coś przebąkną że ma obsługiwać sygnał hdr, ale nikt nigdy nawet nie spróbuje. 

 

Masz w tym komputerze jakąś aktualną kartę graficzną, czy coś przedpotopowego? 

Link to post
Share on other sites

W komputerze mam gtx650

W menu monitora pokazuje sie aktualna rozdzielczości,hz  HDR: WYŁ i freesync czy włączony czy nie i o ile freesync opcja jest wl/wyl to hdr nie ma takiej opcji a w xbox series x pokazuje ze nie obsługuje hdr10 więc niby jest ale nie do końca :D i wydaje mi sie z ten hdr ready to te i 1.07mld kolorow zamiast bazowych 16mln

Taka moja teoria

 

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę to w windowsie opcja z hdr wymaga minimum geforce serii 900 lub radeona 300. 

 

Na pocieszenie powiem, że nawet gdyby zadziałało to po pierwszym dniu nie włączyłbyś tego już nigdy. Efekt włączenia hdr na monitorach ~400nit jest praktycznie ten sam co ustawienie 100% jasności. Porównanie na moim https://imgur.com/a/LvLjqZc Delikatnie inne odcienie na filmie.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, sznib napisał:

Dodatkowo powiem że przy włączonym HDR backlite bleeding jest mega widoczny, i samo to zniechęca do grania w tym trybie. IMO HDR dobry jest do Amoledów.

Dziekuje :) widze same minusy w tym hdr :D na tv nie zauważyłem takich rzeczy być może musiał bym ciągle blisko sie przyglądać ale to juz matryca MVA 

Ale ogólnie ips i hdr to słabe połączenie ? Czyli dużo nie tracę ?

Sam efekt hdr podoba mi sie w fotografii dlatego szukałem jak włączyć i w monitorze.

 

I jeszcze pytanie bo w sumie to niby monitor ma hdr ready czyli on może wyświetlać obraz w hdr ale nie koniecznie jak np gram ? Chodzi mi że jeśli utworzę efekt hdr w programie do edycji zdjęć to obraz bedzie lepiej wyglądał na monitorach potrafiących wyświetlić hdr ? Czy źle to rozumiem

Edytowane przez piotr001
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, piotr001 napisał:

Ale ogólnie ips i hdr to słabe połączenie ?

 

Dokładnie.

 

11 godzin temu, piotr001 napisał:

Sam efekt hdr podoba mi sie w fotografii dlatego szukałem jak włączyć i w monitorze.

 

HDR do fotek i ten z monitorów/TV to zupełnie co innego.

Obrazy, gry i w ogóle wszystko co nie jest przygotowane pod HDR (ten monitorowy/TV)przy włączonej tej funkcji wygląda jak kupa (zero kontrastu, słabe kolory). Zdjęcie wykonane aparatem w HDR jest przystosowane do wyświetlania w normalnym trybie monitora.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...