Skocz do zawartości

Drapią się o testy X-kom.


Recommended Posts

Tego samego typu "procedurę" testową mamy na PurePC: Rakieta leci bez limitów prądowych. Tłumaczenie jest podobnie sensowne jak u Blacka, "bo niektóre płyty tak pozwalają z automatu". Tak samo inne płyty (większość?) będzie pracować z bardziej restrykcyjnymi limitami i wtedy wyniki będą podobne jak w teście Jezusa z GN, Australijczyków z HW unboxed czy TPU. 

 

Takież samo "Auto OC" ogarnia PBO na płytach AM4, które jednak w ustawieniu domyślnym (Auto) jest odrobinę bardziej zachowawcze niż jak ma to miejsce na najnowszych płytach pod s1200. 

Link to post
Share on other sites

No i się wyjaśniło skąd takie różnice w wynikach testów różnych redakcji. Dodatkowo wiadomo skąd takie dobre sekcje nawet na najtańszych płytach z chipsetem Intel (prądu wcinają co nie miara).

@Rebelmind nie wiem jak to PBO działa na serii 5xxx ale przy 3xxx to było po prostu marnowanie czasu na symboliczny albo i w ogóle zerowy wzrost wydajności. Bynajmniej jak ja miałem dwie sztuki R3600 to nie udało mi się zwiększyć jego wydajności przy czym deklarowane 4200MHz to była w moim wypadku mrzonka. Znajomy natomiast ma przetaktowanego Ryzena 3600 do 4400. Nie wierzyłem dopóki nie zobaczyłem. Taka to loteria z tym AMD.

Link to post
Share on other sites

@Dzejson_

 

Przerabiałem to samo co Ty. 3700x na Asus C7H przez dwa miesiące od premiery nie dobijał na auto do deklarowanych zegarów (dopiero z PBO zbliżał się na 4375 MHz). W efekcie topowa płyta X470 poszła do Żyda, kupiłem paździerz X570-P Prime i wszytko zaczęło latać. 

 

Przy 5800x moim, z dobrym chłodzeniem PBO robi +250 MHz, a z Curve Optimizer widziałem po 4950MHz na 6 z 8 rdzeni - tyle że tego we wspomnianych testach nie uświadczysz. 

Link to post
Share on other sites

Już w 2001 roku czytałem o tym podobnych praktykach testowania procesorów Intela w redakcjach czip, enter. Lata upływają ,a dalej nic się nie zmienia w ogłupianiu klientów. Zauważyłem jednak ciekawą zależność ,im lepsze procesory AMD  , tym bardzie niebieskie ścierwo i podlegli mu partnerzy kombinują.

 

 

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites

O ile sposób w jaki zostały procesory przetestowane, jest dyskusyjny i konfliktogenny, tak autor zaczyna odklejać się od rzeczywistości, grając następnego eksperta.

W innym materiale, jak mantrę powtarza długowieczność platformy AM4, bo kiedy gry zaczną wykorzystywać kilkanaście rdzeni, to umożliwia ona przejście na 5900X/5950X - nie wiem jak można wyjść z takiego założenia, wydajność sukcesora Zen 2 - Zen 3, w niektórych tytułach ma przewagę kilkudziesięciu procent, 5600X złomuje każde CPU AMD poprzedniej generacji w grach, a dzieli je niewiele ponad rok.

 

Nie podoba mi się również brak ocen pod filmami, jak i nagminne usuwanie niewygodnych komentarzy.

Do testów w kraju podchodzę bardzo sceptycznie, naprawdę niewiele z nich jest nieschematycznych, równać się z zagranicznymi redakcjami jak Gamers Nexus nie mogą, ale w przypadku BlackWhite'a upodobała mi się jedna rzecz - jest asertywny i otwarty na dyskusję, czasami w niezdarny sposób ale to właśnie jest ekstra, że nie ma rygoru choć czasami sam wie, że nie ma racji. Wychodzi to o dziwo naturalnie, kwestię warsztatową pomijam, dla mnie to kolejne testy w których nic ciekawego się nie dzieje.

Powracając, silenie się na jakieś materiały o 5800X kiedy wszyscy wiedzą jak się zachowuje - no nie, chyba że chcemy by nas poklepano po plecach, ale daliśmy w kość temu panu na x-scamie, haha.

  • Lubię to 4
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie zdjął limitów na amd a intelu tak to trzeba bedzie skonczyć go ogladac bo jak raz tak zakłamał to moze w innych testach tak samo. No niestety a był taki fajny 

Teraz zauwazylem ze to ten patryk od siłowni. Ogolnie fajnie cisnie koksów na sterydach ktorzy gadali ze sa naturalami. Fajnie blacka pocisnal. Niestety chyba black zakłamał testy.

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites

Testy testami ale w Xkom naprawdę manipuluje. Kiedyś usunęli mi negatywową recenzje danego sprzętu, później zobaczyłem, że było to w promocji, więc pousuwali średnie  czy złe oceny zostawiając 4, czy 5.  Komutronik z resztą tak samo robił.

