Skocz do zawartości

Noctua NH-U14S vs Noctua NH-D15 chromax black do 10900k lub 10850k?


Recommended Posts

Witam,

Zawsze byłem fanem chłodzenia powietrznego, posiadam aktualnie Noctua NH-U14S (1 wentylator) + wewnątrz obudowy 3x wentylatory z przodu 140mm PWM + na górze 2x140mm i z tyłu jeden 120mm.
Wszystkimi moge sterować za pomocą temperatur gpu/cpu

Czy moje chłodzenie da radę schłodzić nieoskalpowanego 10900k do jakiegoś dobrego OC? Czy jednak jak bede planował OC, powiedzmy coś ponad 5,0ghz to juz bede musial go skalpować/delidować?
Ewentualnie w grę wchodzi wymiana chłodzenia na lepsze chłodzenie Noctua NH-D15 chromax black - lepszego chyba juz nie ma (w wersji powietrznej)

Czy ktos zna temat? Jak sie ma fakt schłodzenia takiego procka? Aktualnie siedze na 8700k po delidzie i temperatury nie przekraczają 70 stopni, 4,8ghz mnożnik 1,32v wiec jednak z 10900k ktory wymaga wiecej paliwa wydaje mi sie ze bede mial około 95 stopni a to juz nie jest dobra temperatura..

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Tyle że prime nie jest odpowiednikiem realnego grania. Odpal cinebencha czy grę i daj znać jakie są tam temp max z tym NH-D15 chromax.black, prime wypali każdego procka, nawet mojego na delidzie siegało do 85+ stopni a takto 70c

Link to post
Share on other sites

Sęk w tym że nie wiem czy czekać na alderlake, co pewnie zrobie, tylko by nie było tak że te nowe procki nie uciągną na powietrznym chłodzeniu.
Zależy mi bym został na tym chłodzeniu co jestem ale też nie stracił jakoś bardzo znacząco na wydajności, bo w razie co mogę ewentualnie dopłacić do tego chłodzenia powietrznego za 500zł, czy jakiekolwiek inne ale powietrzne. 
Stąd nie wiem czy brac teraz 10900kf czy 10850k bo tylko te dwa da sie jakos jeszcze schłodzić, czy czekac na alderlake

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, zbiku90 napisał:

Ja na twoim miejscu bym poczekał na DDR6 i procki 5nm. Przecież DDR5 i 10/7nm za parę lat będą przestarzałe więc po co je kupować?

By mieć stałe 240+ fps na 1080p w cod Warzone o ile wiesz co to, bez dropów do 200 fps jak to na rtx 3090 + 10900k 5,4ghz z 4400cl17 - niby mocny setup a jednak fps nie dają rade w tej gierce ;) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...