Skocz do zawartości

Radiator 480mm


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez PatrykT,

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym zbudować swoje pierwsze chłodzenie wodne. Nurtuje mnie kwestia radiatorów (czeka mnie zakup trzech). 

Czy warto inwestować w droższy radiator, czy np. Barrow będzie wystarczającym wyborem ?

Poniższy radiator:

 

https://www.angela.pl/p9758,aquacomputer-airplex-modularity-system-480-mm-copper-fins-one-circuit-stainless-steel-side-panels.html

Koszt: 950zł. Waga: 3.3kg

 

 

Barrow:

https://pl.aliexpress.com/item/1005002344220707.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2ee44f0fTqZLdo&algo_pvid=3b045398-4927-496c-9e96-246b3d43ee4c&algo_expid=3b045398-4927-496c-9e96-246b3d43ee4c-1&btsid=2100bdd716173241057502497e6834&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Koszt: circa 500zł. Waga: 1.5kg

 

Jak znaleźć sweet spot ? 

 

Z góry dziękuję za chęć pomocy.

Moon

 

 

 

Edytowane przez DarkSideOfTheMoon
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, 8gwiazdek napisał:

Według mnie sweetspotem w relacji jakości do ceny są chłodnice Alphacoola Nexxxos.

+1
Mam dwie 420tki Nexxxos: UT60 i ST30, nic złego na ich temat nie mogę powiedzieć. Na pewno nie pchałbym się w droższe konstrukcje.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, 8gwiazdek napisał:

Te grubasy to celowe i przemyślane działanie ?

Według mnie sweetspotem w relacji jakości do ceny są chłodnice Alphacoola Nexxxos.

Jestem przekonany do 60mm z uwagi na fakt, że dwa takie spokojnie się w obudowie zmieszczą. 

 

W obiegu będą 2x 480x60 +1x 420x60. 

Zakładam, że do chłodzenia procesora z rynku konsumenckiego + 3090 to spory overkill. W tym przypadku aspekt wizualny wziął górę.

 

Pytałem o price/performance chłodnic w zależności od marki. Jestem pewien, że miedziany aquacomputer ważący ponad 3kg będzie chłodził zauważalnie lepiej.

Pytanie czy ta skórka jest warta wyprawki. +10% (????)  do wydajności przy dwukrotnie wyższej cenie, nie ma większego sensu. Niestety na Youtubie, nie widzę benchmarków.

 

 

 

 

Edytowane przez DarkSideOfTheMoon
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Tylko waga samej chłodnicy nie definiuje jej wydajności, waga tej chłodnicy aquacomputera nie bierze się z tego że upakowali tam tyle miedzi, a z tego że cały bezel jest ze stali i przygotwany pod modularny system ac.

 

Ten barrow nie wygląda źle, ale dla mnie skreśla go jedna rzecz - tylko po jednym gwincie pod złączki .

 

Jeżeli  koniecznie muszą być chłodnice o grubości 60mm, to jak dla mnie kierując się kryterium cena/wydajność wybór jest jeden : https://www.angela.pl/p11719,alphacool-nexxxos-ut60-full-copper-480mm.html . 

 

A co do overkill-u układu , to nie ma czegoś takiego. Czym większa powierzchnia chłodnic w układzie tym niższą temperature ma cieć w nim, co przekłada się na niższą prędkość wentylatorów i generowany hałas 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • worm zamknął ten temat
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...