Link to post
Share on other sites

A ja mam w nosie ich testy... 

 

Dla mnie ma to DZIAŁAĆ i się NIE WIESZAĆ. Czy to Intel, czy AMD, wszyscy mają swoje za uszami. Do zakupu nie trzeba zbytnio nikogo przekonywać. Każdy kupuje to, na co go stać. 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, marko22 napisał:

A ja mam w nosie ich testy... 

 

Dla mnie ma to DZIAŁAĆ i się NIE WIESZAĆ. Czy to Intel, czy AMD, wszyscy mają swoje za uszami. Do zakupu nie trzeba zbytnio nikogo przekonywać. Każdy kupuje to, na co go stać. 

Dla Ciebie liczy się to, dla mnie (i wielu innych osób) liczyć się może co innego. Na zasadzie "wpinam: działa? zapominam" sprzętu używa casual (i dla mnie ten fakt to nie problem) ale u mnie sprzęt to również "zajawka" i lubię z nim zrobić coś więcej (OC, UV, flash Biosów z innych modeli w Gpu itp). Oglądając zaś testy tegoż sprzętu chciałbym poznać jego faktyczne możliwości w odniesieniu do konkurencji, a nie zobaczyć bajeczkę pt "dzisiaj pokaże Wam test, w którym jeden produkt wypada lepiej od drugiego, bo odrobinę mu wygrać pomogłem". 

  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Takie testy czasami obejrzę i za chwilę o nich zapominam. A to, czy prowadzący będzie usilnie mnie, czy kogoś innego przekonywał, że białe jest czarne, a czarne białe? No proszę Cię. Każdy ma swój rozum. I średnio obeznany z techniką komputerową potrafi podać prawidłowy wynik z 2+2. Tu nie trzeba ani Blacka, ani Patryka, ani innych guru. Może dla pewnej grupy są. Dla mnie to tylko goście, z których jeden ma dostęp do nowego sprzętu i pokazuje, co też on potrafi, a drugi chce zrobić chyba karierę na YT.

Nie interesuje mnie to. No....i chwała Ci za Twoje kombinacje. Ja ze swojej strony nie mam zamiaru wrzucać biosu do karty za prawie 2tys. euro ;) Zanim cokolwiek kupię, przeoram net wszerz i wzdłuż. Testy, recenzje, problemy użytkowników. Ten, kto po obejrzeniu tego materiału biegnie od razu do sklepu, to dla mnie samobójca :) Tyle że w moim przypadku cena gra drugorzędną rolę. Wolę dać więcej, mając (teoretycznie) pewność, że to będzie działać i nie będzie sprawiać problemów. A że później jest płacz, bo albo w CS GO mało klatek, albo procek się grzeje, albo błędy systemu, albo BSOD, to już zupełnie odrębna historia.....

14 minut temu, Rebelmind napisał:

Dla Ciebie liczy się to, dla mnie (i wielu innych osób) liczyć się może co innego. Na zasadzie "wpinam: działa? zapominam" sprzętu używa casual (i dla mnie ten fakt to nie problem) ale u mnie sprzęt to również "zajawka" i lubię z nim zrobić coś więcej (OC, UV, flash Biosów z innych modeli w Gpu itp). Oglądając zaś testy tegoż sprzętu chciałbym poznać jego faktyczne możliwości w odniesieniu do konkurencji, a nie zobaczyć bajeczkę pt "dzisiaj pokaże Wam test, w którym jeden produkt wypada lepiej od drugiego, bo odrobinę mu wygrać pomogłem". 

 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

u mnie sprzęt to również "zajawka" i lubię z nim zrobić coś więcej (OC, UV, flash Biosów z innych modeli w Gpu itp). Oglądając zaś testy tegoż sprzętu chciałbym poznać jego faktyczne możliwości w odniesieniu do konkurencji, a nie zobaczyć bajeczkę pt "dzisiaj pokaże Wam test, w którym jeden produkt wypada lepiej od drugiego, bo odrobinę mu wygrać pomogłem". 

Amen. Rzetelny test powinien pokazywać wydajność sprzętu na stocku i po podkręceniu, z tym że trzeba pamiętać że recenzenci dostają zawsze najlepsze sztuki. Przy porównaniach powinno być jasno podane z jakim taktowaniem, na jakim napięciu, przy jakiej temperaturze i z jakim poborem prądu sprzęt pracował. Dlatego o wiele bardziej cenię sobie recenzje na jakichś poważnych portalach z masą słupków i analiz niż filmiki na yt. W sumie to oglądam regularnie tylko Gamer Nexus odkąd nie wrzucają testów na stronę, poza tym Linusa i Jay2centa ale to bardziej w celach rozrywkowo-komediowych ;)

6 minut temu, danieloslaw1 napisał:

Chyba leci unsub

U mnie już poleciał dawno, to samo u liptona. Nie pamiętam dokładnie o co poszło ale jeden z drugim takie głupoty wygadywali że się tylko śmiałem pod nosem.

  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...